Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

User avatar
mladja91so
Forumski student
Posts: 12
Joined: Sat May 08, 2010 12:44 am

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by mladja91so »

:clap: :clap: :clap:

sve je istina....i treba da se popravi situacija....
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by Ceftriaxone »

Zeljko, ja jos nisam naisao na forum gde je dozvoljeno imati 2 naloga. Nemoj da se ljutis, umesto price o nekolegijalnosti, ti si u centar paznje stavio svoj problem sa adminima,koji pritom sam pravis. Tacno se zna sta se na forumu sme,a sta ne. Ako si ti toliko kivan na te iste profane, ti lepo na zgradi dekanata napisi poruku za svakog od profana,i stavi svoj potpis. Ili idi kod svakog od njih pa to raspravi sa njima.
Ja imam lose misljenje o mnogim profanima,ali e trudim da kontrolisem svoje emocije kad pisem postove.
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by Ceftriaxone »

Evo, od 6483 korisnika foruma, 4761 ima 0 postova. A od ovog ostatka vise od polovine ima manje od 2-3 posta. Vecina tih postova je: a kakav je ovaj profa? A sto niko ne odgovara? i sl... toliko o kolegijalnosti. Ostaje nam da se nadamo da ce ove poruke koje su admini poslali imati neki efekat, u sta nazalost sumnjam. Al dobro,nada umire poslednja
User avatar
looodica
Forumski student
Posts: 23
Joined: Wed Jun 03, 2009 1:20 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by looodica »

Kolega_dr admin 1_ima pravo!!!!! slazem se skroz da nema kolegijalnosti ne samo na forumu nego uopste na nasem fakultetu :shifty:
Nadam se da ce ostatak Kolega se"probuditi" i napisati koju rec posle datog ispita :lol: :lol: opusteno _dr admine 1_ bice bolje :D :D :D
pozdrvljam :geek: :lol: :geek: :lol:
User avatar
Jochan
Forumski student
Posts: 28
Joined: Mon Feb 11, 2008 8:59 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by Jochan »

prvo dr admine svaka cast za post :clap:
drugo iskoristio bih ovu priliku posto ce ovaj topik pročitati dosta ljudi da apelujem na kolege ,da ako imaju neko pitanje vezano za nečiji post postave isto i na tom topiku i kao privatnu poruku. Jer ja prvi ,a verujem i većina kolega, jako retko čitam svoje stare postove, a ne bih želeo da neko ostane uskraćen za odgovor
User avatar
jelenna
Forumski student
Posts: 67
Joined: Tue Jul 11, 2006 7:55 am
Location: Beograd

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by jelenna »

Iza mene je 28 postovo, vise nego polozenih ispita :)) . Svaka cast za inicijativu !
Image
User avatar
Limes90
Forumski student
Posts: 16
Joined: Sat May 29, 2010 1:29 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by Limes90 »

:clap: :clap: :clap: :clap:

Nisam se pronasao nigde, da kazem.Mozda sam samo dodao pitanje "sta profesorka jos pita", ali sam svakako nakon svog ispita podelio svoje iskustvo.Naravno, odmah se javila -dusebriznicka osoba- koja je pocela da pljuje po profesoru na kontu mog posta jer je ocito bila nezadovoljna ishodom svog ispita... :?
User avatar
RandomName
Forumski student
Posts: 22
Joined: Mon Jan 18, 2010 7:12 am

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by RandomName »

To su boljke internet anonimnosti i svih foruma.

Bez obzira sto se radi o medicinskom forumu, gdje bi ljudi trebali biti kulturni i ljubazni.. opet se svako ponasa mnogo bahatije nego sto bi u pravom zivotu - jednostavno "zato sto moze". :violence-uzi: jer nema rizika od svadje ili drugih vidova razracunavanja...
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

@Ceftriaxone: Nisam kivan, i većina mojih postova su pozitivna iskustva sa ispita. Trudim se da uvek budem maksimalno realan, što su čak i neke kolege koje me ne poznaju primetile na osnovu mojih postova pa su mi se obraćali i privatnom porukom.

A što se tiče toga da nema postova, to je nešto što je karakteristika ogromne većine studenata medicine, ne samo kada je forum u pitanju nego za sve- to je pravilo "gledam svoju zadnjicu i neću da učestvujem ni u čemu!"

