Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by dradmin1 »

Pošto svaki dan boravim na forumu i uglavnom pročitam SVE postove koje ljudi okače, ne mogu da ne primetim par tipova korisnika koji ne samo što nisu kolegijalni i fer, nego su čak i "drski i bezobrazni"!

Svaki ispitni rok pojavi se po nekoliko njih, obraćaju se drugima ružnim tonom, a traže informacije o ispitivačima. Naravno, svako od nas je tražio informaciju o ispitivačima kad-tad. Zato i postoji forum! Ali ove "kolege" su se registrovale na forumu SAMO da bi pitali za ispitivača, a ne pada im na pamet da podele neko svoje iskustvo sa ispita ili vest o potvrđivanju ispita...

Primer 1: Uveli smo obaveznu registraciju! I onda se javi kolega, V ili VI godina, pa kaže "Šta koji K sada moram da se registrujem? Mnogo je bilo bolje pre, lepo dođem i vidim šta piše za mog profesora, i nema potrebe da se cimam!"
Alo bre, seljaku! 5 godina si na fakultetu! Položio si preko 20 ispita! Za svaki od njih si došao na forum da vidiš šta piše o profesoru! A NIKADA TI NIJE PALO NA PAMET DA SE REGISTRUJEŠ I NAPIŠEŠ KAKVO JE TVOJE ISKUSTVO NA ISPITU! Ni to ti nije dovoljno: registrovao si se kad si morao, da bi ČITAO iskustva sa ispita - i dalje ti ne pada na pamet da napišeš svoje iskustvo, I NIJE TE SRAMOTA DA PLJUJEŠ PO "MENADŽMENTU" FORUMA ZATO ŠTO JE UVEDENA OBAVEZNA REGISTRACIJA! MRŠ!!!!

Primer 2: Registrovao/la se na forumu odavno... Ima xy poruka, na prvi pogled bi rekao čovek SVAKA ČAST! Ali nekako zapadne za oči tonom kojim se obraća kolegama kada nema komentara sa ispita kod nekog profesora! To su rečenice tipa "Alo, jel neko dolazi uopšte na ovaj forum?" ili "Mogli biste da budete malo kolegijalni i da napišete nešto!". Onda se javi posle 2 dana ponovo sa istom rečenicom! Pa nekada čak otvori i novu temu o istom profesoru, kao da skrene pažnju!
Sreća pa postoji opcija "search user's posts" i imam šta da vidim! Gospodin ili gospođica stvarno ima xy poruka, ali svaka poruka je "Alo ljudi napišite nešto!", "Baš niste nikakve kolege!", "Jel iko ikada polagao kod ovog profesora..." i tako već 3-4-5-6 godina! Mislite da je Primeru br. 2 palo na pamet da posle nekog od tih ispita za koji nije uspeo da dobije odgovor na forumu NAPIŠE BAR NEŠTO! MA KAKVI! TO JE SAD U PROŠLOSTI! TU JE VEĆ DRUGI ISPIT, POTREBNE SU NOVE INFORMACIJE!!! Eto kolegijalnosti!

Primer 3: Verovatno najčešći slučaj, zato je toliko bolan (za mene). Standardno pitanje "Šta pita profesor? Neka se javi bilo ko!!!". Ok, ništa strašno. Korisnik ima 1 (JEDNU) poruku... Ispit je npr. neurologija - dakle IV godina fakulteta! Pa gde si ti dete do sada? Znam, učio si, nisi imao vremena... Ali sad imaš! Nemoj da te mrzi, napiši poneku reč o svojim prošlim ispitima! Ne mora da bude dugačak opis! Napiši bar "Tačno je sve što su kolege rekle!" - neko će ti sigurno biti zahvalan!

