Popis Stanovništva 2011

User avatar
Eriksimah
Forumski student
Posts: 75
Joined: Wed Aug 05, 2009 7:40 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by Eriksimah »

Verovatno sam jedan od glavnih krivaca za skretanje sa teme. :)
Politika...ne volim da potrošim ni sekund razmišljajući o istoj, pošto znam da je već nužno da ona postoji, takva kakva jeste. I u ovom slučaju, kao prost i apolitičan građanin ove zemlje, moram da primetim da se ovde nešto gadno muti...čim se digla tolika frka oko popisa, signal za preklapanje nečijih interesa je poslat. A da li je to samo ono o čemu mi ovde pišemo, ko će ga znati...
Ako nisi religiozan, zaboga, reci tako!
Meni zvuči suludo da je prema poslednjem popisu 95% građana religiozno, i 85% pravoslavnih vernika ( i odmah se sa setom setim komunista, pa zar im baš ništa nije uspelo? :) ). Poštovanje pravoslavne tradicije i život u Hristu (kako veru opisuju duhovnici) su dve potpuno različite stvari, a čini mi se da se često poistovećuju. Ovaj procenat vernika bi značio da je ovo zemlja srećnih, na večno trpljenje spremnih, bogougodnih, sa sobom i svetom pomirenih ljudi, ljubavlju ispunjenih života (konkretno sam naveo ideale hrišćanstva). A realnost je sasvim suprotna...interesi, zlo, nemir, korist.

Koliko bi se građana na popisu izjasnilo kao srećni/nesrećni? Možda je to pravo pitanje za popisati, a ne ove formalnosti koje daju nekome za pravo ili ne daju nekome za pravo. Reći će neko, za to služe izbori, oni će ti možda doneti sreću. A ja kažem: sreća je u tvom srcu, a ne u tvom džepu. Nema, bre, za tvoj džepić rođače-glasaču-zemljače, verniče/neverniče/ateisto, njihovi su važniji i dublji. :D
Ja i dalje verujem da vredi živeti za druge, a ti ?
User avatar
Eriksimah
Forumski student
Posts: 75
Joined: Wed Aug 05, 2009 7:40 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by Eriksimah »

Ako nisi religiozan, zaboga, reci tako!
Morao sam ovo ponovo da citiram, zasmejao me je izbor reči. Kaže "Ako nisi religiozan", pa onda ova neobična reč, "zaboga", pa savetuje, "reci tako". :) Autor je smislio zaista škakljiv naslov, svaka čast!

Izjašnjavajte se ljudi kako želite, i borite se da vam to i omoguće. Želimo da ovo bude građanska, sekularna i uređena zemlja.
Ali, šta god da radite i gde god da ste, imajte na umu ono što reče jedan pesnik sa beogradskog asfalta, "Pazite na svoje duše"... :)
Ja i dalje verujem da vredi živeti za druge, a ti ?
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by Medicinar »

Ja nisam religiozan ali cu se izjasniti kao Srbin pravoslavne vere. :icon-wink:
Znam za ogroman broj ljudi koj ce uciniti isto. Mozda nije potpuno ispravno, ali ja ne vidim drugi izbor. Jasno je da nisu svi koji se tako izjasnjavaju iskreni vernici. Kod nas se ovakva formulacija nekako odomacila, pa ljudi i ne razmisljaju mnogo o njenom znacenju. To je vremenom dobilo jednu drugu savremeniju dimenziju u vezi sa pripadnoscu pojedinca odredjenom kulturnom miljeu.
"Postovalac pravoslavne tradicije" mi deluje previse rogobatno, a i bojim se da takva formulacija ne bi odgovarala SPC koja je institucija verskog karaktera pa ne bi mogla da tradicionaliste podvede pod svoje. Ja zelim da SPC ima mesto koje joj pripada u drustvu, pa mislim da cu na ovaj nacin doprineti tome.

Rekao bih da u mojoj porodici niko nije iskreni vernik, ali cemo se svi izjasniti kao pravoslavni. Svi slavimo pravoslavne prazike, drzimo ikone...u crkvu idemo, ali ne cesto. Roditelji su mi visokoobrazovani (zavrsili prirodne nauke). Nisu nas vaspitavali da verujemo u sve i svasta, vec vise u duhu tradicije koju treba sacuvati i da u svakom trenutku znamo ko smo i sta smo. Srz tog identiteta cini upravo pravoslavlje, a ja sam srecan sto sam takav kakav sam. Pravoslavni Srbin!

