Popis Stanovništva 2011

User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by Medicinar »

Drago mi je što vidim da popis protiče sasvim korektno, bar kada je u pitanju nekoliko nas koji smo se tim povodom oglasili na forumu. Ni ostali sa kojima sam pričao nisu imali ni jednu jedinu primebu, što naravno ne znači da će sve proteći bez pojedinačnih problema. Bojim se da Ateisti Srbije i slične organizacije ni ovoga puta neće priznati rezultate ako im ne budu odgovarali, pravdajući stav istom pričom k'o do sada.
Naravno da u državi Srbiji popisni listici treba da budu na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu (kao službenom). Ceo popis se organizuje po međunarodnim standardima, što je potvrdio i predstavnik EU. Međutim, kad neko ima skrivene namere onda mu je lako na nađe izgovor za stvaranje problema. Pojedini predstavnici pomenutih manjina su svim delovanjem mnogo puta pokazali da nemaju dobre namere prema državi u kojoj žive.

Evo šta o ovome kaze šef delegacije Evropske unije u Srbiji Vensan Dežer.
Društvo | četvrtak 29.09.2011 | 13:41
Dežer: Popis po standardima EU

Izvor: Tanjug

Beograd -- Šef delegacije Evropske unije u Srbiji Vensan Dežer smatra da nema nijednog objektivnog razloga da bilo koji građanin ne učestvuje u popisu.

"Mere za podršku uspešnom popisu manjina su preduzete i nema nijednog objektivnog razloga da građani ne učestvuju", rekao je Dežer.

Dežer i direktor Republičkog zavoza za statistiku Dragan Vukmirović pozvali su danas sve građane Srbije da se odazovu predstojećem popisu stanovništva, poručivši da će on biti obavljen u skladu sa standardima Evropske unije.

Dežer i Vukmirović su prethodno potpisali ugovor o donaciji od 19,5 miliona evra kojom će Evropska unija podržti održavanje ovogodišnjeg popisa, kao i popisa privrede i poljoprivrede koji će biti održan naredne godine.

Prema rečima Dežera, učešće svih građana, naročito manjina, je veoma značajno, naročito onih iz nerazvijenih oblasti kako bi Evropska unija prilikom davanja pomoći znala što preciznije podatke i kako bi pomoć stigla na pravo mesto.

Dežer je podsetio da će popisivači sa sobom nositi i višejezičnu zbirku sa popisnim listićima prevedenim na devet manjinskih jezika.

Popisivači će prilikom ulaska u domaćinstvo govoriti jezikom porodice u čiju su kuću ušli, naveo je on.

Direktor Vukmirović je objasnio da će obrazac za popis biti odštampan ćirilicom na srpskom jeziku, što je, dodao je, prema međunarodnim standardima, kao i da će taj materijal biti korišćen za kompjutersko očitavanje podataka. On je rekao da je popis na isti način sproveden u svim zemljama regiona.

Obojica su pozvali stanovništvo da se u što većem broju odazovu, a Vukmirović je dodao da je važno da se građani odazovu i da je to građanska obaveza.
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by Medicinar »

Što se tiče gospođe Janje Beč-Nojman, nakon što je prijavila problematičnu popisivačicu zbog vređanja, Popisna komisija u Pančevu je odmah isključila.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=547149
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
amyy112
Forumski student
Posts: 49
Joined: Sat Sep 19, 2009 4:15 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by amyy112 »

Volela bih da znam zasto je drLecter napisao/la ''primitivac''?
User avatar
amyy112
Forumski student
Posts: 49
Joined: Sat Sep 19, 2009 4:15 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by amyy112 »

Inace da se prikljucim tebi koja je meni licno izazvala veliki problem, ne sama tema vec popis. U ovoj zemlji je rec Srbin = pravoslavac, i to se jednostavno podrazumeva, zbog patrijarha, ovoga ili onoga ali je tako. Ali sta je sa ostalima? Kako se zove drzavljanin ove zemlje a da nije hriscanin pravoslavne vere? To je najveci problem mesanja SPC u posla sekularne drzave. Isto kao sto su ''Bosnjaci'' kojima je ''maternji jezik bosanski'' proizvod mesanja Islamske zajednice na odgovor pokusavanja asimilacije onih koji su drugaciji.
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by Medicinar »

