Reorganizacija

Post Reply
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Reorganizacija

Post by dradmin1 »

Drage kolege, pošto bismo voleli da se više ljudi sa drugih univerziteta uključi u rad foruma, spremamo se da malo reorganizujemo forum kako bismo i njima napravili mesta za pisanje i učestvovanje!
Ako imate neke ideje kako da što bolje ovo uradimo, ovo je pravo mesto da ih podelite sa nama!
Takođe ako znate nekoga sa medicine na drugim univerzitetima, dajte nam neki kontakt ili im recite da se jave pa da se što bolje povežemo sa njima! :)

Pozdrav

Admin
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Reorganizacija

Post by Ceftriaxone »

Kako ste zamislili da izgleda forum?
Ok je to ukljucivanje drugih univerziteta, samo mi deluje malo komplikovano. Npr. Ako je ideja da ucestvuju studenti sa svih univerziteta, onda bi svaki morao imati zasebne odeljke, Beograd,Nis,NS,KG...u kojima bi studenti sa tih fakulteta diskutovali o profanima...a onda bi se mogao napraviti neki zajednicki deo u kome bi se pisalo o opstim stvarima: studentski zivot, knjige,sport, nacin ucenja, download sekcija,itd..
Kao sto sam vec napisao ovo mi deluje komlikovano...jer npr. spremam pedijatriju i onda gledam u podforumu Beograd sta pise za mog ispitivaca,onda odem u podforum gde je download,pa u podforum opste i tamo trazim pedijatriju...meni licno to ne bi smetalo,ali ima mnogo onih koje bi ovo smaralo.
Ovakav koncept mi deluje najlogicnije,ali pod uslovom da je cilj da se forum prosiri na nivo cele zemlje ;)

U svakom slucaju,abicuozno sa vase strane!
Po broju svojih topica mogao bi da postane najveci u zemlji, ne medicinski, nego ukupno gledano, veci i od bencha i od sveta kompjutera :)

I jos nesto. S obzirom da smo mi generacije okoje su odrastale u vreme ekspanzije brzog interneta LOL
mislim da bi mogao da se napravi odeljak za doktore,tj. da se odeljak dr.med reorganizuje da se otvor nove teme (trenutno nemam ideju), ciji bi cilj bio da se dradmin1 i ostali koji su zavrsili ili ce zavrsiti fax zadrze na forumu. Jer,realno gledano, iako nas faks traje 6 godina, ne verujem da neko od njih imati potrebu da svraca na forum za 5-10 godina.
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Reorganizacija

Post by dradmin1 »

Pa ideja se još uvek razvija, ali već neko vreme (što ste primetili, nadam se) se trudimo da studenti medicine ne dolaze ovde samo da vide kod kog su profesora, nego da ovo bude prava zajednica studenata gde ćemo diskutovati o raznim stvarima, itd...

E sad, teoretski bi to izgledalo ovako:
Ono što je primenjivo za sve univerzitete (npr. Bar Street, Knjige, itd...) bi ostalo ovako kako jeste, na glavnoj strani.
Profesore bismo stavili u jednu "grupu foruma" kao što su sada te grupe "Prva godina", "Druga godina", itd... postojala bi grupa "Iskustva sa profesorima" i tu kad klikneš na "Beograd" otvorila bi se podela po godinama i predmetima, kao što je trenutno. Mislim da ne bi napravilo neku veliku komplikaciju, osim možda JEDAN klik više da dođeš do profesora...

Kao što rekoh, još smišljamo šta ćemo i kako ćemo...

PS: osim što bi bilo cool da svi studenti medicine budu ne jednom mestu i da učestvuju u diskusijama, siguran sam da i na drugim univerzitetima imaju svoje skripte koje bismo kačili, a neke su sigurno i bolje od naših, pa bismo i tu svi profitirali!!!
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Reorganizacija

Post by Ceftriaxone »

Ideja nije losa. Samo jos da se vidi sta misle drugi fakulteti. Ja sam kontaktirao jednog kolegu iz Nisa,pa sad cekam da mi se javi.
Ali razmislite o ovom odeljku za doktore
User avatar
SarloAkrobata
Forumski student
Posts: 58
Joined: Fri Jun 27, 2008 5:55 pm

Re: Reorganizacija

Post by SarloAkrobata »

Ja mislim da treba drugi univerziteti da jure nas jer zna se koji je fakultet najjači-u prevodu oni mi imali mnogo više koristi od nas nego mi od njih. Ne idem na one kongrese jer imam tremu da pričam pred masom ljudi ali čuo sam od nekih kolega da su ove godine ti sa drugih univerziteta bili poprilično neprijateljski raspoloženi. Iz sopstvenog iskustva znam kada se nađem sa nekim iz Novog Sada, Niša on počne da mi priča kako je bolje na njihovom veličanstvenom fakultetu.