Naizgled apsurd, ali tako je! Zivela sloboda izrazavanja! :D
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
bezveze
Forumski student
Posts: 16
Joined: Fri Jun 27, 2008 2:01 am

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by bezveze »

Moram da samo da skrenem paznju ucesnicima teme na neke stvari
Sto se tice guglista, dzedaja i ostalog... Dobro razmislite ukoliko zelite da se tako izjasnite. Imajte u vidu da ce vas pri obradi podataka svrstati u reliigiozne (pod stavkom "ostalo"). Ipak je, bar po mom misljenju, vaznije da se dobije nesto realniji broj nereliioznih od trenutne zabave. Treba imati na umu da se onom visokom brojkom od 85% pravoslavaca, (od kojih je, sigurna sam, bar pola tzv "pravoslavnih ateista") pravdaju kojekakva rusenja sekularnosti. Tom brojkom se pravdalo uvodjenje veronauke (ili je mozda ispravnije reci pravoslavne propovedi), pravdale su se sudske osude protiv novinara, pravdaju se izdvajanja za SPC iz BUDZETA (u pitanju su milioni evra svake godine iz dzepova svih nas), pravdaju se izgradnje novih crkava na svakom koraku, uvodjenje u vojsku...itd itd.
Da, u normalnoj zemlji bi zaista bilo nevazno kako se izjasnite, pa cak i ovo izjasnjavanje u smislu tradicionalizma ne bi bilo toliko strasno...ali ovo je Srbija, nije normalna zemlja. Zato, dobro razmislite.
Za kraj, evo jednog clanka o tribini koja je odrzana povodom popisa. Ima tu krajnje zanimljivih podataka (trebalo bi uskoro i snimak da izadje).

http://www.e-novine.com/drustvo/51142-M ... elite.html
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by dradmin1 »

Izvor: http://blog.b92.net/text/18752/O-PAR-PI ... OM-POPISA/

Autor: Rodoljub Šabić

Popis stanovništva se sasvim primakao. U skladu s tim poslednjih dana primio sam dosta pisama, e-mailova i poruka ljudi koji se manje ili više (ne)formalno interesuju za neka pitanja u vezi s popisom, kao i za ulogu koju Poverenik za (informacije od javnog značaja i) zaštitu podataka o ličnosti s tim u vezi ima, što me navodi na zaključak da nije suvišno i ovde na blogu napisati nešto tim povodom.

Dakle, definitivno, odgovor na pitanje da li je Poverenik učestvovao u pripremi popisa stanovništa, domaćinstava i stanova je - nije. Osim naravno, u meri u kojoj se pod učešćem podrazumevaju upozorenja, odnosno mišljenja koja je upućivao i davao organizatorima, a koja su se odnosila na potrebu odgovarajućeg postupanja sa podacima o ličnosti o kojima građani, po Ustavu, nisu dužni da se izjašnjavaju.

Neka pitanja ticala su se stvari koja je bila povod za jednu robusniju intervenciju poverenika - nepravilnosti u obradi podataka lica koja popis treba da sprovedu, popisivača i instruktora. Nisam smatrao nepotrebnim da se javno iznete sumnje u kvalitet tog izbora, (s naglaskom na to da su zanemareni relevantni kriterijumi a da je dominantan „kriterijum" bila stranačka pripadnost) demantuju ili potvrde javnim objavljivanjem određenih podataka o izabranim licima. Ali, jesam smatrao neumesnim nesrazmernu obradu podataka, prekomerno i nepotrebno javno objavljivanje podataka kao što je npr. JMBG i na to upozorio nadležne.