amyy112 je napisala:
Inace da se prikljucim tebi koja je meni licno izazvala veliki problem, ne sama tema vec popis. U ovoj zemlji je rec Srbin = pravoslavac, i to se jednostavno podrazumeva, zbog patrijarha, ovoga ili onoga ali je tako.
Ne vidim zasto bi imala problem. Izjasni se onako kako se zelis/osecas se. Ako si Srpkinja ateista, kazi tako...imas pravo i da budes Marsovka dzedajske vere. Stvar tvog izbora.
Mozda bih mogao da se slozim da se u ovoj zemlji podrazumeva Srbin=pravoslavac. To bi moglo da bude posledica prethodnog popisa kada se cak 85% stanovnistva izjasnilo kao pravoslavno. Prema tom popisu je 95% vernika (racunajuci sve narode), a ateista 0,5%. Procenat ateista je na nivou statisticke greske! Jos kad se uzme u obzir da se tih 0,5% odnosi na celu populaciju Srbije, onda je jasno da gotovo ne postoje Srbi ateisti odnosno da je njihov broj toliko marginalan da dozvoljava generalizaciju tipa Srbin=pravoslavac. :D
Moze da se tumaciti i sa aspekta cinjenice da je danas identitet Srbina u neraskidivoj vezi sa pravoslavljem u svakom pogledu, sto ne znaci da svaki Srbin mora da bude iskreni vernik! Takodje, generalizacija takvog tipa vazi i za druge narode, pa se cesto kaze: Spanci su katolici, Nemci protestanti i katolici, Englezi anglikanci, Turci muslimani, dok Albanaca ima iz sve tri religije itd...tako govode i strani intelektualci, iako je jasno da postoji znacajan broj ateista u tim narodima. Njih niko ne pominje. Na stranim vestima sam vise puta cuo "pravoslavni Srbi napadnuti od strane Albanaca muslimana" i sl.
Ali sta je sa ostalima? Kako se zove drzavljanin ove zemlje a da nije hriscanin pravoslavne vere?
Moze da se zove Srbin ateista, Bosnjak muslimanske vere, Madjar katolik, Rom pravoslavne ili muslimanske vere itd...u cemu je problem?
Isto kao sto su ''Bosnjaci'' kojima je ''maternji jezik bosanski'' proizvod mesanja Islamske zajednice na odgovor pokusavanja asimilacije onih koji su drugaciji.
Kakve asimilacije i sa cije strane?
Njihov novi naziv i jezik su produk zelje da zaokruze identitet koji se vekovima temeljio iskljucivo na veri. Mnogi od njih su sebe smatrali Srbima muslimanske vere. Najbolji primer je cuveni Mesa Selimovic.
Do pre 20-ak godina su se izjasnjavali kao Muslimani, a danas kao Bosnjaci. Do pre 10-ak godina su u skolama ucili srpski jezik a danas uce bosanski.
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by Medicinar »

amyy112 je napisala:
To je najveci problem mesanja SPC u posla sekularne drzave.
Haha, ma kako da ne! Vama je za sve kriva SPC i tu pricu ponavljate k'o pokvarena ploca utrkujuci se ko ce vise da je pljune. Bice vam uskoro kriva i za padanje na ispitu! Svi se ovde frljate terminom "sekularizam", a kladim se da vecina vas i ne zna sta on tacno podrazumeva. Nemam nista protiv da otvorimo i tu temu.
Treba da znate da u nekim od najnaprednijih drzava sveta ne postoji princip sekularizma pa se niko ne zali da su mu ugrozena prava...Crkve njihovog vecinskog naroda su drzavne crkve/religije! To se odnosi na Veliku Britaniju, Norvesku, Dansku, Finsku, Island, Izrael, Maltu, Tajland i mnoge druge ne tako napredne drzave pa ih ne pominjem... U Britaniji je monarh formalno na celu Anglikanske crkve. Cak imaju zakon kojim je zabranjeno sklapanje braka monarha sa osobom katolicke vere! Iako predstavlja najdirektniju diskriminaciju, zakon traje vekovima. Vauuu, jel mozes da zamislis tako nesto u kolevci industrije i zemlji koja se toliko poziva na ljudska prava i slobodu govora a pritom deli lekcije iz demokratije bombardujuci druge drzave?!
U skandinavskim zemljama je isti slucaj i opet se niko ne zali na ugrozenost prava atesita ili manjina...Za vas je tek pravi apsurd cinjenica da Norveska crkva ima cak 80% vernika, ali da samo 20% njih kaze da religija ima znacajno mesto u njihovom zivotu...ili cinjenica da svega 2% Norvezana nedeljno ide u crkvu! Govorim o drzavoj crkvi koju nedeljno posecuje svega 2% Norvezana pa opet nije problem da bude drzavna crkva!!! Skandar, zar ne?!
Mnoge druge zemlje svojim ustavom isticu poseban znacaj odredjene religije za drzavu. Tu spadaju Italija, Spanija, Portugal, Argentina, Poljska, Slovacka itd. Iako nema status drzavne religije, katolicanstvo je u njima direktno favorizovano najvisim zakonskim aktom.