Primer 4: Uveli smo na za svaki ispit temu gde ljudi mogu da okače kada je potvrđivanje ispita, kada je test, kada su rezultati, kada je zakazivanje... Mislim da je korisna stvar, i čini mi se da je većina ljudi prihvatila taj sistem. Ali uvek se nađe neki biser! Došao je na forum da pročita informaciju. Video je da ne piše kada mu je potvrđivanje ispita i NALJUTIO SE ČOVEK! Misli se on (pametnica) "Alo, ja dolazim ovde da pročitam šta mi treba! Pravim vam promet na sajtu, a vi se niste potrudili da saznate kada je MOJ ispit i da to okačite! E sad ću vam napisati par reči..." i onda ide standardno "Ajde kolege, dajte neki info", "Kada mi je ispit? Gde mi je ispit?" ili kao vrhunac "Pa valjda bi ovde trebalo da piše kad je ispit! S*rem vam se na forum! Sačuvaj me bože!!!".
Svaka čast, kolega! Ta tema postoji da onaj ko prvi sazna kad je ispit, a hoće da pomogne drugim kolegama, okači informacije do kojih je došao! To nikome ne daje pravo da OČEKUJE da će neko saznati i okačiti informacije pre NEGA SAMOGA! Dakle, ako ste nestrpljivi, ili ste u prolazu, raspitajte se za ispit pa VI okačite informacije... Podseća me na ono kad se 2 drugara ne čuju 6 meseci telefonom (zato što nisu baš pravi drugari, i zato što su imali pametnija posla), pa onda kad se sretnu jedan od njih se napravi pametan i kaže "Jbt što se ti ne javljaš?????!!!!!". Dakle, ko prvi okači, SVAKA MU ČAST! Ako niko nije okačio - budi ti PRVI, pa će ti kolege biti zahvalne! E to je kolegijalnost!

To je samo deo stvari sa kojima se srećemo svakodnevno... :) Zato, molim vas budite STVARNO kolegijalni i samo uradite za druge kolege ono što očekujete da neko uradi za vas! HVALA!
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by nikolav »

Svaka čast na postu.

Samo da dodam, za one koji se nisu potrudili da se upoznaju sa pravim stanjem stvari, Medforum nije zvanični forum Medicinskog fakulteta, nemamo nikakve veze ni sa Parlamentom, ni sa bilo kojom studentskom organizacijom, ni sa upravom fakulteta, ni sa jednim zvaničnim i nezvaničnim organom. Sadržaj foruma je proizvod jedino i isključivo entuzijazma nas nekoliko koji ga vodimo i KOLEGIJALNOSTI drugih studenata kojima nije bilo teško da izdvoje par minuta posle ispita i opišu svoja iskustva.

Zato, budite i vi kolegijalni i doprinesite drugima kao što su drugi doprineli vama.

Hvala i pozdrav!
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
azura
Forumski student
Posts: 48
Joined: Sat Feb 21, 2009 10:04 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by azura »

Ok...doprelo je...bar do mene... :clap:
User avatar
Sendy
Forumski student
Posts: 9
Joined: Wed Jan 21, 2009 8:59 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by Sendy »

:clap: :clap: :clap:
User avatar
elisabeth23
Forumski student
Posts: 28
Joined: Mon Oct 01, 2007 7:38 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by elisabeth23 »

Tacno je sve napisano.Nasla sam se u ovom,popravicu se :oops:
User avatar
bokiogi
Forumski student
Posts: 68
Joined: Fri Jan 09, 2009 8:39 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by bokiogi »

:clap: :clap: :clap: :clap:
Dok god ima potsetnika biće i kolegijalnih postova :D :dance:
Friendship is like peeing on yourself: everyone can see it, but only you get the warm feeling that it brings.
Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ...
User avatar
Torin
Forumski student
Posts: 4
Joined: Fri Oct 09, 2009 7:01 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by Torin »

Apsolutno se slazem sa pokretacem teme. Tek sam od pre neki dan kolega, ali forum pratim jos od oktobra. Forum ozivi samo za vreme ispitnog roka i to iz gore navedenih razloga. Imam osecaj da i inace dosta ljudi ne zna za ovaj forum? Ili gresim?
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by nikolav »

Starije kolege uglavnom znaju, ali najmanju posetu imamo od strane kolega sa II, III i delimično IV godine. Ne bi nam škodilo malo marketinga po fakultetu.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by dradmin1 »

Što se tiče broja ljudi koji znaju za forum, jedini način da to PROCENIM je:

Do 5.5.2009. registracija nije bila obavezna i forum je imao 1530 registrovanih korisnika.
1.6.2009. godine bilo je 2468 registrovanih korisnika...
Danas 10.7.2010. forum ima 6480 registrovanih korisnika!!!

Ipak, žao mi je što se nije i broj poruka učetvorostručio, a to je zato što većina ljudi i dalje samo čita... Ovom prilikom bih zamolio kolege sa mlađih godina da pomenu forum u svojoj grupi, kao i da predlože šta bi im bilo zanimljivo da se nađe na forumu! :)
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by Ceftriaxone »

Bravo za post! Sve sto si napisao je tacno, ALI,
matore konjine od 20+ godina da ucimo da treba nesto da napisu...nece to dotaci mnoge. Bar ja mislim tako. Takvi smo mi medicinari, sujetni,zavidni...to je ono da i komsiji crkne krava! Ili: ,,Ma napisace neko drugi, ne moram ja." Ili: ,,necu nista da pisem,ipak su mi drugi studenti konkurencija!" -ima takvih!


