Nokia i Microsoft, to su srca dva!

browseri, problemi, mobilni telefoni, mp3 plejeri, ...
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by dradmin1 »

Pusti ti priču sa Canon point and shoot. Imam ja foto aparat, ali je problem što me mrzi da ga nosim. I dok ga izvadim, uključim... telefon mi je uvek pri ruci.
Znaš kako kaže stara narodna mudrost: najbolji foto-aparat je onaj koji imaš u rukama kada želiš nešto da slikaš.

Ne znam šta ću. Niste me impresionirali androidom, ne umete da mi prodate tu novu tehnologiju. Evo imate dva mobilna između kojih se dvoumim: Nokia N8 i HTC Desire HD. Mislim da ne bi trebalo da vam bude problem da mi objasnite prednosti HTC-a... :)
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by Ceftriaxone »

Prednosti desire hd u odnosu na desire: bolja kamera,mada je kod htc-a diskutabilno, veci ekran (prednlst-mana). Mana: baterija na hd je istog ili manjeg kapaciteta u odnosu na desire.
Takodje jos jedna stvar treba da se pomene, desire hd ima iskljucivo slcd ekran,dok desire ima slcd i amoled. Amoled ces naci jedino ako planiras da kupis polovan,jer se od juna na desire stavlja samo slcd (bese to neki konflikt sa samsungom). Moj desire je jedan od poslednjih sa amoledom koji je izasao iz Usca :D
U principu razlika nije velika iako postoji.
Galaxy s je plastican i nema blic! Ali ima zaseban gpu.
N8- mator konj se ne potkiva. Prvi se macici u vodu bacaju. Nasminkani symbian ne moze mnogo da napreduje. 5800 je bio prvi nokijin touch,pa je bio nesavrsen, n8 je prvi multitouch, verovatno ima svoje decje bolesti...htc godinama pravi touch telefone,i svaki je bolji od prethodnika.
Ako ti se ne zuri sa kupovinom, sacekaj jos mesec dva, tada ce valjda stici ovi novi telefoni kod nas,pa bi svi postojeci trebalo da pojeftine!!

Suma sumarum, jedine prednosti n8 su kamera, usb dock i hdmi. Sa novom generacijom android telefona (mislim na ovogodisnje modele) stizu hdmi i usb dock,tako da n8 ostaje sa jednim adutom. A ne bi me cudilo da lg ili samsung izbace mobilne sa jacim kamerama. Lg je vec izbacio 3d telefon.
U bre al sam se raspisao :)


2.3 je trenutno dostupan samo za google nexus s (samsung),ali ce ga dobiti i ostali high end android modeli
Sent from my HTC Desire using Tapatalk
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by dradmin1 »

U svakom slučaju neću kupovati novi telefon još par meseci, pa će se valjda slika malo iskristalisati... Joj, mnogo volim Nokiu! :)
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by nikolav »

dradmin1 wrote:Joj, mnogo volim Nokiu! :)
Joj, gori si od Apple fanboya Image!
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by Ceftriaxone »

Je..... te nokia!! :D par meseci? Dotle ce n8 biti prosek.
Pored igo-a, postoji i motonav (to je ustvari igo za motorolu) kojeg ja koristim. Mada mi je garmin bio lepsi ovo mi je funkcionalnije.
Symbian je usporen sav, i komplikovan. Pa samo instalacija garmina traje 1h kad si uvezban!
Ovi store vs android market, hihihi, ovi mi deluje kao igracka za decu. Market je pregledniji, opisi su detaljniji. Wifi radi bez greske na androidu, secam se da je nokia trokirala kao pijana.
Android ima savrsenu sinhronizaciju sa gmail nalogom,ja sam se napatio dok sam namestio gmail i hotmail na 5800...idt,itd lista je bez kraja,a moje nabrajanje gubi koncepciju :)

Dok ne sednes u mecku i yugo ti je do jaja :D


Sent from my HTC Desire using Tapatalk
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by dradmin1 »

Možda još samo jednu nokiu u životu da kupim, pa ću da se opametim... :) Pravi sam FANBOY!
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by Ceftriaxone »

U bre al si tvrdoglav! Al nemoj posle da kukas kako si se zeznuo sto nas nisi poslusao.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by Elanor »