Dobar broj pitanja svodi se na jedno - kako će biti zaštićeni popisni podaci, pogotovo oni „osetljivi"? I nažalost podseća na to da je „posebna zaštita" naročito osetljivih podataka kod nas pre fikcija nego realnost. Zakon o zaštiti podataka o ličnosti predvideo je da se naročito osetljivi podaci štite na poseban način ali nije odgovorio na pitanje - a kako? To je, po zakonu trebalo da učini Vlada donošenjem odgovarajuće uredbe. Ali ona i pored brojnih upozorenja poverenika tri godine po donošenju zakona još nije donela uredbu pa je „posebna zaštita" ostala samo proklamacija. Možda je u konkretnom slučaju popisa za utehu i najbolja zaštita to što bi u relativno kratkom roku podaci o ličnosti trebali da se pretvore u anonimizirane statističke podatke i da se upotrebljavaju samo kao takvi. Da potreba za daljom obradom ličnih podataka prestane a da oni budu uništeni. Videćemo.

Najinteresantnija pitanja međutim odnosila su se na sadržinu popisnog upitnika u delu u kome se ona odnosi na podatke o nacionalnoj i verskoj pripadnosti.

S tim u vezi za početak treba konstatovati da je Upitnik formalno sačinjen u skladu sa zakonom. Zakon zahteva da Upitnik sadrži upozorenje o tome da građani nemaju obavezu da se povodom ovih pitanja izjašnjavaju. I upitnik zaista sadrži to upozorenje. Zakon zahteva da ova pitanja budu postavljena u formi „otvorenih" i Upitnik to i čini. Umesto više artikulisanih alternativa od kojih jedno treba zaokružiti, Upitnik nudi prazan, kvadratićima izdeljen prostor u koji se upisuje ona nacionalnost odnosno pripadnost koju građanin izabere.

Samo, je li ovakvo (zakonsko) rešenje dovoljno dobro? Da li ono vodi ka tačnijim ili ka „poželjnijim" rezultatima? Zašto nedostaje posebna rubrika - „ne želi da se izjasni"? Kolika je mogućnost da iza onih koji ne žele da se izjasne ostanu prazni kvadratići koje će neko naknadno popuniti?

Nije mali broj onih koji sličnim mogućnostima objašnjavaju gotovo spektakularne promene u nacionalnoj i verskoj strukturi stanovništva između dva prethodna popisa. Jesu li i koliko su u pravu? Teško je s pouzdanjem reći, naravno. Ali, baš zato nije teško reći da je Upitnik mogao biti bolji. I mogao i morao.
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by dradmin1 »

Evo zašto nastaju problemi:

Ne dozvolite manipulaciju - nepravilnosti popisa

Udruženje "Ateisti Srbije", ispred Koalicije za sekularnu državu, upozorava javnost i nadležne institucije da je, samo u toku prva dva dana trajanja popisa, više građana prijavilo nepravilnosti u vezi sa popisivanjem njihove veroispovesti. U konkretnim slučajevima, popisivači su odbili zahtev građana da budu popisani kao ateisti ili nereligiozni, uz netačno obrazloženje da takva mogućnost nije predviđena pravilima popisa. Ti građani su, na insistiranje popisivača, upisani kao da se nisu izjasnili, iako su se jasno izjasnili kao ateisti ili nereligiozni. To predstavlja grubo kršenje pravila, kojeg je bilo i na prethodnom popisu 2002. godine, što je rezultovalo podatkom od samo 0,5% ateista u Srbiji.

Podsećamo da je i sam Republički zavod za statistiku više puta saopštio da građani imaju pravo da se na popisu izjasne kao ateisti ili nereligiozni, ali, nažalost, pitanje je tako formulisano da očigledno zbunjuje ne samo građane, već i same popisivače. Pozivamo sve građane koji nisu vernici i koji žele tako da se izjasne da iskoriste svoje zagarantovano pravo i insistiraju da tako budu i popisani. Upozoravamo popisivače da bilo kakvim sugerisanjem odgovora ili odbijanjem da upišu tačno onako kako se građani izjasne, rizikuju da budu prijavljeni i budu novčano kažnjeni, sa čime su na obuci već i upoznati.

