Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by nikolav »

miloshdoc wrote:Ali se nikako ne treba naci prozvanim ako neko iskaze drugacije misljenje.
Nije poenta u drugačijem mišljenju, već u načinu na koji je ono iznešeno. A pametnica ga je iznela skroz u skladu sa svojim nadimkom - misleći da je popila svu pamet sveta.
ja sam siguran da Pametnica nije nikoga htela da uvredi.
Ne, samo 99% korisnika FB...
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
miloshdoc
Forumski student
Posts: 70
Joined: Thu Dec 18, 2008 5:54 pm
Location: Belgrade

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by miloshdoc »

e pa ako je tako onda neka pametnica preispita svoje post-ove i namere....
User avatar
pametnica88
Forumski student
Posts: 37
Joined: Thu Sep 02, 2010 1:15 am

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by pametnica88 »

@ Zeljko
Kada sam rekla da sam opsednuta zivotima nekih ljudi, kojih ima dvoje, mislila sam opsednuta kao uvek znam gde su,sta rade, kad su kakili, kad su rucali, kad su pajkili... To su moja sestra i moj decko... Dakle, sa svima ostalima imam noooormalan odnos, bez ikakve opsesije, s tim da sam upucena u zivote ljudi koji mi znace, za razliku od zivota onih koje samo poznajem, ili onih prema kojima ne osecam nista:)
Pravih prijatelja je jednocifren broj dovoljan, veruj mi, i sa 22 i sa 52 :)
Niti sam imala nameru da otvaram oci, svi oni koji su ovde su vec odrasli ljudi, formirane licnosti, koje ne nameravam da ubedjujem sta je ispravno sta nije, rekoh ono sto mislim na sebi svojstven nacin iz samo sebi poznatih razloga, i normalno da sam znala kakve ce biti reakcije...:)
@ Nikola
Iznela sam ga na nacin za koji sam znala da ce izazvati najvise reakcija:)
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

Razumeo sam ja tvoj kontekst reči "opsednuta", ne moraš da pojašnjavaš, nisam toliko glup.
Takođe se u potpunosti slažem da je broj pravih prijatelja jednocifren (čak smatram da je veoma teško da ih bude više od dvoje). Jedino sa čime se nikako ne slažem je da sa ljudima, izvan tih dvoje ili troje prijatelja ne treba održavati kontakte i da su ti kontakti veštački.

Ti si napisala post sa ciljem da nas ubediš kako je nenormalno održavati kontakt (opet ću navesti isti primer) sa ljudima koje upoznaš na moru... Nije bitno da li je more, beer fest, neki klub, tamo, vamo...
Ti radi kako želiš i kako tebi odgovara, ali ne možeš da kažeš da oni koji ne rade tako nisu normalni.

Ja recimo, često upoznam neke ljude na nekom izlasku ili nebitno gde, to su obično prijatelji, drugovi mojih prijatelja, ili kolege sa faksa i sl. Posle ih potražim na fejsu, ili oni mene... Posle se nekad ponovo vidimo i super provedemo, nekad se desi i da se sa nekima nikad ne vidim... ali kakve to veze ima... Za tebe sam ja zbog toga bolesnik?
Ko kaže da su meni to prijatelji? Ali, šta, ja po tebi treba da kažem (ili pomislim)ovako: "E, izvini, matori, ja sam tebe samo sreo jednom, nemam ja šta s tobom da komuniciram, zdravo-zdravo i gotovo!"

Znači, ne kažem da ti treba da se menjaš, ali ne možeš tako da optužuješ ljude da su bolesni zato što nisu isti kao ti.
User avatar
pametnica88
Forumski student
Posts: 37
Joined: Thu Sep 02, 2010 1:15 am

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by pametnica88 »