Moj pik je HTC Desire Z, mada nemam parice za njega :(

Pazi ovako... Android je mnooooooooogo bolji od Symbiana, ribe se više lože na likove koji imaju HTC nego Nokiu, tako da šta te briga za ostale razloge, to ti je dovoljno :mrgreen:
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
User avatar
Sventovid
Forumski student
Posts: 72
Joined: Fri Feb 26, 2010 11:45 am
Location: Arkona
Contact:

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by Sventovid »

Meni je kupovanje novog telegona pogotovo tih sa tac skrinom iostalim drangulijama glupo...Mada nemam nista protiv, nek kupuju ljudi ako im se svidja...ja koristim nekog soni eriksona vec 4 godine za neku poruku i poziv sluzi, i sto je najbolje otvaram pivo sa njim, a to sa htc-om ne moze. 8-)
Ponekad provedem po celu noc u polu mraku, mesto da negde locem.
Njalon, osmeh, olovo, udica namestam pecaljke bice dubinac ubica!
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by Ceftriaxone »

Kupovati telefon zato sto se ribe na to loze? Daj elanor,valjda smo to prosli :)



Sent from my HTC Desire using Tapatalk
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by Elanor »

Pa nesto ne primecujem da ste Nikola i ti imali mnogo uspeha u ubedjivanju, pa pomislih da probam drugaciji pristup :P
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by dradmin1 »

Dobar pristup, Elanor. :) Iako ako se bude JOŠ VIŠE riba ložilo na mene, umreću mlad od iznemoglosti!

Svetonvid, upravo si opisao svoju upotrebu mobilnog telefona. I to je OK. Neko drugi koristi telefon za još 100 drugih stvari (pored otvaranja piva), pa mu treba bolji, lepši i pametniji. :)
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by Ceftriaxone »

Nista ne izaziva uzdahe kao iphone! Ako ti neka cura za nokiu kaze vau,za iphone ce reci vau,vau,vau! A za htc ce reci: a sta je to,jel kineski?
Za samsung galaxy ce reci: jel to neka iphone kopija?

Otvaras pivo sa telefonom:) tesko da bih ja mogao sokove da otvaram sa tim :D Cuo sam i za interesantnije vidove koriscenja telefona. Na ginekologiji,na prijemnom odeljenju...

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by Elanor »

Ma šta te briga bar umreš mlad i zadovoljen ;)

Ceft poenta je da preobratimo čoveka na Android, sem toga iPhone je shit i on nije ni u konkurencijji sada :)
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by Ceftriaxone »

Ja sam iphone pomenuo u kontekstu vau efekta kod cura. Svakako je android daleko funkcionalniji!

Evo mozemo da organizujemo neko druzenje pa da suocimo telefone :D
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by Elanor »

Može :) I Win :mrgreen:
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by Elanor »

Eh da Ceft, pitao si me da li sam probala da root-ujem telefon... NIsam probala jer ne znam kako to ide i ko bi mogao to da mi uradi i kolika je korist... Tako da bih bila jako srecna ako bi neko od vas mogao da mi kaze nesto vise o tome :) Inače ovo sam videla danas i odusevila sam se http://www.androidify.com/
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by Ceftriaxone »

Korist? Pa recimo da bi dobilaa skroz drugaciji telefon :) msm, nije to krshware nokia:) na androidu moze sve.
Kucaj na google xda developers. Tamo postoji forum,i imas poseban odeljak za tattoo (click). Tu ces naci sve i svasta. Kad budes imala vremena iscitaj,pa ako se odlucis da rootujues (ja sam svoj desire flashovao(menjao ROM-ove) 20 puta), ako zatreba pomoc vici!! Video sam kako izgleda 1.6 i mogu ti reci da je razlika upadljiva! Ti rece da tvoj decko ima magic? Pa mozemo i njemu da skuvamo nesto :D

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by Elanor »

Znam da je skroz različit i da je bolji, nego razmišljam da li je moj mali Tattoo dovoljno jak da izdrži 2.1 a kamoli nešto naprednije :) U svakom slučaju hvala za info, pa kad pročitam sve javljam se za pomoć :) A dečko je zaglavio još na 1.5, ali on nešto ne planira da ga unapređuje tako da ko ga šljivi, kad ja budem imala novi, praviću mu zazubice :mrgreen:
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Nokia i Microsoft, to su srca dva!

Post by Elanor »

Kako se zove mobilni od drveta? PiNokia :)
dradmin1 nadam se da mi neces zameriti :D
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
Post Reply