Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

User avatar
pametnica88
Forumski student
Posts: 37
Joined: Thu Sep 02, 2010 1:15 am

Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by pametnica88 »

Nikad nisam o njima razmisljala na taj nacin, ali oni su bas to- vaske i vaskice. Ljuta sam na sebe sto nisam bila sposobna da prepoznam jednu najobicniju gnjidu, sve dok je nisam dovoljno odgajila da bi mogla da me ujede, i ne samo mene, nego i ljude do kojih mi je jako stalo. Samo mi je zao sto je nasla novi dom, ali vaska k’o vaska...

Mislim da medicinu studiraju najambiciozniji i najlosiji u kategoriji ljudi. Nije lose biti ambiciozan, lose je biti ambiciozan i egocentrican istovremeno... Lose je gaziti preko svih i svakoga, da bi dobio ono sto zelis, a najgore je kad to nesto nisi cak ni zasuzio, ni znanjem, ni trudom, ni pozrtvovanoscu...

Prosle godine je bio taj jebeni kongres na Ohridu, i bas divno, jer nas je to lupilo po glavi i postali smo svesni sa kime smo delili stvari koje vise nikada necemo... Smesno je kad pljujes nekoga, smatras ga freakom, iskoristis ga za rad, odes tamo, spavas i jedes sa njim, vratis se, i onda ga ponovo pljujes... Jbg, nije normalno da se na ulici ljubakas sa asistentom, nije normalno da izlazis sa njim, jebem ti, kad imas 30 godina i nemas nijednog prijatelja vec si spao na to da izlazis sa bivsim studentom... Divim se tim ljudima, koliko guza su spremni da obrade, koliko energije su spremni da potrose obradjujuci temu koja ih uopste ne zanima samo da bi se potpisali na necemu... tuzno je sto osoba koja ne zna gde se zavrsava senzitivni put ima 4 rada u jednoj godini, ili osoba koja ne zna razliku izmedju tetanusa i besnila ima prosek 10.00, a osoba koja ne zna kako da prepozna 1. srcani ton, ili koja misli da je slezina parni organ, ili ona koja misli da je Skarpov trougao na guzi... Ili, neko ko nikada nije nacrtao nijedan preparat iz patologije, ko nikada nije znao da razlikuje limfocit od neutrofila, a kamoli nesto kompleksnije, sada radi kao demonstrator na patologiji.. A toliko divnih ljudi koji su sate i dane proveli nad knjigom gube godinu za godinom...
Ali ono sto me naaajvise nervira su oni kojima je neko rekao da ako postave pitanje profesoru i asistentu da ce tako ispasti da su zainteresovani i da ce biti zapazeni,. A ta pitanja tako glupa i besmislena, da samo pokazu koliko taj neko ne zna nista o tome o cemu profesor prica, a sto je najgore taj profesor to uopste ne gleda tako, vec ljubazno odgovori, zapamti ga, i popljuje katedru koja ga to nije naucila...
Mrzim sto osoba koju nikada nisam upoznala zna moj prosek, i prosek meni bliskih ljudi... Mrzim kad me pitaju- pa ti nemas rad, cekaj, zar nisi dobila 10 ? Paaa? Moram li da imam rad iz necega sto me apsolutno ne zanima samo zato sto imam ocenu koja mi omogucava da ga radim, dok neko drugi koji ima manju ocenu ili nije dobar sa asistentom obozava to nesto, ali zbog mene koja sam halapljiva ne stize na red? Mozda sam glupa sto cekam ono cime zelim da se bavim, mozda zbog njih necu ni imati priliku da pisem o onome o cemu zelim, ali sta sad.

Zao mi je i klasicnih strebera, koji su celoga zivota samo ucili i ucili i ucili, i oni stvarno znaju i vredece kako buduci naucni radnici, ali oni nista drugo nemaju, nemaju zivote, prijatelje, njihova socijalna inteligencija se priblizava nuli... I tuzno je sto ce na kraju samo neki od tih ljudi koji bi nesto uradili i koji nesto vrede zavrstiti na mestima na kojima ce moci i da pokazu to sto znaju, jer od ovih lisica...