Setimo se kada je prihvaćen predlog zakona Jagode Jorge da se gubi budžetski status čim se jednom obnovi godina. Naš faks među prvima to prihvatio. Krenulo je potpisivanje peticije, na šta su kolege davale komentare tipa, ne mogu mrzi me, ne smem, uzeće nam za zlo, neću da se mešam, svejedno ne možemo mi da menjamo zakon etc... Mnoge ljude sam tada bukvalno za uši dovukao da potpišu... Lično sam pozvao ljude sa Foxa da dođu da naprave reportažu, išle su dve kratke reportaže koje je napravila novinarka Ksenija Kecojević... Posle prve je naš SP organizovao protest, na koji je opet većina kolega odmahivala rukom, iako je protest imao nekoliko ciljeva važnih za sve, od kojih je jedan bio da se poništi odluka o ukidanju julskog roka.

Trebalo je onda svim tim kolegama koji su nam otežavali da odradimo to kako treba ZABRANITI da polažu bilo šta u julskom roku... ali to su oni koji parazitiraju na tuđim leđima i koriste za sebe ono što su drugi napisali, uradili itd.
User avatar
anyon
Forumski student
Posts: 38
Joined: Sat Sep 12, 2009 6:40 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by anyon »

Znam za ovaj forum jos iz vremena priprema za prijemni... I za to mi je koristio (da se psihicki pripremim)... A sad na prvoj godini gledam da doprinesem koliko god mogu (deluje mi da zaista na forumima prve godine ima ljudi koji se cimaju i pisu sve sto znaju o svakom profesoru - nadam se da ce ako se broj takvih ne uveca makar ova nekolicina ostati verna medforumu)... Hvala sto postojite! :clap:
User avatar
johnatans
Forumski student
Posts: 67
Joined: Thu Nov 30, 2006 3:34 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by johnatans »

Mozda bi bilo dobro da se odstampaju majice ili naprave case sa znakom "Beli mantili" ili "Medforum" i svakog meseca nagradjivati ljude sa najvise postova!!!Efekat sargarepe... :mrgreen:
GDE CU BRE DA NADJEM OVAKO SITAN AVATAR????????????????????????????????
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

Za sve to trebaju pare...

Mnogo bi jeftinije bilo da malo izguglaju i nadju neku jeftinui stampariju (ima jedna kod Brankovog mosta u nekoj šupi) i da se napravi jedan plakat, a ako je i to skupo, da se napravi na kompu, odštampa laserskim štampačem u boji na samolepivom papiru i gotovooooo... Jeftino i efikasno...
User avatar
tastatura
Forumski stažista
Posts: 118
Joined: Mon Jan 19, 2009 10:34 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by tastatura »

Post je moram reci sjajan.Na zalost,ne postoji nikakva mogucnost da se upotreba foruma ogranici samo na one koji ostavljaju korisne postove.Ja sam licno saznao za ovaj forum kad sam zavrsio s predmetima iz cetvrte godine,i otad ostavljam postove.Imao sam zelju da ostavim komentare o profesorima iz ranijih godina,ali gledano da dugo studiram,primetio sam u komentarima da su se neki profani ZESTOKO promenili.Primer je profesor Milisavljevic koji je bio fantastican pre nekih 7-8 godina(ja sam polozio kod njega bez problema,a pogledao mi je i kroz prste na prakticnom),a sad svi beze od njega ko djavo od krsta :shock:,pa bolje da ne zbunjujem buduce narastaje.Mislim da nije problem u tome da ljudi ne znaju za ovaj forum,pogotovu otkad postoji facebook,vec u tome sto retki ovde ostavljaju komentare.Zasto je to tako,ne znam,jedino znam da cu ja i dalje ostavljati svoje utiske o profesorima.Zelim samo da se zahvalim administratorima na svemu ovome sto rade jer znam da od ovoga nemaju nikakve materijalne koristi.Pozdrav.
User avatar
livadica
Forumski student
Posts: 47
Joined: Fri Jun 26, 2009 10:36 pm
Location: Loch Ness

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by livadica »

Sjajan topic!!! :clap:
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by dradmin1 »

Ovo se neće desiti (ne bojte se kolege opisane u mom postu), ali teoretski bi bilo moguće:
Zabraniti pristup forumima od 3. godine nadalje onima koji imaju manje od 10 postova. Naravno, moderatori i administratori bi morali da kontrolišu i BRIŠU one poruke koje su samo pitanja (posle ispitnog roka), kao i spam poruke (kad neko napiše "bravo" ili "hvala").