Znam da nisam neki bitan član ovde i da moje mišljenje neće ništa da znači ali ja sam protiv tog povezivanja. Mada sa druge strane moglo bi da me oraspoloži da ih malo prozivam. :D
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Reorganizacija

Post by dradmin1 »

SarloAkrobata wrote: Znam da nisam neki bitan član ovde i da moje mišljenje neće ništa da znači ali ja sam protiv tog povezivanja. Mada sa druge strane moglo bi da me oraspoloži da ih malo prozivam. :D
Hahahaha!
Cenim iskrenost!
Nisam nikada gledao na taj način na odnos našeg faxa sa ostalim medicinskim fakultetima u zemlji... Interesantno!
Mi ćemo težiti da se povežemo, pa makar da čujemo šta je gde bolje ili lošije! Nadam se da ćeš ti lepo dočekati nove kolege na forumu! :)
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Reorganizacija

Post by Ceftriaxone »

To je oduvek bilo tako! Upravo mi sad u usima odzvanja ono njihovo: Beograaadjani!!!
Evo nesto na tu temu:
Koja je najgora kletva za Crnogorca?? Dabogda ti dete ne vidi Beograd :violence-uzi: :violence-uzi:
User avatar
ilke
Forumski stažista
Posts: 153
Joined: Sun Sep 19, 2010 10:23 am

Re: Reorganizacija

Post by ilke »

Sajt je izgrađen tako da prihvati i materijale sa drugih Univerziteta što bi trebalo, kao što sam već pisao, da poveća izbor i kvalitet materijala. Normalno je da se i forum mora reorganizovati da bi mogao da posluži kolegama sa drugih Univerziteta.
Mislim da se ideja "jedan klik više" najlakše može izvesti u reorganizaciji i da bi kasnije najmanju razliku napravila u samom radu foruma i njegovoj upotrebi.
Naravno, ko god može da pomogne u pronalaženju kolega sa drugih Univerziteta koji bi pomogli oko još neizgrađenog, budućeg, njihovog dela foruma, svaka pomoć je dobrodošla.
Logika je jednostavna: Više ljudi - više informacija, više ljudi koji pišu (fotografišu, snimaju) materijale - kvalitet i izbor među materijalima raste, sve to treba do dovede do kvalitetnijeg i bržeg spremanja ispita.

P.S. :lol: Slažem se, kada ovo zaživi, moraće da se proširuje Internet!
Nijedna životinja nije povređena tokom snimanja ove fotografije.
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Reorganizacija

Post by Elanor »

Ceftriaxone wrote:Koja je najgora kletva za Crnogorca?? Dabogda ti dete ne vidi Beograd :violence-uzi: :violence-uzi:

Hahahahahahaha :clap: :clap: :clap:

E sad što se tiče reorganizacije, recimo beli mantil, bar street, fakultet i medicinske knjige da ostane ovako a umesto sada foruma prva, druga, treca godina da ide Bg, Niš, Novi Sad, Kragujevac... A postojeće forume za prvu, drugu, treću godinu samo prebacite u jedan veliki forum Beograd... I tako samo klikneš grad koji ti treba, a u suštini dobiješ forum kao što sada izgleda... Ako neko konta šta želim da kažem :D

E sad verovatno bi to bilo mnogo posla za vas admine, pa može recimo svaki grad da uredjuje osoba koja studira tamo a koja je zainteresovana za to... Mada to je na vama :)
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Reorganizacija

Post by dradmin1 »

Ne znam da li nam je Elanor pročitala misli (ili ima pristup našem internom forumu za dogovaranje), ali upravo tako će izgledati forum posle reorganizacije...
Da biste se psihički pripremili za taj ŠOK, evo jedne sličice koja to objašnjava.
SNAG-0304.png
SNAG-0304.png (43.5 KiB) Viewed 6484 times
Obratite pažnju na ono što je zeleno, jer je suština promene upravo u tom delu!!!
Dakle imamo (možda) jedan klik više, jer ćemo da izaberemo godinu koja nas interesuje, i onda predmete sa te godine, a do sada smo birali direktno predmete!

Što se tiče uređivanja ostalih univerziteta, mi ćemo napraviti "infrastrukturu", a ako znate kolege sa tih drugih fakulteta i univerziteta zamolite ih da nam se jave kako bi zaživeli i njihovi delovi foruma! I naravno da se uključe u ostale diskusije! :)
User avatar
ilke
Forumski stažista
Posts: 153
Joined: Sun Sep 19, 2010 10:23 am

Re: Reorganizacija

Post by ilke »

Genijalno!
Značajno skraćivanje skrolovanja, naročito ako ste starija godina studija.
Nijedna životinja nije povređena tokom snimanja ove fotografije.
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Reorganizacija

Post by Elanor »

E to je to :) Ali ne smem da otkrijem svoje izvore informacija, možda mi posluži opet :D
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
User avatar
ilke
Forumski stažista
Posts: 153
Joined: Sun Sep 19, 2010 10:23 am

Re: Reorganizacija

Post by ilke »

Kadd..?
Nijedna životinja nije povređena tokom snimanja ove fotografije.
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Reorganizacija

Post by dradmin1 »

Izgleda da smo odložili za posle oktobra II...
Ali sve je spremno, pa se spremajte svi! :)
User avatar
draganaSG
Forumski specijalizant
Posts: 209
Joined: Tue Jul 21, 2009 8:22 pm

Re: Reorganizacija

Post by draganaSG »

Spremamo se mi samo nemoj da ne radi forum po nekoliko dana. Tesko to padne ponekom ;)
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Reorganizacija

Post by dradmin1 »

EVO BEOGRAD JE PREBAČEN U KATEGORIJU "PROFESORI, ASISTENTI I ISPITI"!!!
Nadam se da sve radi! :)
User avatar
draganaSG
Forumski specijalizant
Posts: 209
Joined: Tue Jul 21, 2009 8:22 pm

Re: Reorganizacija

Post by draganaSG »

Radi. Svaka cast! :clap:
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Reorganizacija

Post by dradmin1 »

Hvala! Trudimo se da budemo na usluzi! :)
Post Reply