Tesko mi je kad u prevozu slusam kolege koje komentarisu kako su polozili ispite na bubicu, ili kako su prepisali kolokvijum. Jos teze mi je kad mi neko ko studira na nekom pesudofakultetu to i kaze. A posebno mi je tesko jer nemam argumente da im pokazem da nije tako, bar dok jednog dana ne budu imali priliku da sami procene ko je kako zavrsio medicinu... Najtuznije od svega je stoo, eto, sad kad su stigli do 4. godine, sad ih nista nece zaustaviti da dobiju diplomu.

Svako od nas je imao priliku da prepisuje na testovima, svako je ovaj ili onaj ispit manje ili vise spremio, imao srece, nekad dobio vise,nekad manje no sto je zasluzio, to je zivot i tako mora da bude, to nije bitno. Ali meni je bitno sto neki ljudi konstantno imaju srece koja se granici sa razumom. Sto me tera da mislim da to nikako ne moze biti sreca, a svako od nas zna nekog takvog. I jednog dana kad takvi budu face to face s pacijentom, ne moraju ga izleciti, ne moraju mu pomoci, samo neka ga ne ubiju i to ce biti sasvim dovoljno.
User avatar
acca91
Forumski stažista
Posts: 104
Joined: Tue Dec 02, 2008 12:18 pm
Location: Beograd

Re: Vaške dodju po svoje kad ne prepoznas gnjide

Post by acca91 »

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Vaške dodju po svoje kad ne prepoznas gnjide

Post by nikolav »

Alal vera za post!! Ne znam šta te je inspirisalo (misim na konkretan povod), ali od prve do poslednje reči si u pravu. Posebno mi se sviđa ova misao, koju ja već godinama pričam, a svi (kako medicinari, tako i ostali) me bledo gledaju i još se vređaju na to:
pametnica88 wrote: Mislim da medicinu studiraju najambiciozniji i najlosiji u kategoriji ljudi. Nije lose biti ambiciozan, lose je biti ambiciozan i egocentrican istovremeno... Lose je gaziti preko svih i svakoga, da bi dobio ono sto zelis, a najgore je kad to nesto nisi cak ni zasuzio, ni znanjem, ni trudom, ni pozrtvovanoscu...
Ali istina je oduvek bolela...
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
pametnica88
Forumski student
Posts: 37
Joined: Thu Sep 02, 2010 1:15 am

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by pametnica88 »

ah, inspiraciju za ovako nesto nadjes svakog dana, dovoljno je da se takvi udostoje da dodju na fakultet:)
a mislim, da je ova pesma otprilike himna naseg fakulteta, nazalost
http://www.youtube.com/watch?v=2mz0usR6-Zw
Libertine
Forumski student
Posts: 69
Joined: Sun May 31, 2009 11:56 am
Location: Beograd

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by Libertine »

pametnice, svaka ti se pozlatila!
Zloba, bezumlje, seljacizam (mentalni), povrsnost, arogancija, neznanje etc gospodare nasim fakultetom! Samo da mi koji se opiremo ovome ne izumremo!
Take A Walk On The Wild Side...
User avatar
MrsBrightside
Forumski student
Posts: 60
Joined: Sun Feb 22, 2009 7:12 pm

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by MrsBrightside »

:clap:
Nažalost, sve si u pravu...baš sve. :(
User avatar
ThePretender
Forumski stažista
Posts: 150
Joined: Sun Nov 07, 2010 8:10 am
Location: Novi Sad