Cinjenica je da forumu fali reklama na faksu.

Da li neko ima neki predlog kako da resimo ovaj problem? Ja bih tu bio krajnje radikalan, ili ces da pises korisge postove,ili neces moci da citas druge...

Admine, od tih 6500 verovatno 3000 ima 0 postova
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

Kada sam pre tri godine upisao faks, za ovaj forum sam saznao tako što sam jedan dan svrato u "Silos", u računarski centar, i tamo je na vratima od istog, kao i unutra na zidu bilo odštampano na papiru A4 formata, tadašnja adresa foruma medforum.tk koja se u međuvremenu promenila, ali je tamo ostalo staro obaveštenje. Nisam skoro ulazio pa ne znam da li sada stoji ikakvo obaveštenje.

Moj predlog je da neko kreativan napravi privlačan dizajn reklame, da to odštampa i da zalepi u Silosu, čitaonici i dekanatu.

Drugo, moj lični utisak je da ovaj forum pored svojih korisnih strana ima i one štetne. Mnoge studente uplaše tuđa iskustva sa određenim ispitivačima pa oni ne izađu na ispit. Mnogi od ispitivača kod kojeg se nađu očekuju previše jer su istog kolege okovali u zvezde, a kada istog upoznaju, shvate da su obmanuti (slučaj sa profesorkom Šćepanović, kod koje, hvala Bogu, nisam polagao, ali sam, na žalost, imao priliku da je upoznam). Određeni profesori takođe čitaju sve ovo pa na ispitu citiraju određene postove o sebi i svoj revolt prenose na studente i to se oslikava kroz ocenu. Zato apelujem i na kolege da paze šta pišu i da biraju reči. Admini bi trebali da malo i druge opominju a ne samo mene da banuju čim upotrebim neku metaforu i figurativno opišem kako bi neke stvari trebalo menjati na faksu.
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by nikolav »

ŽELJKO PRVAK SVETA wrote:
Moj predlog je da neko kreativan napravi privlačan dizajn reklame, da to odštampa i da zalepi u Silosu, čitaonici i dekanatu.
U planu je već neko vreme, ali nemamo vremena (čitaj: para :()
ŽELJKO PRVAK SVETA wrote:Drugo, moj lični utisak je da ovaj forum pored svojih korisnih strana ima i one štetne. Mnoge studente uplaše tuđa iskustva sa određenim ispitivačima pa oni ne izađu na ispit. Mnogi od ispitivača kod kojeg se nađu očekuju previše jer su istog kolege okovali u zvezde, a kada istog upoznaju, shvate da su obmanuti (slučaj sa profesorkom Šćepanović, kod koje, hvala Bogu, nisam polagao, ali sam, na žalost, imao priliku da je upoznam). Određeni profesori takođe čitaju sve ovo pa na ispitu citiraju određene postove o sebi i svoj revolt prenose na studente i to se oslikava kroz ocenu. Zato apelujem i na kolege da paze šta pišu i da biraju reči.
Na ovu priču, nažalost, ne možemo nikako da utičemo. Osim da se pridružimo tvom apelu.
ŽELJKO PRVAK SVETA wrote:Admini bi trebali da malo i druge opominju a ne samo mene da banuju čim upotrebim neku metaforu i figurativno opišem kako bi neke stvari trebalo menjati na faksu.
Željko, Željko, ne propuštaš priliku da nas prozoveš ;). Banovan si za vređanje ispitivača, ne za metaforu - i da stavimo tačku na tu priču. Ono "paze šta pišu i biraju reči" važi i za tebe.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
gimli011
Forumski student
Posts: 69
Joined: Fri Jul 13, 2007 1:25 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by gimli011 »