Ko ne veruje, moze ovde da se uveri:
http://en.wikipedia.org/wiki/State_religion

Cak i ako se povremeno desi krsenje principa sekularnosti drzave i crkve, to nije odgovornost SPC vec drzavnog rukovodstva sto podleze njenom uticaju! Njih treba da optuzujete, jer su oni ti koji o tome treba primarno da vode racuna! Svaka verska institucija na zemaljskoj kugli tezi da ima sto veci uticaj u drustvu, pa ne vidim zasto to ne bi vazilo i za SPC.
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by dradmin1 »

Cak i ako se povremeno desi krsenje principa sekularnosti drzave i crkve, to nije odgovornost SPC vec drzavnog rukovodstva sto podleze njenom uticaju!
Opet tvoje standardno politikarenje, kao ovo sa "crkvenim državama".
Ako poneka devojka i bude silovana u Srbiji, za to nije odgovoran onaj koji siluje, nego devojka koja ne ume da se odbrani...
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by Medicinar »

Da se ubuduće ne bi bunili što se navodno krši sekularizam, najbolje je da SPC dobije status državne ckrve i rešili smo problem.
Ako je to moguće u ogromnom broju najrazvijenijih zemalja, zašto ne bi u Srbiji...ionako ćete vi ateisti reći kako je takvo stanje u praksi već par decenija, pa zašto ga onda ne bismo formalizovati i bili načisto s tim?

Da li bi dradmin1 podržao ovakav predlog?
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by dradmin1 »

Medicinar wrote:Da se ubuduće ne bi bunili što se navodno krši sekularizam, najbolje je da SPC dobije status državne ckrve i rešili smo problem.
Ako je to moguće u ogromnom broju najrazvijenijih zemalja, zašto ne bi u Srbiji...ionako ćete vi ateisti reći kako je takvo stanje u praksi već par decenija, pa zašto ga onda ne bismo formalizovati i bili načisto s tim?

Da li bi dradmin1 podržao ovakav predlog?
Slažem se u potpunosti!!! I da se Srbija proglasi Švajcarskom, pa da možemo da opravdamo i onu priču "Eto ni Švajcarska nije u EU i ništa im ne fali"!

Mnogo mi još lekcija treba da naučimo pre nego što možemo da se poredimo sa Engleskom ili Švedskom (ili Švajcarskom) po bilo čemu, a kada budemo te lekcije naučili (tj. kada i crkva bude te lekcije naučila) neće biti važno da li je predsednik/premijer/vladar religiozan, da li je pop u RRA, itd...
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by Medicinar »

Dradmin1, paralela sa silovanjem i delovanjem SPC prema drzavi je potpuno pogresna.
Silovanje je nasilan cin kome se zrtva protivi, dok se u slucaju uticaja SPC na drzavu sve radi sa dozvolom vlasti! To znaci da su drzavni funkcioneri prakticno saucesnici u silovanju drzave (navodnom krsenju Ustava).
S obzirom da su na vlasti, jasno je da nose najveci deo odgovornosti za desavanja, te je u tom smislu vise nego logicno da gradjanji primarno njih treba da prozivaju. Da nema dobre volje vlasti, uticaj SPC na drzavu bi bio minimalan, a time ne bi bilo ni krsenja sekularizma! Radi se o obostranom delovanju, ali vi za sve krivite SPC sto mi se nikako ne svidja niti je normalno. Za vas je SPC kriva i kad Skupstina izabere vladiku Porfirija za clana Saveta Republicke radiodifuzne agencije...suludo, ali ti i dalje mislis da je za sve kriva SPC sto je najobicnija budalastina!