Udruženje će nastaviti, preko mreže svojih posmatrača, da prati sam tok procesa popisivanja i prijavljivaće svaki uočeni slučaj nepravilnosti nadležnim opštinskim popisnim komisijama. Pozivamo građane da sve uočene nepravilnosti prijave popisnoj komisiji u svojoj opštini, kao i da o nepravilnostima na temu popisivanja veroispovesti obaveste Udruženje, preko sajta popis2011.com .

nepravilnosti možete prijaviti na popis2011@ateisti.com

A evo i nepravilnosti:
http://popis2011.com/nepravilnosti/
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by dradmin1 »

Ukoliko budete primetili bilo kakve nepravilnosti prilikom popisivanja, mozete to prijaviti Zavodu za statistiku Srbije na 0800 - 335599. Prilikom upisivanja, popisivac mora zapisati ono sto ste vi izjavili, onako kako ste se izjasnili. Takodje, izgleda da neki popisivaci ispunjavaju listice grafitnim olovkama,sto je takodje prekrsaj.
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by Medicinar »

Ja naravno podrzavam prijavljivanje svake nepravilnosti. Svi treba da budu upisani onako kako zele, pa i ateisti. Medjutim, oni koji smatraju da su osteceni treba blagovremeno da prijave nepravilnost nadleznom kontroloru ili popisnoj komisiji. Ako to ne ucine na vreme ili se ne obrate pravoj instanci, onda se sve svede na praznu pricu koju pojedine minorne organizacije tipa "Ateisti Srbije" mogu da zloupotrebljavju navodeci bez dokaza kako je vise miliona gradjana koji su se izjasnili kao Srbi automatski svrstano u pravoslavne vernike iako mnogi od njih nisu religiozni. Nakon toga se gubi svako pravo pozivanja na neregularnosti i osporavanje rezultata vec zavrsenog popisa, a posebno da to umesto navodno ostecenih pojedinaca cini nekakva fantomska organzicije koja izdaje bombasticna saopstenja.
Mozda najgore je sto u vreme prethodnog popisa nije bilo ozbiljnijih prigovora, vec su udruzenja i stranke poput pomenute organizacije digle prastinu tek nakon objavljivanja rezultata po kojima ateista ima svega 0,5 %. To apsolutno nije u redu.
Vidim da su se sada mnogo bolje organizovali i dobili vecu medijsku paznju. Drago mi je zbog toga, jer je u zemlji Srbiji nazalost potrebno boriti se za ostvarenje cak i elementarnih ljudskih prava koja se podrazumevaju.

Evo telefona Zavoda za satistiku na koji se mogu prijaviti sve nepravilnosti: 0800/33-55-99.
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by dradmin1 »

Ja sam i shvatio da je poenta saopštenja ove organizacije da ljudi budu upoznati sa svojim pravima!
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by dradmin1 »

Čisto da ne bude da samo ateisti mogu da imaju probleme na ovom popisu...

Izvor: B92
Poznata sociološkinja Janja Beč-Nojman prijavila je popisnoj komisiji da ju je popisivačica vređala zbog njenih prezimena, kao i zbog dvojnog državljanstva.

Beč-Nojman je agenciji Beta ispričala da se popisivačica "čudila" njenim prezimenima i činjenici da ima i srpsko i nemačko državljanstvo i da je bila udata za Nemca.

Dodala je da joj je popisivačica nakon tih podataka kazala: "Ne mogu da vas gledam!", nakon čega joj je Beč-Nojman kazala da napusti kuću i prijavila slučaj popisnoj komisiji.

Slučaj se desio u ponedeljak, a Beč-Nojman ga je prijavila i pokrajinskom ombudsmanu.

U utorak je na vrata porodične kuće u Pančevu došao rođak popisivačice, koji je pretio bratu Janje Beč-Nojman, što su oni prijavili policiji.

Janja Beč-Nojman je istraživačica genocida, pisac i univerzitetski profesor. U svom naučnom radu fokusira se na istraživanje ratnih zločina i genocida počinjenih na teritoriji bivše SFRJ.

Članica je Međunarodnog udruženja istraživača i profesora genocida.

Prema njenoj knjizi "Pucanje duše", koja sadrži potresne ispovesti silovanih Bošnjakinja, rađena je istoimena pozorišna predstava.

