Стока која каља име лекарске професије поново удара!

User avatar
bokiogi
Forumski student
Posts: 68
Joined: Fri Jan 09, 2009 8:39 pm

Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by bokiogi »

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/234158 ... -operaciju

Ово је заиста забрињавајуће. Ако се испостави да су криви, ови људи треба да добију максимум за своју категорију, и затворски и новчано а и што се лиценце тиче. Ово више и нису мале паре, мада ни њих не треба толерисати, него веома велик новац, који они траже, не који они отимају, од људи у невољи који су дошли да се њима у сопственој муци пожале.
Све у свему, ово је дно дна...
Friendship is like peeing on yourself: everyone can see it, but only you get the warm feeling that it brings.
Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ...
User avatar
SarloAkrobata
Forumski student
Posts: 58
Joined: Fri Jun 27, 2008 5:55 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by SarloAkrobata »

Samo neurohirurge hapse...verovatno ne daju procenat glavnim...
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

Za ovakve pojave ja dobrim delom krivim i građane. Korumpirani lekari uvek ovako traže pare, sa pričom kako lečenje košta toliko i toliko...

Pare se ne donose u kovertama nego se usluge koje se naplaćuju, uplaćuju na neki zvaničan račun po nekom zvaničnom i svima dostupnom cenovniku.

Kada će ljudi razviti svest da odmah prijave lekare koji im traže novac i da isti budu uhapšeni. Zašto im, kog vraga, daju pare?
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by nikolav »

Nije to baš tako prosto, Željko. Ipak se radi o sopstvenom zdravlju ili zdravlju tvojih najmilijih, malo je ljudi koji bi čačkali mečku u situaciji kada im život visi o koncu, pri čemu se vrlo dobro zna kakva nam je policija i sudstvo.

Ja više pacijente krivim što daju i kad im se ne traži. Postalo je normalno da se kod lekara ide sa kovertom/poklonom, čak i kad to niko ne traži, da se eto 'časti' doktor. Šta ima koji qrac (pardon my french) da ga častiš, to nikad neću razumeti?! Je l' častiš poštara svaki put kad ti donese poštu, jbm mu sve?! Čak sam se sretao i sa ljudima koji se smrtno uvrede kad im lekar ne primi 'čast/poklon' :?...
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
mel
Forumski specijalizant
Posts: 203
Joined: Thu Jun 28, 2007 9:01 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by mel »

Potpuno se slazem sa nikolavom.Cak sam cula za primer ginekologa u Gaku koji nikada posle obavljenog porodjaja nije uzimao ' poklone ' od porodica porodilja ,pa su ga omrzle kolege jer navodno zbog njega svi ispadaju losi.I na kraju su se dosetili da uzimaju u njegovo ime kao predacu mu kad ga vidim :think:
Toliko je bilo u životu stvari kojih smo se bojali.A nije trebalo,trebalo je živeti.Ivo Andrić
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by nikolav »

mel wrote:Potpuno se slazem sa nikolavom.Cak sam cula za primer ginekologa u Gaku koji nikada posle obavljenog porodjaja nije uzimao ' poklone ' od porodica porodilja
Poslednja rečenica iz mog prethodnog posta se upravo odnosila na jednog ginekologa iz Višegradske, možda mislimo na istog :D.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
livadica
Forumski student
Posts: 47
Joined: Fri Jun 26, 2009 10:36 pm
Location: Loch Ness

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by livadica »

Kao što se mnogo puta desilo do sada, desiće se i sada... Uzmu 2-3 čoveka nameste im kontrolu i osude ih..svi ostali normalno rade svoj korupcijiski posao dok mi gledamo kako nam dvojica stepuju i skreću pažnju
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by nikolav »

livadica wrote:Kao što se mnogo puta desilo do sada, desiće se i sada... Uzmu 2-3 čoveka nameste im kontrolu i osude ih..svi ostali normalno rade svoj korupcijiski posao dok mi gledamo kako nam dvojica stepuju i skreću pažnju
Nažalost, najverovatnije tačno...
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
ThePretender
Forumski stažista
Posts: 150
Joined: Sun Nov 07, 2010 8:10 am
Location: Novi Sad

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by ThePretender »

mel wrote:.I na kraju su se dosetili da uzimaju u njegovo ime kao predacu mu kad ga vidim :think:
:lol:
See one, do one, teach one!

"There are Pretenders among us. Geniuses with the ability to become anyone they want to be."
User avatar
tastatura
Forumski stažista
Posts: 118
Joined: Mon Jan 19, 2009 10:34 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by tastatura »

Moje je misljenje da je najveci problem u nasem sudstvu.Ko zna koliko je prijava podneto protiv korumpiranih lekara,al dzabe kad je svega njih par procesuirano.
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by dradmin1 »

Svaki problem kod nas (osim možda siromaštva i nezaposlenosti) može da se reši za 6 meseci, samo kada bi neko bio zainteresovan. Korupcija spada u LAKŠE probleme, mogli bi da je reše za 2 meseca!
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by Ceftriaxone »

@tastatura, uopste se ne slazem! Daj ti lekaru onoliko koliko zasluzuje,i ukloni partijske uticaje iz bolnice, pa ces korupciju i ostalo za cas da iskorenis iz bolnica!