Dradmin1, nesto ti slaba ta logika...radi se odve potpuno razlicite stvari. Ili mozda mislis drugacije?
Znam da ti simpaticno to sa silovanjem, mora da si mnogo puta cuo na TV pa sad koristis. :D
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by dradmin1 »

Vidiš kako smo se složili na kraju... Uticaj crkve je loš! Crkva je zla, radi ono što hoće, a naša država (i političari) je suviše slaba da bi se odbranila, pa pušta crkvu da je siluje!
Zato je važno kako se ljudi izjašnjavaju na popisu (ovo je ipak tema o tome). Crkva se poziva na te "rezultate" kao da su izborni, a političari se plaše tih rezultata i pokušavaju da ne izgube na izborima. To je slabost našeg društva, ali šta da radimo.

Evo, ja ću prihvatiti rezultate ovog popisa. Nadam se da će ateista biti više od 0,5% a ako ih nema, sami su krivi. Imaju 10 godina da se spreme za sledeće "izbore"! :) Meni je ova tema (ne ova diskusija) pomogla da iskristališem svoj stav o crkvi, jer definitivno jesam ateista, i da se izjasnim na popisu onako kako se osećam. Da je SPC drugačija organizacija, možda ni meni ne bi smetalo da se izjasnim kao "tradicionalni pravoslavac"...
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by Medicinar »

@dradmin1
Hahaha, ne - nismo se složili!
Težak si za diskusiju. Koje god argumente da iznesem ti ćeš ih osporiti, iako je često više nego očigledno da nisi u pravu. Pisao sam najdirektnije o temi, a ti si sve to okarakterisao kao "Opet tvoje standardno politikarenje"! Nema smisla da ti ponovo repliciram! Šta treba da napišem da moje stavove ne doživiš tako? Dok ti nije skrenuta pažnja, sve što pisu tvoji naistomiljenici nazivao si "glupostima" i u startu odbacivao, da ne pominjem ostalo...ma i pre neki dan si mi poručio da sam se nalupetao samo tako, ali ništa nisi obrazložio.
Previše si opterećen verom i SPC, a pritom si ateista! Imaš stav koji je apsolutno nepromenjiv! Kad neko pokuša da ti ukaže na određene stvari, ti postaneš jos agresivniji u pljuvačini. Nabolji je primer u tvom poslednjem postu. OK, znam da se kao po običaju nećeš složiti, ali ne moraš i na ovo da repliciras...
Iako imam drugačije mišljenje, ja nikoga ne vređam i mislim da sam otvoren za argumente sa druge stvari. Video si šta sam pisao vezano sa Paradu ponosa (verovatno si mislio da sam poslednji koji bi tako nešto napisao). Poslednje što bih voleo je da me neko okarakteriše kao zatucanog.
Pričaj malo vise da ljudima drugačijih shvatanja i manje budu podložan medijima, onda ćes valjda biti i otvoreniji za drugačije mišljenje. Ovako deluje kao da se o tvoju glavu odbija sve što napišem, jer imam utisak da ti čak i ne analiziras napisano već dok čitas razmišljaš šta ćes odgovoriti kako se ne bi obrukao na javnom forumu. Možda imas potencijal, ali ti fali "open mind"! Ja te ranije nisam znao kao takvog, verovatno zato što ovakve diskusije nismo ni imali.
Nadam se da nećeš zameriti što ovako pišem (na ličnom nivou), nemam loše namere...ionako mali broj ljudi ovde zna ko si u privatnom životu. ;)
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by dradmin1 »

Stalno se prebacuješ na privatni život, ali mrzi me da ti editujem post...

Ja se bavim religijom i SPC zato što imaju značajan (negativan) uticaj na moju državu i na moj narod. Na stranu ono što ja mislim o religiji nezavisno od crkve, SPC je jedna biznis organizacija koja svoje pipke meša u sve, i to po pravilu utiče da stvari postanu lošije nego što su bile pre. Da izdvojim jedan primer (koji i ja sa zadovoljstvom prepričavam ljudima - najviše u inostranstvu) kada je crkva uradila nešto dobro - ne znam tačno gde, ali znam da je crkva napravila fond koji će se koristiti za finansijsku pomoć parovima koji imaju poteškoće da dobiju dete, da im se omogući veštačka oplodnja. Svaka čast za to! Za sve ostalo - FAIL!