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by ThePretender »

pametnica88 wrote:Mislim da medicinu studiraju najambiciozniji i najlosiji u kategoriji ljudi. Nije lose biti ambiciozan, lose je biti ambiciozan i egocentrican istovremeno... Lose je gaziti preko svih i svakoga, da bi dobio ono sto zelis, a najgore je kad to nesto nisi cak ni zasuzio, ni znanjem, ni trudom, ni pozrtvovanoscu...
Masa ni ne zna zašto je upisala medicinu. Kad bi ih pitali, mnogi bi blejili u prazno, a to nisu ambiciozni ljudi, ne kažem da ih nema, ali pre bih naše studente opisala kao nezainteresovane, pseudomedicinare, koji ni sami ne znaju zašto dolaze na predavanja, na vežbe kasne, ako ih ne upisuju, ne dolaze, a kad dođu gldeaju da što pre zapale kući.
pametnica88 wrote:Prosle godine je bio taj jebeni kongres na Ohridu, i bas divno, jer nas je to lupilo po glavi i postali smo svesni sa kime smo delili stvari koje vise nikada necemo... Smesno je kad pljujes nekoga, smatras ga freakom, iskoristis ga za rad, odes tamo, spavas i jedes sa njim, vratis se, i onda ga ponovo pljujes... Jbg, nije normalno da se na ulici ljubakas sa asistentom, nije normalno da izlazis sa njim, jebem ti, kad imas 30 godina i nemas nijednog prijatelja vec si spao na to da izlazis sa bivsim studentom... Divim se tim ljudima, koliko guza su spremni da obrade, koliko energije su spremni da potrose obradjujuci temu koja ih uopste ne zanima samo da bi se potpisali na necemu...
Što se kongresa tiče, najjači utisak je ostavila katastrofalna organizacija i nameštene nagrade. A zašto se toliko nerviraš oko toga ko s kim izlazi? I asistenti su ljudi i imaju pravo da u svom privatnom životu rade šta hoće, ukoliko to ne utiče na njihov profesionalni rad. Kad pogledaš zaposleni na fakultetu su sve neke porodice, muž, žena, ćerka, sin, tetka, uljak... itd. i tada je neko morao da izlazi sa asistnetnom, nije to ništa novo.
pametnica88 wrote:tuzno je sto osoba koja ne zna gde se zavrsava senzitivni put ima 4 rada u jednoj godini, ili osoba koja ne zna razliku izmedju tetanusa i besnila ima prosek 10.00, a osoba koja ne zna kako da prepozna 1. srcani ton, ili koja misli da je slezina parni organ, ili ona koja misli da je Skarpov trougao na guzi... Ili, neko ko nikada nije nacrtao nijedan preparat iz patologije, ko nikada nije znao da razlikuje limfocit od neutrofila, a kamoli nesto kompleksnije, sada radi kao demonstrator na patologiji.. A toliko divnih ljudi koji su sate i dane proveli nad knjigom gube godinu za godinom...
Pazi, ovakvih stvari kod nas nema. Oni što idu preko veze i nemaju pojma ne trpaju se tamo gde im nije mesto, već ćute. Studenti sa prosekom 10,00 su zapravo za pisanje radova, jer većina njih praktično ne zna ništa da radi. Tako da je moje mišljenje - ko ima prosek, nek se bavi naukom i istraživanjima, a ko nema, nek radi praktično sa pacijentima (sreća pa spadam u ovu drugu kategoriju :D )
pametnica88 wrote:Ali ono sto me naaajvise nervira su oni kojima je neko rekao da ako postave pitanje profesoru i asistentu da ce tako ispasti da su zainteresovani i da ce biti zapazeni,. A ta pitanja tako glupa i besmislena, da samo pokazu koliko taj neko ne zna nista o tome o cemu profesor prica, a sto je najgore taj profesor to uopste ne gleda tako, vec ljubazno odgovori, zapamti ga, i popljuje katedru koja ga to nije naucila...
Skontaju oni odmah ko pita stvarno zato što ne razume ili ga zanima, a ko hoće samo da se uvlači. Nisu ni oni danas sišli sa zida. Opet kod nas niko ništa ne pita, vežbe se ne čitaju unapred, pa je masa srećna ako ih prof.ne prozove.
pametnica88 wrote:Mrzim sto osoba koju nikada nisam upoznala zna moj prosek, i prosek meni bliskih ljudi... Mrzim kad me pitaju- pa ti nemas rad, cekaj, zar nisi dobila 10 ? Paaa? Moram li da imam rad iz necega sto me apsolutno ne zanima samo zato sto imam ocenu koja mi omogucava da ga radim, dok neko drugi koji ima manju ocenu ili nije dobar sa asistentom obozava to nesto, ali zbog mene koja sam halapljiva ne stize na red? Mozda sam glupa sto cekam ono cime zelim da se bavim, mozda zbog njih necu ni imati priliku da pisem o onome o cemu zelim, ali sta sad.
Zao mi je i klasicnih strebera, koji su celoga zivota samo ucili i ucili i ucili, i oni stvarno znaju i vredece kako buduci naucni radnici, ali oni nista drugo nemaju, nemaju zivote, prijatelje, njihova socijalna inteligencija se priblizava nuli... I tuzno je sto ce na kraju samo neki od tih ljudi koji bi nesto uradili i koji nesto vrede zavrstiti na mestima na kojima ce moci i da pokazu to sto znaju, jer od ovih lisica...