Ova dvojica,kao i onaj pre njih su sitna riba. Njih optuzuju za 1000-2000 evra,a neki u isto vreme obrcu po 50000-100000...
Sudstvo procesuira boraniju,jer je krupna riba zasticena

PS Ako nije problem, promenite ono
,,stoka" iz naslova. Ipak smo mi fin forum ;)


Sent from my HTC Desire using Tapatalk
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by dradmin1 »

Ceftriaxone, ja se ne slažem sa tobom. Ako ti je mala plata, to ti ne daje pravo da budeš korumpiran!!!
Ako misliš da možeš negde drugde više da zaradiš, samo izvoli. Problem je što (mi) lekari misle da su bogom dani, i da bez njih ne može. Ako je Peri Periću malo da operiše tumore mozga za 1000 evra mesečno (lupio sam cifru plate, BEZ POTPLATE), neka se skloni i doćiće 10 mladih ljudi koji će biti presrećni da operišu za te pare, a možda i bolje da rade posao! Ako misli da može više da zaradi, ja mu kažem SAMO NAPRED!!!
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by nikolav »

Upravo tako dradmin1, od reči do reči :clap: . Svi mi, kada krećemo da radimo znamo za koje pare radimo. Ako ti nije dosta, a nije, skandalozno je malo, ali šta da se radi, živimo u takvoj kvazi-državi kakvoj živimo, potraži svoju sreću negde drugde ili se bori da se stanje u državi poboljša, a to se ne radi mitom i korupcijom. Jednostavno, ne postoji opravdanje za kriminal.

Btw, Ceftriaxone, i to što ti pričaš spada u domen lošeg sudstva i policije, tako da se ja slažem sa tastaturom, da imamo efikasnu policiju, tužilaštvo i sudstvo, koje hapsi i sudi ni po babu ni po stričevima... jebiga, tada bi smo bili ozbiljna država i stvari bi bile bolje, ne samo u zdravstvu.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
tastatura
Forumski stažista
Posts: 118
Joined: Mon Jan 19, 2009 10:34 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by tastatura »

Dradmin i Nikolav su sve rekli pa nema potrebe da ista dodajem.
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by Ceftriaxone »

Nisam dobro shvacen.
Ja sam rekao da bi dobra plata bila najbolji lek za iskorenjavanje korupcije.
Naravno da je korupcija gde god da se javi a pogotovo u medicini strasna stvar i naravno da treba sankcionisati svakog pojedinca,kako god da se on zvao.

I jos jedna stvar. Plate jesu katastrofa,a ako se ne varam, vecina do sad uhapsenih je starija generacija - 50+. Svi oni su pocinjali svoje karijere pred kraj Titovog zivota,ili nesto posle toga. Cinjecica je da su tad svi oni mnogo bolje ziveli. Imali su vece plate, deljeni su stanovi,itd...i ocigledno znaju da je nekada bilo bolje,samim tim ih ovo ubija u pojam (mislim na zarade).

Jos jednom,ja nikako ne opravdavam ovakve postupke,naprotiv! Ali,dok se ne stigne do onih glavnih, mrka kapa.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by nikolav »

Ceftriaxone wrote:Nisam dobro shvacen.
Ja sam rekao da bi dobra plata bila najbolji lek za iskorenjavanje korupcije.
Ja se opet ne slažem :D. Dajem ruku da 90% te korumpirane stoke, i da im sad daš plate od 5000EUR, ne bi prestalo da uzima mito. Najbolji lek je efikasno i nezavisno pravosuđe, pa sve u zatvor, od najvećih zverki, pa sve do onog najnižeg u lancu.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by Ceftriaxone »

Pa izuzeci svuda postoje! Uvek se nadju neki kojima nikad nije dosta.
Sent from my HTC Desire using Tapatalk
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by dradmin1 »

Heheheh!
Ni ja se OPET ne slažem sa Ceftriaxonom! A slažem se sa Nikolom: nisu oni korumpirani jer im je jadnima malo. Da stvarno sutra novi ministar zdravlja kaže da svaki lekar ima platu 5000 evra mesečno, oni bi i dalje uzimali. Nisu oni izuzetak, oni su PRAVILO!

Samo volja je potrebna. Jel znaš koliko bi se javilo dobrovoljaca da BESPLATNO samo pecaju korumpirane lekare. Kako pomene neke pare, izvadiš obeleženih 500 evra, i eto jednog novog radnog mesta! Ja bih volontirao 5 dana nedeljno i pecao korumpirane lekare, profesore univerziteta, policajce... Ali niko neće to.

Odvojena, ali vrlo povezana priča. Kad sam upisao fax, čuo sam da je jedna studentska organizacija ponudila odavno upravi fakulteta da se napravi 10 lažnih indexa i da se upecaju korumpirani profesori VRLO LAKO. Naravno, uprava je odbila, jer na Medicinskom fakultetu NEMA KORUPCIJE! HAHAHAHAHA!
User avatar
bokiogi
Forumski student
Posts: 68
Joined: Fri Jan 09, 2009 8:39 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by bokiogi »

Веома ми је драго што наредне генерације лекара размишљају нормално.
Управо су људи ове лекаре "домаћинских" вредности научили оваквом понашању. Свакој сестри и сваком лекару се, у старту, иде са поклоном. Природно је било да ће, кад-тад, да пређу, са кафе и бомбоњере, на евре па и да се окураже да данас људе на тако подмукао начин поткрадају. Не знам да ли су ми гори ти што то раде званичним каналима или лекари псеудопрофесија који људима уливају лажну наду продајући им зашећерену водицу. Оно што је сигурно, то је да су оба начина морално огавна и недопустива.
А "велике рибе" су одувек радиле за велике паре, али углавном не преко грбаче пацијената него са тендерским малверзацијама и корумпираним комисијама за набавке, евентуално прогуравањем неког лека који не покрива осигурање. Ортопедска болница Бањица је због природе и скупоће свог материјала међу првима по том питању...
Friendship is like peeing on yourself: everyone can see it, but only you get the warm feeling that it brings.
Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ...
Post Reply