Bila je jedna od 1.000 žena, boraca za ljudska prava u svetu, koja je 2005. godine nominovana za Nobelovu nagradu za mir.
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by dradmin1 »

Evo da se pohvalim da su bili popisivači i da sam upisan kao SRBIN ATEISTA... Naravno, hoću da pohvalim i popisivače što nisu pravili probleme! :)
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by Medicinar »

@dradmin1
Vauuuuu, e sad možeš mirno da spavaš! Ispravio si katastrofalnu grešku iz prethodnog popisa kada su te prijavili kao pravoslavca, a ti naravno nisi zatucan i ne želiš da te mešaju sa takvim maloumnicima koji veruju u raznorazne gluposti. Ti si bre evropski čovek širokih shvatanja!
Nadam se da si postavio i adekvatan status na Facebook-u kojim obaveštavaš široke narodne mase o ovoj značajnoj stvari...još ako i tamo napišeš velikim slovima i tako ponosno ima svi da ti čestitaju...meni je eto pripala čast da to ovde prvi učinim!
Nadam se da nisi zaboravio da potražiš kopiju popisivačkog lističa...skeniraj ga i objavi, jer ima ljudi koji misle da blefiraš. Original "tapije" naravno čuvaj k'o oči u glavi...nikad se ne zna dal će se pojaviti neko ko će se usuditi da ospori tvoj ateizam nasušni.
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by Medicinar »

Dradmin1 je napisao:
Naravno, hoću da pohvalim i popisivače što nisu pravili probleme! :)
Razumem da si u ekstazi sto su te konacno upisali kao ateistu, ali nema potrebe da ih hvalis za nesto sto se podrazumeva. To im je posao i podrazumeva se da ga rade po nekim pravilima. Treba da ih kritikujes kad nesto nije OK i ukazes na propust kako bi ga ispravili.
Iz tvoje price i postova ovde ispade sve obrnuto - kako su na popisu sve same nepravilnosti ali si ti eto imao srece sto je bio korektan popisivac i upisao te kako si zeleo.

Inace, kod mene je popisivac bio juce. Izjasnio sam se kako sam zeleo. Degutantno mi je da ponavljam. Na kraju krajeva, to je ipak privatna stvar...
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by dradmin1 »

Čekaj, napisao si jednu poruku kojom si me "napljuvao" što sam se ovde pohvalio da su mi bili popisivači (o čemu je inače i ova tema).
Onda ti to nije bilo dovoljno, pa si još jedan post dodao, ali sada kao o tome kako je popis uvek regularan i kako ne treba da hvalim popisivače.

Ajde prvo da ti odgovorim na ovo drugo. Shvati kako hoćeš! Kada odem kod lekara, i on uradi dobar posao, ljubazan je i pomogne mi, ja mu se zahvalim. Pa još prijateljima kažem kako mi je lekar super, kako sam zadovoljan time što je uradio. Naravno, on je za to plaćen, ali meni NE SMETA da nekoga pohvalim što dobro radi svoj posao za koji je plaćen. Ovo je ipak Srbija, i ljudi najčešće ne rade dobro posao za koji su plaćeni. A možeš i da shvatiš da, kao osoba koja je skeptična u vezi sa načinom na koji može da se izvede ovaj popis, iznosim primer (samo jedan primer - to nije pravilo) gde je sve bilo OK.

A što se tiče tvog prvog posta (hejtovanja).
Tvoj ironičan ton (lažno) predstavlja ovu temu kao nevažnu, iako si proveo sate pišući svoje sastave (možda si slao nekome da proveri i ispravi štamparske i gramatičke greške) o tome kako je važno da se i oni koji samo poštuju tradiciju izjasne. Moje ubrajanje u pravoslavce, i još gore u poštovaoce SPC za mene je važna i velika greška. Ja naravno STVARNO nisam zatucan i neću da se jedna biznis organizacija, koja svoju popularnost gradi na mržnji prema svemu što je drugačije, a svoje zgradurine i automobile gradi od novca koje uzima od verujućih ljudi i ove države, poziva na mene kao deo procenata onih koji je u ovoj zemlji podržavaju i čekaju njen komentar da bi odlučili "kome carstvu da se privole".
Ovo ostalo je tvoje standardno politikarstvo, da li sam ja to objavio ili sam se pohvalio.
Jer isto tako ti naravno NISI zatucani srpski nacionalista-pravoslavac (jedno bez drugog ne može), iako u boga ne veruješ, koji je siguran da se protiv bele kuge bori ćirilicom (verovatno tako što spermatozoidi ne umeju da čitaju latinicu na putokazima do jajne ćelije) i sečom drveća koje ne rađa, kome je FB profil put slika srpske zastave, orlova, cara Lazara, statusa podrške Gadafiju i ostalim slobodnim misliocima 21. veka.