Kolege molim vas,
Za forum se zna,pa i sami smo svedoci koja je guzva na spratu citaonice kada izadju spiskovi,kolege medjusobno pricaju i kada ti neko kaze "e ta/taj je strava,ne propustaj je/ga" sledi pitanje"a otkud znas"..onda se kaze da postoje info na forumu i onda sl rok taj neko ne ide unaokolo i ne pita vec dodje ovde i proveri plus nastavi da siri pricu...problem je u tome sto je vecina ljudi nekolegijalna i sto ne zele da odvoje par minuta da se registruju i da napisu utiske..a uvek ima nesto da se napise,sa svakog ispita po neko pitanje.Iskreno mislim da je forum sjajan,da bi trebalo da se placa registracija jer treba nagraditi ljude koji brinu o ovome..pomaze svima nama.Ja zavrsavam faks,na forumu sam poslednjih 4 godine i sve info koje sam crpeo sa ovog faksa su bile u 99% tacne...neke info su mi smanjile vreme ispita drasticno a zbog nekih postova sam dobijao i ocene vise;-) jer sam znao na sta da obratim paznju.Mislim da je ovo sjajna stvar,nesto sto vecina drugih fakulteta nema ili i ako ima u mnogo manjoj formi i znatno losijeg kvaliteta informacija,zato....svi trebamo da se potrudimo da ovo mesto ostane zivahno i da se osobe koje ovo odrzavaju nagrade..ja ne poznajem ljude kolege koje ovo odrzavaju ali samo reci hvala imam za sve sto cine.Odoh da napisem post sa sudske;-)))
User avatar
gimli011
Forumski student
Posts: 69
Joined: Fri Jul 13, 2007 1:25 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by gimli011 »

ŽELJKO PRVAK SVETA wrote:
Drugo, moj lični utisak je da ovaj forum pored svojih korisnih strana ima i one štetne. Mnoge studente uplaše tuđa iskustva sa određenim ispitivačima pa oni ne izađu na ispit. Mnogi od ispitivača kod kojeg se nađu očekuju previše jer su istog kolege okovali u zvezde, a kada istog upoznaju, shvate da su obmanuti (slučaj sa profesorkom Šćepanović, kod koje, hvala Bogu, nisam polagao, ali sam, na žalost, imao priliku da je upoznam). Određeni profesori takođe čitaju sve ovo pa na ispitu citiraju određene postove o sebi i svoj revolt prenose na studente i to se oslikava kroz ocenu. Zato apelujem i na kolege da paze šta pišu i da biraju reči.
Slazem se da treba birati reci ali mislim da i profesorima koji znaju za forum ovo pomaze da vide sta o njima misle njihovi studenti...licno mi je jedna profanka rekla na ispitu da je procitala postove i da se iznenadila kako studenti o njoj govore,a onda procitala sta su pisali o njenim kolegama sa katedre i shvatila da je ona jedina omrazena od strane studenata...danas je jedna od najboljih..tako da bih ipak rekao da je ovo korisno.Sto se tice straha,mislim da pametnog studenta losa deskripcija profesora na forumu ne moze obashrabriti ali da moze da mu pomogne da ako dozivi neprijatnost od tog istog profe shvati da nije jedini i da problem nije u njemu vec tom profesoru.Onda lepo sacekas sledeci rok,naucis jos malo,sve obnovis i dobijes visoku ocenu;-)
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by dradmin1 »

Slažem se da ima svakakvih informacija na forumu, ali po meni je to dobra stvar! Jedino UPOZORENJE koje važi za sve informacije o ispitivačima jeste da na forumu pišu iskustva u 99% slučajeva oni studenti koji su POLOŽILI i PRIHVATILI OCENU (dakle zadovoljni studenti). Od tog pravila odstupaju kolege sa prve godine (svaka čast) koji npr. na anatomiji kače i iskustva kada ih je profesor oborio, što je posebno korisno...

E sad, što se tiče činjenice da NEKI profesori čitaju forum - ŠTA DA RADIMO! Smejaćete se (a možda će se i ti profesori koji čitaju smejati), ali posećenost foruma od strane profesora je pala za 95% otkad je uvedena obavezna registracija - ETO JOŠ JEDNE NEOČEKIVANE KORISTI! Čuo sam 150 puta na raznim vežbama, predavanjima, ispitima, u prolazu... da se profesori žale kako im je BLOKIRAN PRISTUP FORUMU! :)

Takođe, desilo mi se da mi jedna dobra profesorka (po pisanju sa foruma, a i po mom iskustvu sa vežbi i predavanja) traži da joj pomognem da pogleda šta na forumu piše za nju - i kad je pogledala šta sve piše - ODUŠEVILA SE! Prosto je bila ponosna što su studenti zadovoljni njenim načinom ispitivanja. Pa čak i onih nekoliko komentara koji su bili polu-negativni nije uopšte shvatila kao uvredu, nego je prosto rekla "Kod mene mora tako, pa neka svi to nauče".
Ko je dobar, neće se pokvariti zbog foruma (ali može da doživi kritiku kolega - loših - zato što ga studenti hvale), a ko je loš neka pročita šta studentima smeta, pa neka razmisli malo o svom načinu ispitivanja!