Ako si shvatio sta znaci opsednuta, onda nisi smeo da napises tako nesto!
Da si pazljivije procitao video bi da sam rekla da na more ides sa ljudima koje znas i sa kojima se druzis, i onda sam rekla da mi je bzvz da sa tim istim ljudima sa kojima si svaki dan komentarises slike na netu... Mozda sam ja kreten sto volim da obavljam stvari face to face, sa ljudima sa kojima to mogu, a za one koji su daleko, u Srbiji, ili negde drugde, imam MSN i Skype... I savrseno obavljaju svoju funkciju, bez nepotrebnih jos 400 ljudi koji ce zavirivati u moj zivot... Realno, niko na ovom svetu ne moze imati tako puno ljudi sa kojima je toliko dobar i do kojih mu je dovoljno stalno da ih uvek ima pri ruci... Mozda sam zaostala, gluuuuupa ili sta vec, ali nije mi stalo da 400 ljudi ima uvid u moj zivot kad god to pozeli... Samo sam htela da mi neko kaze zasto neki ljudi imaju tu potrebu i to je to...
P.S. Ne mislim da si glup, niko ko ima IQ u granicama normanih vrednosti ne moze biti glup... To sto sam pametnica, to samo znaci da su mi roditelji bili jako kreativni i dali mi to ime koje nisam mogla upotrebiti (kao i sve njegove skracene varijante) jer ga ima jos ko zna koliko devojaka ovde, i onda eto, pametnica jer me drug zove tako, nista specijalno ne govori o mom karakteru, o mom proseku mozda, ali ja sam mnoooogo vise od pametnice i to nikako nije nesto cime bih se hvalila, niti bi iko trebao ... :)
User avatar
SarloAkrobata
Forumski student
Posts: 58
Joined: Fri Jun 27, 2008 5:55 pm

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by SarloAkrobata »

Nema prosek nikakve veze sa pameću na našem fakultetu. Da to važi i ja bih bio pametan. :D
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

Pa nemaju svi na fejsu 400 prijatelja. Neko ih ima 100, nego 20 a neko 3000. Niko tebi ne može d gleda u život kome to ne odobriš lično i personalno, glavom i bradom i trbuhom za kruhom.
User avatar
pametnica88
Forumski student
Posts: 37
Joined: Thu Sep 02, 2010 1:15 am

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by pametnica88 »

@ Sarlo
da bi naucio ne moras biti preterano inteligentan, ali kad naucis to nesto onda si pametan, sad imas li sirinu ili ne, to zavisi samo od tvojih interesovanja:)
User avatar
jumica
Forumski student
Posts: 16
Joined: Mon Jun 01, 2009 4:16 pm

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by jumica »

e pa drago mi je da ovaj forum sluzi za jos nesto osim za gledanje postova o profesorima i tek povremeno pisanje istih :))
sori na digresiji :)
darko777
Forumski stažista
Posts: 148
Joined: Wed Mar 11, 2009 8:13 pm
Contact:

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by darko777 »

Mislim da je cela ova tema i rasprava o facebook potpuno aut kao i vecina stvari u nasoj zemlji.
Svako neka radi sa svojim profilom,zivotom... sta zeli i neka ga koristi za sta on hoce!
Ako mi ne odgovara tip osobe koji ima 1000 slika pa jednostavno izbrisite ga iz prijatelja ili mu lajkujte sve te slike. Tvoj je izbor. Samo jednu stvar niko ne spominje, ili ja barem nisam dovoljno bio pazljiv i procitao je a to je da face moze biti koristan i to ne u smislu nalazenja prijatelja i slicnih stvari vec obrazovanja.
Naime, sve iole ozbiljne ustanove shvativsi vrednost ove mreze imaju tu aplikaciju pa recimo ako te interesuju novine iz nekih oblasti tipa kardiologije,studije i sl uvek ces saznati i imati sve na jednom mestu pr.new england journal of medicine-cardiology,ocology i dr. Takva prednost je ogromna!!! Ko to ne razume zaista ima problem. Ostalo, sve je stvar interesovanja i zelje.
A psihijatrija bas tu nece mnogo pomoci i dati odgovor na pitanje zasto se on koristi za wall,like i sl..
Spremijacu je kao ispit poprilicno me je razocarala mnogo se tu ne zna i jos nije otkriveno sta,kako i zasto?
Potpuno mi je nelogicno da GABA bude snizena u depresiji a jeste, i za to nema objasnjenja. Naravno trazeci biolosku osnovu u celoj toj prici je mozda nelogicno ili pak nije ko ce ga znati.
Stoga, radite sta god zelite sa svojim profilom, ako ga imate ili ga nemojte imati vasa stvar. Ne kritikujte druge koji se razlikuju od vas tek zato sto imaju 200 prijatelja, ili imaju ili nemaju nalog.. Sve su to porvsne stvari. Zaista to je uzaludno potrosena energija na razmisljanje, raspravu koja ne vodi nigde..kao i moje vreme kucajuci o ovome.
User avatar
Eriksimah
Forumski student
Posts: 75
Joined: Wed Aug 05, 2009 7:40 pm

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by Eriksimah »