I za kraj jedno pitanje:

Šta mislite, kako treba da se izjasni čovek koji za sebe kaže ovo:
"Slavim slavu, a ne idem u crkvu. Palim sveću, a ne poštujem patrijarha."
Ja bih rekao paganin (možda se sventovid javi).
User avatar
drLecter
Moderator
Posts: 178
Joined: Tue Jun 08, 2010 7:10 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by drLecter »

Ovi ''Bošnjaci'' ili Albanci preševske doline slobodno neka bojkotuju popis, pa će u statistici da ih nema, pa će shodno tome da izgube mesto u parlamentu, pravo na školovanje na svom jeziku, svoj nacionalni savet, razna tela itd... jer, ako vas nema, šta će vam to? Da je ova država pametna, pa lepo ako ih nema u statistici jer su bojkotovali, sve lepo što sam naveo da uradi, i šire, pa sledeći put nek bojkotuju opet. Ja garantujem da nacionalne manjine u Srbiji imaju veća prava nego u npr. Nemačkoj, i ne vidim razloga za dramu oko toga da su ugnjetavani i sl. Žale se na asimilaciju? Pa to je normalan proces i kada nije prisila, normalno je da ako si ti sam u grupi od 50 da ćeš kad tad da počneš da ličiš na njih. Upravo da bi izbegli asimilaciju, treba da se popišu... ali 'de će to primitivac da razume...
Dobar lekar ima čistu savest, želju da uči i prikuplja iskustva, blagu narav i veseo duh, moralan način života i umerenost u svim stvarima, veću brigu za svoju čast nego za novac, lavlje srce, orlovsko oko i nežnu ruku. - iz starih poslovica
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by Medicinar »

DrLecter, što pod navodnicima Bošnjaci? Ne priznaješ ih kao narod?
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
MrsBrightside
Forumski student
Posts: 60
Joined: Sun Feb 22, 2009 7:12 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by MrsBrightside »

malo je off topic, ali...iako vec ima dosta kako to traje, meni i dalje to Bosnjaci zapara usi, cudno mi je kako neki pripadnik te nacije prelomi u glavi da se od danas zove drugacije...
(a jezicki cistunci neka mi ne zamere na slovima bez kvacica, tehnicki je problem ;) )
User avatar
drLecter
Moderator
Posts: 178
Joined: Tue Jun 08, 2010 7:10 pm

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by drLecter »

Pa oni su zvanično priznati kao narod, ja sam niko da tu nekoga priznajem ili ne priznajem, al' da se ne lažemo, ove gluposti koje kroji politika posle raspada SFRJ su istovremeno skandalozne i smešne! Mislim, Bošnjaci (uz dužno poštovanje onima koji se izjašnjavaju tako), pa crnogorski jezik... ko zna šta je sledeće...
Dobar lekar ima čistu savest, želju da uči i prikuplja iskustva, blagu narav i veseo duh, moralan način života i umerenost u svim stvarima, veću brigu za svoju čast nego za novac, lavlje srce, orlovsko oko i nežnu ruku. - iz starih poslovica
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by nikolav »

Poštujem pravo na sopstveno mišljenje, ali pazite da ne skrenete u nacional-šovinizam (a negiranje jezika i nacija bi mogao biti uvod u isti), to se neće tolerisati. Vratimo temu na kolosek.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Popis Stanovništva 2011

Post by Elanor »

Bili i kod mene, jako fina cura, nikakav problem niti komentar u vezi sa ateizmom... Cak me branila od mojih koji su smatrali da je to skandalozno :) Jer zamisli, jedno je kad ti ovako u kuci pricas neku pricu i ne ides u crkvu, ali da zvanicno izjavim i popisem se kao ateista ju skandal :lol:
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
Post Reply