Tesko mi je kad u prevozu slusam kolege koje komentarisu kako su polozili ispite na bubicu, ili kako su prepisali kolokvijum. Jos teze mi je kad mi neko ko studira na nekom pesudofakultetu to i kaze. A posebno mi je tesko jer nemam argumente da im pokazem da nije tako, bar dok jednog dana ne budu imali priliku da sami procene ko je kako zavrsio medicinu... Najtuznije od svega je stoo, eto, sad kad su stigli do 4. godine, sad ih nista nece zaustaviti da dobiju diplomu.

Svako od nas je imao priliku da prepisuje na testovima, svako je ovaj ili onaj ispit manje ili vise spremio, imao srece, nekad dobio vise,nekad manje no sto je zasluzio, to je zivot i tako mora da bude, to nije bitno. Ali meni je bitno sto neki ljudi konstantno imaju srece koja se granici sa razumom. Sto me tera da mislim da to nikako ne moze biti sreca, a svako od nas zna nekog takvog. I jednog dana kad takvi budu face to face s pacijentom, ne moraju ga izleciti, ne moraju mu pomoci, samo neka ga ne ubiju i to ce biti sasvim dovoljno.
Ovo kao da sam ja napisala.
See one, do one, teach one!

"There are Pretenders among us. Geniuses with the ability to become anyone they want to be."
User avatar
pametnica88
Forumski student
Posts: 37
Joined: Thu Sep 02, 2010 1:15 am

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by pametnica88 »

Svasta bih rekla ali svi vec sve znaju,pa da ne smaram, ali prokomentarisacu samo ove izlazke s asistentima-
Izlasci po klubovima sa asistentima? Mislim da to nije normalno, da se ja pitam, zakonom bih zabranila takve akcije, jer bi trebalo da se zna kome je gde mesto, jer ti isti asistenti bi trebali da budu nekakvi autoriteti, a ne ne znam ni ja sta... I te fore da je asistent sa studetkinjom sa godine na kojoj je asistent,pa to je zaista, ali zaista preterano... Iskreno, bas me briga ko s kim sta radi iza zatvorenih vrata, ali zasto ja moram da gledam? Volela bih da nas bar malo postede svega toga!
Ova tema je toliko siroka, nekad sam tuzna sto je na nasem fakultetu toliko tesko pronaci normalne ljude, samo normalne, obicne, pristojne ljude koji znaju sta zele i koji tome teze ponasajuci se po osnovnim moralnim normama. Tragicno je sto se najhumanijim poslom u najvecem broju clucajeva baviti ljudi koji se ne mogu nazvati cak ni lepo vaspitanim ljudima, a kamoli... :)
User avatar
ThePretender
Forumski stažista
Posts: 150
Joined: Sun Nov 07, 2010 8:10 am
Location: Novi Sad

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by ThePretender »

Svoj autoritet treba da pokaže na vežbama i na manifestacijama vezanim za fakultet, a to što u svoje slobone vreme izlazi sa studentima, to je njegova stvar. Nije to ništa nemoralno ukoliko asistent nije stariji sto godina i riba nije s njim radi neke koristi.
See one, do one, teach one!