Što se tiče diskusije sa tobom, ja stvarno ne mogu da odgovoram na neke tvoje zaključke bez pokrića ili poluistine. Npr. kada pominješ kako Engleska ima državnu religiju (iako se mnogi sigurno ne bi složili sa tobom), ne pričaš o tome da crkva kao takva ne vrši pritisak na parlament kada se usvaja zakon o zaštiti ljudskih prava (da bi zakon dozvolio crkvi da krši ljudska prava), niti njeni predstavnici proklinju učesnike mirnog skupa, dok blagosiljaju nasilnike i kriminalce... To je ona priča sa Srbijom i Švajcarskom. Ja mogu da ti dam primer čoveka koji živi u sreći i blagostanju sa 3 žene. Ali to ne znači da svako ume i može tako, niti znači da naš Đole treba sada pored one jedne žene koju tuče, da uzme još dve žene (jedna da mu pere noge, a druga da ga masira). Ili čuveni primer "dede xxxxx koji je pušio ceo život dve pakle cigareta dnevno pa je doživeo 105. godinu".
Ja ti kažem da SPC nije zrela za 21. vek, a mogu da zamislim kako bi se ponašala kad bi bila malo jača...

I za kraj, jako mi je žao što na ovom popisu (stalno zaboravljamo da je ovo tema o popisu) nije postojalo pitanje "Koje vam je omiljeno alkoholno piće", pa posle popisa ako bude 80% za pivo, da proizvođači piva dobiju svog predstavnika u RRA, da utiču na odluke parlamenta, itd... i da se stalno pozivaju na taj popis.

I jadni su ti ovi komentari o brukanju na javnom forumu, i kako su ti mnogi ljudi rekli kako si u pravu, itd... Diskutuj, ako ti se diskutuje, a ta zapažanja i večito ubacivanje nekih privatnih sporednih priča probaj da izbegneš...
User avatar
drLecter
Moderator
Posts: 178
Joined: Tue Jun 08, 2010 7:10 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by drLecter »

amyy112 wrote:Volela bih da znam zasto je drLecter napisao/la ''primitivac''?
Zato što Amera boli ona stvar što se njegov jezik ne zove američki nego engleski, kad on lepo živi. Zato što boli Austrijanca što uči nemački. Pa čak i onaj deo Latinske Amerike koji i ne živi tako dobro, ali su bar realni, pa i njih boli što govore španski. Jedino ovi balkanski primitivci koji su željni neke državnosti smišljaju i čega nema. Pritom pod primitivcima mislim na neobrazovane a poslušne glasače, bili oni Bošnjaci, Crnogorci, Srbi itd. Sve je stvar kulture i obrazovanja. Trebalo bi neko da napravi studiju da se vidi koliko Sandžaklija govori koji jezik i da se to razvrsta po obrazovnoj strukturi. Garantujem da u grupi ''osnovna škola 4 razreda'' 100 % ljudi govori Bošnjački. A procenat među Bošnjacima koji su fakultetlije, sigurno manji. Njih sam naveo kao primer, ali to važi za sve ove naše Balkance, pa i nas.
Dobar lekar ima čistu savest, želju da uči i prikuplja iskustva, blagu narav i veseo duh, moralan način života i umerenost u svim stvarima, veću brigu za svoju čast nego za novac, lavlje srce, orlovsko oko i nežnu ruku. - iz starih poslovica
User avatar
legenda
Forumski specijalizant
Posts: 226
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:54 pm
Location: Београд
Contact:

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by legenda »

Zato što Amera boli ona stvar što se njegov jezik ne zove američki nego engleski, kad on lepo živi.
Слажем се. Просечан Амер се свео на дигестивни тубус... Додуше и још неке ствари, у фазону "У се, на се и пода се". На сву срећу, просечан Србин још увек није толико деградирао.

Иначе, обзиром да сам пописивач, желим друштво да обавестим о резултатима у мом пописном кругу. Од око 300 људи које сам пописао, 99% су се изјаснили као православни Срби, неколицина као православни Бугари, пар њих као православни Македонци и по једна као православна Рускиња и Украјинка. Једна особа се изјаснила као Југословенка, и то православна.