Samo jednu stvar niko ne spominje, ili ja barem nisam dovoljno bio pazljiv i procitao je a to je da face moze biti koristan i to ne u smislu nalazenja prijatelja i slicnih stvari vec obrazovanja.
Za ovo je bolji Twitter, preglednije je i jednostavnije za korišćenje. Većina važnih naučnih ustanova ima i svoje zvanične Twitter naloge, preko kojih vrlo ažurno i blagodarno deli novosti sa žiteljima planete Zemlje. :)
Ja i dalje verujem da vredi živeti za druge, a ti ?
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by nikolav »

Slažem se i dodajem da je jedina svrha Twittera u tome :D.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

Kako je MySpace nekada bio dobar... a kako su ga sad sjebali, malo po malo, dok ga skroz nisu uništili... Napraviše spejs šatl od njega, i kako ne kapiraju da su sve korisnike zato izgubili, i da treba da vrate da bude onako kako je bilo...

Po meni, stari spejs je bio najbolja društvena mreža...
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by Elanor »

Ja glasam za Google+ :D <3google<3
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by nikolav »

Za sada, teški promašaj i jeftina kopija FB.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
Eriksimah
Forumski student
Posts: 75
Joined: Wed Aug 05, 2009 7:40 pm

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by Eriksimah »

Ljudiiiii, da objavim svečano - uništio sam svoj profil na fejzbuku. :D Još prošle zime, samo mi sad pade na pamet da to i obznanim.

Razlog - zgadilo mi se, i nisam više mogao. Tačnije, ljudi su se svojski potrudili da mi se ogadi. Možda sam do tada mogao da čuvam druge od sebe, ali moć čuvanja sebe od drugih mi je iščilela...
I od tada, nikada nisam poželeo da ga ponovo uključim. Nema recidiva kod ovog apstinenta... :)

Proučio sam i Google+, i Nikolav je u pravu, ništa revolucionarno, niti preko potrebno.

Ali, kao čovek koji podržava OpenSource, stajem na stranu Google-a, i protiv ovih surovo deklarisanih kapitalista - Microsoft/Facebook. Opet, neka se i Google čuva, moć je opasna stvar kao i monopol. Ako ikada požele više nego što smeju, dići će se kuka i motika i protiv njih... :)
Ja i dalje verujem da vredi živeti za druge, a ti ?
User avatar
Merry
Forumski student
Posts: 67
Joined: Tue Dec 06, 2011 2:19 am
Location: Beograd

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by Merry »

hehehe..a jel' zna neko da hakuje profil na fejs? Ili medju medicinarima nema hakera? :D
User avatar
egzo
Forumski student
Posts: 4
Joined: Wed Jun 03, 2009 12:47 am

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by egzo »

Ima nas mnogo malo. Samo pametnica, svetonvid i evo ja delimo isto misljenje za sad.
Zato sam i postao mizantrop, jer ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da ima toliko uskoumnih ljudi koji nemaju potrebu da propuste koju misao kroz svoju glavu, mozda stanu malo sa strane i pogledaju kako se gomila gura, dernja, znoji, imitira, hvali itd. Za sve bukvaliste - nisam pisao ovo za vas!
I ako ima tu ceo jedan roman da se napise o samoj temi, to cu prepustiti drugima da rade.

Hteo sam samo da kazem - da li se secate kad smo kao klinci bili napolju i sretali se po parkovima, haustorima, kad su nas terali matorci sa stepenista ispred zgrade? Da li pamtite kada smo ucili rodjendane svojih drugara napamet i njihove adrese, zapisivali brojeve telefona; kada smo se setali dugim setnjama i cesto sretali razne prijatelje, pozivali druge da nam se pridruze, a onda igrali razne drustvene igre i sve sto ide uz prijateljstvo? Pa smo malo porasli i snadje nas neko vreme u kojem mnogi misle da je normalno da to vise nije tako. Boze sacuvaj, pa mi smo sad matore drtine i normalno je da svi imamo naloge na drustvenim mrezama na kojima mozemo opusteno da se izbegavamo ako nam to odgovara ili da zavirujemo nekim ljudima u zivote, a najbolje od svega da budemo svi isti - svi jedna glupa neorganizovana, neporsvetljena, inertna masa koju pokrece samo najosnovniji smisao bitisanja i organskih potreba.

