Kakav internet koristite i kakva su vam iskustva?

browseri, problemi, mobilni telefoni, mp3 plejeri, ...
Post Reply
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Kakav internet koristite i kakva su vam iskustva?

Post by Medicinar »

Koristim ADSL preko Telekoma i uskoro mi istice ugovor. U pitanju je studentski paket (placao 1Mb/s a dobijao 4Mb/s + prva 3 meseca po 1 din, ugovor na godinu dana). Slozicete se, ponuda koja se ne propusta! :)
Pre nego sto sam potpisao, raspitivao sam se kakav je kao provajder. Iskustva su bila razlicita. Iako ga i danas mnogi kritikuju, mogu slobodno da kazem da sam vrlo zadovoljan Telekomom! Za godinu dana sam imao samo jedan jedini prekid od par sati...bar sam samo taj registrovao. Brzina je OK i nisam primetio neke vece fluktuacije, a za pozivanje tehnicke podrske nije ni bilo potrebe pa ne znam kakvi su po tom pitanju... :D
Pre toga sam par godina bio kod Euneta, koji je tada bio na glasu. Isto ADSL. Iako je bio skuplji, mnogo sam cesce imao probleme i koristio njihovu podrsku. Znaci sve je individualno odnosno relativno... ;)
Vidim da Telekom i sada ima akciju koja traje do kraja juna, tipa 4 meseca gratis ako se potpise ugovor na godinu dana (za paket Click 4). I vecina ostalih provajdera nudi razne pogodnosti. Konkretno Beotel trenutno ima fenomenalnu ADSL akciju "6+6" koja traje do kraja aprila (za svaki placen mesec dobijas sledeci gratis :clap: ). Ali, problem je sto ne znam kakav je kao provajder...sta mi vredi povoljan net ako nije kvalitetan!
Ako znate za jos neku promociju, javite. Mene konkretno zanima samo ADSL jer sam najzadovoljniji ovim netom i ne planiram da ga menjam. Svojevremeno sam koristio kablovski preko PTT ali je moje iskustvo lose...mozda zato sto su ga tada tek uveli kod mene u kraju.
Da ne duzim vise, zanimaju me vasa iskustva, kod koga ste i koliko ste zadovoljni provajderom?
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Kakav internet koristite i kakva su vam iskustva?

Post by nikolav »

Ja sam 5 godina koristio ADSL SezamPro (sad Orion Telekom) i imam samo reči hvale za njih, slično kao tvoje iskustvo sa Telekomom.

Nakon što sam se preselio, prešao sam na SBB i još sam zadovoljniji :).

A zašto samo ADSL, imaš li neki konkretan razlog što si otpisao kablovski? PTT ti nije reper kad je kablovski net u pitanju.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Kakav internet koristite i kakva su vam iskustva?

Post by Medicinar »

Imam dva konkretna razloga zasto ne kablovski:

1. Kod mene kao alternativa trenutno dolazi u obzir samo kablovski net preko PTT jer imam kablovsku televiziju preko njih. Doduse, imamo u zgradi od nedavno i Radijus Vektor, ali preko PTT-a imam mnogo bolje i vise satelitskih kanala za istu cenu pa ne bih da prelazim. Vidis koliko je komplikovano... :D

2. Sa PTT-om vise ne bih eksperimentisao. Dovoljno mi je vrlo negativno iskustvo iz daleke 2003. Komp mi se stalno spontano restartovao, reinstalirao sam sve programe i nije pomoglo...zvao tipa koji se time bavi i opet nista. Sam net je bio dosta nestabilan...cas je konekcija dobra a onda pocne da kilavi, pa potpuno nestane i tako u krug. Rekli su mi da brzina kod mene zavisi i od toga dal su mi komsije u isto vreme na netu kad i ja. :doh:
Pored toga, odnos cena-kvalitet nije bio povoljan, pa sam na kraju digao ruke i presao na telefonsku vezu. Kakvi su sada po tom pitanju, ne znam. Mozda se nesto promenilo.

E sad, u obzir dolazi i neki bezicni internet. Na krov moje zgrade je nekoliko provajdera postavilo antene za net, pa bi mozda mogao i da izboksujem neki popust/olaksicu kao doskorasnji clan Izvrsnog odbora Skupstine stanara zgrade. :D

Ipak bih se ja rukovodio onom starom narodnom da tim koji dobija/pobedjuje ne treba menjati. To u mom slucaju znaci da ne bih napustao ADSL jer se pokazao kao ubedljivo najbolji oblik konekcije.
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Kakav internet koristite i kakva su vam iskustva?

Post by Elanor »

Ja vec 5 godina imam Beotel kao provajdera i prezadovoljna sam! Za svih 5 godina nikada nisam imala neki ozbiljniji prekid neta, tako da sve pohvale i preporuke :D
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Kakav internet koristite i kakva su vam iskustva?

Post by nikolav »

Medicinar wrote:Imam dva konkretna razloga zasto ne kablovski:

1. Kod mene kao alternativa trenutno dolazi u obzir samo kablovski net preko PTT jer imam kablovsku televiziju preko njih. Doduse, imamo u zgradi od nedavno i Radijus Vektor, ali preko PTT-a imam mnogo bolje i vise satelitskih kanala za istu cenu pa ne bih da prelazim. Vidis koliko je komplikovano... :D
Ovo je dovoljan razlog, ni PTT ni RV nisu za internet, drž' se ADSL-a, a da li ćeš Telekom, Orion, Beotel, mislim da je svejedno, gledaj promocije, pa odluči šta ti je najpovoljnije. Na kraju krajeva, ceo ADSL sistem zavisi samo i jedino od Telekoma, ostali su provajderi samo posrednici.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
xechasiar
Forumski specijalista
Posts: 1245
Joined: Wed Mar 13, 2024 9:27 am

Re: Kakav internet koristite i kakva su vam iskustva?

Post by xechasiar »

User avatar
xechasiar
Forumski specijalista
Posts: 1245
Joined: Wed Mar 13, 2024 9:27 am

Re: Kakav internet koristite i kakva su vam iskustva?

Post by xechasiar »

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
Post Reply