Одбијања пописа у мом кругу није било. Такође, нико није искористио право да се не изјасни о националности и вероисповести.

Број атеиста је 0,00%.
Све причајући лепу причу о Европи.. одведоше нас у Африку.
"Један сексуални партнер за цео живот"
Учите децо, дан и ноћ. Знање је сила, знање је моћ. Ко учити неће, тај не може проћ.

:arrow: Да ли је паметнији Суботић као Dr или Др?
User avatar
legenda
Forumski specijalizant
Posts: 226
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:54 pm
Location: Београд
Contact:

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by legenda »

Још и ово да кажем. Јако сам мало деце пописао... Поражавајуће мало.
Све причајући лепу причу о Европи.. одведоше нас у Африку.
"Један сексуални партнер за цео живот"
Учите децо, дан и ноћ. Знање је сила, знање је моћ. Ко учити неће, тај не може проћ.

:arrow: Да ли је паметнији Суботић као Dr или Др?
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

Што се тиче изјашњавања о вери, мислим да су то људи јако лицемерни и неискрени. Као да немају храбрости да се изјасне другачије него као православни хришћани. Многима је логичан след, да након што кажу да су Срби, кажу и да су православци.
Од свих тих твојих 100% "православаца", вероватно их ни 10% не иде у цркву, а такође чисто сумњам да већина њих зна и оне најосновније православне обичаје.
Жалосно је то што се људи изјашњавају као православни хришћани због своје затуцаности а не зато што то стварно јесу.
Нажалост, ја нисам у стању ни да почистим ђубре из свог дворишта, а камо ли из туђег. Једини сам члан своје породице који сам се изјаснио као агностик. Остали су се сви изјаснили као православни хришћани иако деле скоро све моје ставове.
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by nikolav »

Upravo tako, ja mogu da potpišem da su bar 50% tih "pravoslavaca", u stvari agnostici, a iz neznanja, zatucanosti, straha ili čega već, se ne izjašnjavaju onako kako se zaista osećaju, već po automatizmu. No dobro, biće Srbija pravoslavna džamahirija...
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by Elanor »

Kada je mene moj brat napao da sam izrod sto sam rekla da sam ateista pitam ja njega da li je u zivotu procitao Bibliju (znam da nije) i da li iopste ima predstavu u sta veruje kao pravoslavac... Dobila sam odgovor da je gledao crtani film kada je bio mali... Toliko o pravoslavcima...
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
User avatar
legenda
Forumski specijalizant
Posts: 226
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:54 pm
Location: Београд
Contact:

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by legenda »

Од свих тих твојих 100% "православаца", вероватно их ни 10% не иде у цркву, а такође чисто сумњам да већина њих зна и оне најосновније православне обичаје.
Kada je mene moj brat napao da sam izrod sto sam rekla da sam ateista pitam ja njega da li je u zivotu procitao Bibliju (znam da nije) i da li iopste ima predstavu u sta veruje kao pravoslavac... Dobila sam odgovor da je gledao crtani film kada je bio mali... Toliko o pravoslavcima...
Зато су ту млади и ватрени Православци као ја да промене ситуацију :lol: :dance:
Ево вам сада један цитат из Водича за пописиваче издатог од стране Републичког завода за статистику
Лице може себе да сматра припадником неке вероисповести иако није уписано у књигу припадника те вероисповести.
Е сада, зашто ви себе не сматрате припадницима Светог Православља знамо и ви и ја. Само није лепо правити се много паметан и масе људи који су се на овом попису изјаснили као православни проглашавати затуцанима и томе слично.
Жалосно је то што се људи изјашњавају као православни хришћани због своје затуцаности а не зато што то стварно јесу.
Ето само су тебе чекали да их ти освестиш :roll: . Да сам на твом месту забринуо бих се за своје здравље због тако надобудног високоумља. Разни комплекси могу да се крију иза тога.
Све причајући лепу причу о Европи.. одведоше нас у Африку.
"Један сексуални партнер за цео живот"
Учите децо, дан и ноћ. Знање је сила, знање је моћ. Ко учити неће, тај не може проћ.

:arrow: Да ли је паметнији Суботић као Dr или Др?
Post Reply