Zovi te me kako god hocete, drzim se svojeg misljenja ( mada znam da sam preterao ipak to mi je fah buntovnistva ali sam se ogradio da nije pisano za bukvaliste i ako vidim da se ovde mnogi brane na takav advokatski nacin) i nadam se da i jos negde postoje neki romanticni mastarosi koji umeju sa ljudima, pa da ih se uzelimo i zovemo ih da izadju napolje, pa makar polomili prozor kamencicem (ili ih pozvali mobilnim telefonom) :D

Ne vidim sve crno belo - ugl je sve crno, ne zato sto hocu, nego sto je na zalost tako. Ko to negira neka nastavi fino da bitise u svojoj psihologijici mase. Aj cao!
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by nikolav »

egzo wrote: Ne vidim sve crno belo - ugl je sve crno, ne zato sto hocu, nego sto je na zalost tako. Ko to negira neka nastavi fino da bitise u svojoj psihologijici mase. Aj cao!
Ne, to nije tako, već je to samo tvoje subjektivno mišljenje. Kao što je i ovo ispod moje subjektivno mišljenje.

Ja to prihvatam kao "svako vreme nosi svoje breme". Niko nikog ne tera da ima nalog na FB, niti da na njemu visi danonoćno, kao što niko nikom ne brani da uči na pamet rođendane svojih prijatelja i zapisuje brojeve telefona. Sve je stvar izbora. Možda je izbor sužen i opcije su malo drugačije, ali je suština ista - nemoj da radiš ono što ne želiš. Tako je pre tridesetak/četrdeset godina televizija bila ono što je sad Fb, pa nikog nije ubila, neće ni Fb, ljudi će nastaviti da se druže i van interneta. Neminovni napredak tehnologije i promene društva ja ne smatram lošim, čak naprotiv. Loš može da bude samo izbor načina na koji se taj napredak koristi.

Ko ovo negira... ima puno pravo na to... ;)
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
egzo
Forumski student
Posts: 4
Joined: Wed Jun 03, 2009 12:47 am

Re: Ni Fejsa ni Spejsa/Ni kuceta ni maceta

Post by egzo »

Čuangce i Huitce šetali su mostom iznad reke Hao, kad Čuangce primeti: "Vidiš kako se ribice praćakaju u reci! To je njihova sreća."

"Kako možeš znati u čemu je sreća riba, kada i sam nisi riba?" reče Huitce.

"A otkud ti znaš da ja to ne znam, kad ti nisi ja" odgovori Čuangce.

Čuangce, Kina 339-295. pre nove ere

Ovo sam skoro pročitao i moram da priznam da me nikolav i njegovo tumačenje subjektivnog i objektivnog podsetilo na gore napisani tekst.
Ako ćemo za svako tuđe (pa i svoje) mišljenje reći da je subjektivno, koje mišljenje je onda objektivno (ako ono u opšte i može da postoji u svojoj savršenoj formi)? Samo mi nemojte reći mišljenje mase. Ako se ipak odlučite za to da je mišljenje mase objektivno, prisetite se nekih istorijskih događaja, otkrovenja u nauci, pa i mišljenja intelektualno potkovanih, istorijski poznatih osoba šta su imali da kažu o mišljenju mase.

Inače, tebi niko nije zabranio da negiraš bilo šta à propos tvoje poslednje rečenice, niti bilo ko to može. U tome i jeste lepota slobodnog govora i prava na sopstveno mišljenje, kao i prava da biramo šta želimo a šta ne (kao što si već rekao). Jedina mana toga je što je i mnogo pogrešnih ljudi imalo to pravo, kao što ima i sada. Mnogo ljudi bira pogrešne stvari (i uvek su ljudi tako radili za ovo ili ono), u tome je problem. Znači nisi ništa rekao što ja već nisam, samo si malo kultivisao moje ogorčenje.

Ovo za pogrešne ljude se nije odnosilo na tebe ili bilo koga prethodno uključenog u ovu diskusiju, mislio sam na ljude kao što su... Musolini ili Antoaneta ili Ku Klux Klan, to su BAŠ pogrešni ljudi sa mnogo pogrešnih mišljenja. Mi smo svi samo sitni grešnici po tom pitanju ako gledamo pojedinačno nebitne greške, međutim kada se skupimo ostavljamo ubedljive tragove onoga što ne valja, pa tako između ostalog i na facebook-u ali i što se tiče mnogih drugih stvari.

Nadam se da je sad jasno zašto kritikujem masu. Inače kao što verovatno i znate (nisam gledao film ali sam čitao reviziju "Društvene mreže" pa zato znam o čemu se radi) sam facebook je napravljen prvenstveno za par prijatelja. Super je i za puno ali ljudi na kraju počeše (mnogi) da ga koriste za razne stvari koje nemaju veze sa inicijalnom namerom i pretvoriše ga čak i u reklame za firme itd.
Post Reply