I što se tiče "metafora" i "cenzure"... Sutra-prekosutra ćemo mi iz "menadžmenta" foruma morati da stanemo ISPRED onoga što se nalazi ovde. Dakle preuzećemo odgovornost za ono što se nalazi na "MOM PRIVATNOM SAJTU", i uvek to imamo na umu! Zato NE SME nigde da piše "Profesorka je debela smrdljiva kravetina i treba da gori u paklu" (jer će se PRVA ta profesorka javiti da kaže da je vređaju na forumu), ali ako piše "Profesorka nema kriterijum, kancelarija joj je mala i zagušljiva, sve vreme tokom ispita pali cigaretu za cigaretom i duva dim studentima u lice, vređa studente itd..." ja sam spreman iza toga da stanem i toj profesorki da kežem (ako se bude nešto budnila) da malo razmisli o svom ponašanju pa će studenti pisati lepše o njoj! To je poenta PRAVILA na forumu - dakle Željko, ako hoćeš da pomogneš poštuj ta pravila i nećeš sugurno biti banovan. A ako imaš problem sa nekim profesorom ili celom katedrom (kaš što verovatno svako od nas ima) ti se malo bavi istraživačkim novinarstvom, napravi jedan OZBILJAN TEKST o tome, a mi ćemo ga SA ZADOVOLJSTVOM objaviti na forumu, pa i na sajtu, a možda uputimo i zvanično pismo šefu katedre sa tim primedbama! To je ozbiljan i odgovoran doprinos forumu!

I još nešto, da ne otvaram posebnu temu o tebi (Željko): ni jedan administrator na forumu nije glup. Mi dobro znamo koji su sve tvoji nickovi, i kada ti banujemo jedan (zbog nepristojnog ponašanja), mi ti svesno ostavljamo ostale da bi mogao da se uloguješ i proveriš informacije o tvom profesoru. Dobro znamo šta je metafora, ali to što ti pišeš nisu metafore nego vređanje i svašta još što neće biti tolerisano na forumu. Koliko god da voliš da se sukobljavaš sa svima (to vidim iz tvojih poruka), sa nama na forumu ne moraš, pošto smo na istoj strani! Sve probleme koje ti imaš, ja sam već preživeo na faxu, isto su me toliko nervirali, ali neće ništa pomoći vređanje profesora po forumu. Poenta je da budemo iznad toga, da stvari sagledamo objektivno, da nam kritika bude UNIVERZALNA (veruj mi, svaki tvoj post, kada ga mi ne bismo cenzurisali, niko ne bi ni uzeo u razmatranje zato što je uvredljiv) i KONSTRUKTIVNA, a pogotovo da edukujemo mlađe kolege da neke stvari NE SMEJU DA TRPE od profesora, i da se svi zajedno pobune!
Čisto kao primer da može nešto da se uradi (neka vrsta ohrabrenja), pre par godina mi je seminare držala jedna profesorka koja je bila blago rečeno OČAJ ŽIVI! Nervozna, neprijatna, sadistički nastrojena, glasna, nepristojna... I ceo semestar su seminari kod nje bili jedva podnošljivi. Pred kraj prvog semestra dobijemo mi one papire da ocenimo profesorku, i ja ubedim celu grupu da zaokruže najniže ocene za nju, a ja sastavim u onom "dodatnom komentaru" bukvalno pismo njoj i šefu katedre kako bi trebalo da izgledaju seminari, a šta mi trpimo ceo semestar. Deluje neverovatno, ali prvi seminar u letnjem semestru profesorka je počela sa rečenicom "Malo ćemo promeniti sistem rada... Ja znam da vi imate puno obaveza i da ne možete uvek da budete spremni, pa ću se potruditi da vam pomognem da što lakše savladate gradivo..." POTPUNO SE ŽENA PROMENILA!
Za sve postoji način: za profesore koji ne dolaze na seminare, za asistente koji ne drže vežbe, za profesore koji seksualno uznemiravaju studentkinje, za korumpirane, za one koji vređaju, za one koji maltretiraju... Ali mora to da se uradi kako treba! E za to će svaki student UVEK imati poršku MEDFORUMA i BELOG MANTILA!!!