"There are Pretenders among us. Geniuses with the ability to become anyone they want to be."
User avatar
pametnica88
Forumski student
Posts: 37
Joined: Thu Sep 02, 2010 1:15 am

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by pametnica88 »

Ne, nego se riba zaljubila u ozenjenog asistenta....
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by nikolav »

Nešto kao ova:



:lol:
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
pametnica88
Forumski student
Posts: 37
Joined: Thu Sep 02, 2010 1:15 am

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by pametnica88 »

nadam se da je to sala :)
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by nikolav »

Ne znam, ali se nimalo ne bih začudio da je istina.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
pametnica88
Forumski student
Posts: 37
Joined: Thu Sep 02, 2010 1:15 am

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by pametnica88 »

sex and the city... :lol:
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

Velika podrška za tekst koji je pametnica napisala!!! Svaka rečenica je apsolutno tačna!!! Drago mi je što na našem faksu ima ljudi kao što je pametnica88!
User avatar
ThePretender
Forumski stažista
Posts: 150
Joined: Sun Nov 07, 2010 8:10 am
Location: Novi Sad

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by ThePretender »

pametnica88 wrote:Ne, nego se riba zaljubila u ozenjenog asistenta....
Vi stvarno idete u krajnost, šta ako je asistent tek sad završio fakultet, a riba je na 4-5. godini, mislim ne vidim u čemu je tu problem. A to što kod vas oženjeni asistenti muvaju sa koleginicama je već sasvim druga priča.
See one, do one, teach one!

"There are Pretenders among us. Geniuses with the ability to become anyone they want to be."
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by nikolav »

Ovakvih slučajeva:
ThePretender wrote: šta ako je asistent tek sad završio fakultet, a riba je na 4-5. godini, mislim ne vidim u čemu je tu problem.


je mnogo manje nego ovakvih:
A to što kod vas oženjeni asistenti muvaju sa koleginicama je već sasvim druga priča.
A nemoj da se praviš Englez, kao da kod vas finih Vojvođana toga nema :mrgreen:.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
ququ
Forumski student
Posts: 61
Joined: Mon Mar 16, 2009 1:30 pm

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by ququ »

tekst je bolno istinit i tacan,sve pohvale sto se toga tice,ali mislim da se nalazi na pogresnom mestu-ovde ce se vecina studenata pronaci u prici,vecina je dozivela i prezivela ista razocarenja a oni koji bi trebalo da se postide ovo nikada nece procitati..ne,nisu oni ti koji posecuju ovaj sajt ocajnicki pokusavajuci da saznaju jos neku informaciju o ispitivacu, jos neku caku koja ce im uliti jos malo sigurnosti pred izlazak na ispit..oni sada spavaju..a i da procitaju, to su ljudi bez obraza,njih ove reci nece dotaci..
tako da,draga pametnice,pred tobom je jos par godina studiranja i ceo radni vek u takvom okruzenju,pa ti je moj savet-nauci da se nosis sa tim!
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by nikolav »

Tekst je postavljen i na sajt.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
ThePretender
Forumski stažista
Posts: 150
Joined: Sun Nov 07, 2010 8:10 am
Location: Novi Sad

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by ThePretender »

nikolav wrote:A nemoj da se praviš Englez, kao da kod vas finih Vojvođana toga nema :mrgreen:.
Možda ima, ali do sada se nisam susrela s takvim slučajem :mrgreen:
See one, do one, teach one!

"There are Pretenders among us. Geniuses with the ability to become anyone they want to be."
Post Reply