Još jednog primera sam se setio:
Na forumu je krenula ozbiljna kritika prof. Marinkovića sa anatomije. Rasprava je bila moderisana (mislim da još uvek može negde da se pričita), ali nije bilo ispada (kakve Željko pravi). Razbuktalo se, kritike su se samo ređale, a onda se javio neki lik iz Holandije da kaže kako je profesor najveći stručnjak tamo i kako ga svi poštuju, a mi studenti smo govna što tako pričamo o njemu, itd... I onda se rasprava još proširila, a studenti koji su ga kritikovali - svaka im čast, odlično su se ponašali. Svaka kritika je imala dobro složene argumente, primere, i sve ostalo. Naravno, taj mladić iz Holandije (za kog se ispostavilo da je profesorov bratanac) je otišao na kraju kod prof. Marinkovića i pokazao mu (ili prepričao) kako ga studenti vređaju na forumu i šta sve pričaju o njemu. Profesor se naravno žalio šefu katedre, a šef katedre je tu priču pokrenuo na nekom veću, gde je od studenta prodekana traženo da ugasi forum (ZBOG TOGA). Pošto mi nemamo veze sa studentom prodekanom, on im je rekao da ne može ništa da uradi, ali da će pogledati u čemu je problem. U svakom slučaju, te žalbe su stigle i do mene, ja sam ponovo 2 puta pročitao CELU raspravu na toj temi i rekao mu da PROFESOR MOŽE SLOBODNO DA SE JAVI AKO NEŠTO OD ONOGA ŠTO PIŠE NIJE ISTINA! Ni jedan student nije vređao profesora, tako da sam ja bio spreman da odem na to čuveno veće i da čujem baš kakav problem imaju oni sa tom temom... Prodekan je preneo tu poruku, i NIKADA VIŠE SE NIKO NIJE JAVIO POVODOM TE TEME! Ni profesor, ni veće, ni student prodekan... Svaka kritika upućena preko ovog foruma mora da bude sposobna ta preživi takav test!!!

Dakle, preuzmite odgovornost za svoje poruke i biće ovo mnogo kvalitetniji forum, a imaće i veći uticaj na naš svakodnevni studentski život!!! :) (evo i sporne teme: http://medforum.belimantil.info/viewtop ... =37&t=2098)
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by Ceftriaxone »

Nisam znao da je ovo sa Marinkovicem otislo tako daleko :D Dobro se secam teme, bas smo opasni!
Cini mi se da je taj lik iz Finske :mrgreen:
User avatar
thing
Forumski student
Posts: 27
Joined: Tue Jun 24, 2008 9:04 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by thing »

Got it!
maliprinc
Forumski student
Posts: 28
Joined: Thu Jul 01, 2010 8:06 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by maliprinc »

Slazem se sa pokretacem teme. Ja sam skoro saznala za forum, tako da ne mogu da komentarisem ponasanje na forumu, ali generalno, ljudi na medicini nisu kolegijalni, ne samo da nece da podele iskustva sa ispita ili informacije o potvrdjivanju ispita, vec i kad nekoga pitas iz koje knjige je ucio, koliko dugo je spremao ispit, je l zna da li neko drzi konsultacije i sl. uvek dobijes neke neodredjene odgovore, svi se nesto prave ludi. Mislim da se to nece promeniti, ti ljudi su jednostavno takvi, kao sto je neko vec rekao, ne mozes nekoga ko ima 20+ godina nauciti da bude kolegijalan.
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

...ni jedan administrator na forumu nije glup. Mi dobro znamo koji su sve tvoji nickovi, i kada ti banujemo jedan (zbog nepristojnog ponašanja), mi ti svesno ostavljamo ostale da bi mogao da se uloguješ i proveriš informacije o tvom profesoru.
Ovo moram da korigujem jer ne postoje ostali nickovi pošto imam dva nicka, tako da kada mi banujete jedan akaunt, ostaje mi još jedan. Spadam u retke studente koji se uvek javno predstavljaju, jedan moj nalog sadrži ime a drugi prezime. Neko vreme sam čak i u potpisu imao ime i prezime, tako da vam nije bila potrebna neka prevelika inteligencija da provalite da imam dva naloga.

I normalno je da imam dva naloga kada ste me banovali baš u ispitnom roku kada je forum najviše potreban.
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by dradmin1 »

Od cele moje priče... Valjda je neko drugi imao koristi od tolikog pisanja...
Post Reply