Kažem da se to neće desiti ne zato što bi bilo mnogo komplikovano, nego zato što je ovaj forum osmišljen tako da ljudi IZ DOBRE VOLJE DA POMOGNU KOLEGAMA podele iskustva sa ispita. Da ne ispadne da se hvalim, ali ja sam se registrovao na forumu čim sam saznao za njega, a tada je forum mogao da čita bilo ko - neregistrovan. I nekako mi se podrazumevalo da podelim svojih nekoliko iskustava (u to vreme) sa ispita... Nadam se da će se tako ponašati i naši novi članovi - mlađe i starije kolege! :)
User avatar
miloshdoc
Forumski student
Posts: 70
Joined: Thu Dec 18, 2008 5:54 pm
Location: Belgrade

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by miloshdoc »

ja imam jedan drugi predlog....da se svaki registrovani korisnik koji nije bio aktivan duze od 2-3 meseca automatski izbaci iz sistema....verovatno ce ih vremenom smoriti da svaki put moraju da otvaraju novu e-mail adresu a zatim i nalog na forumu da bi procitali nesto ....naravno i sama registracija treba da bude komplikovanija:)Ja otkada sam saznao i poceo da koristim forumj-a to je bilo u 4. godini svaki put podelim utisike sa ispita
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

Naravno da ne treba da bude ništa komplikovano jer tek onda neće niko pisati... Ljudi koji su neaktivni neće postati aktivni ako ih izbacite, nego će reći, boli me uvo...

Što da ih izbacujete, ne ištu vam leba...
User avatar
gimli011
Forumski student
Posts: 69
Joined: Fri Jul 13, 2007 1:25 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by gimli011 »

miloshdoc wrote:ja imam jedan drugi predlog....da se svaki registrovani korisnik koji nije bio aktivan duze od 2-3 meseca automatski izbaci iz sistema....verovatno ce ih vremenom smoriti da svaki put moraju da otvaraju novu e-mail adresu a zatim i nalog na forumu da bi procitali nesto ....naravno i sama registracija treba da bude komplikovanija:)Ja otkada sam saznao i poceo da koristim forumj-a to je bilo u 4. godini svaki put podelim utisike sa ispita
slazem se...za "parazite" nema mesta;-)
User avatar
surgeon
Forumski student
Posts: 16
Joined: Mon Sep 28, 2009 8:50 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by surgeon »

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
E ja samo imam OGROMNU molbu za kolege. NEMOJTE PISATI KAKO PROFA IZLAZI NAPOLJE,MOZES DA VADIS KNJIGU DA PREPISES I SL. Profani citaju ovaj forum. I ok,ti sto izlaze iz kanc.,bas ih briga verovatno sto to pisete,oni ce to i dalje da rade :D ,ali ima drugih profana hejtera,koji isto to citaju i pricaju sve najgore o tim cool prof. Dakle bolje da se napise nesto tipa: imam jos dosta korisnih i potrebnih info,molim da mi se obratite na private msg.
User avatar
djomarija
Forumski specijalizant
Posts: 231
Joined: Sat Feb 21, 2009 12:47 am
Location: Mladenovac

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by djomarija »

Drago mi je sto je konacno neko pokrenuo ovu temu, o kojoj svi govorimo, ali nikako nista da uradimo po tom pitanju.
Tacno je da na fakultetu postoji uzasna nekolegijalnost i sujeta, a ne razumem samo iz kog razloga. To sto je neko polozio ispit i dobio 10 nece spreciti nekog drugog da isto tako prodje na ispitu. I sta mene briga, ako polozim neki ispit, da li je neko drugi polozio ili pao? Zasto nekom drugom ne bih zelela da taj isti ispit polozi? Nije mi jasno.
Moguci razlog je: neko je ucio na pogresan nacin, iz pogresnih knjiga, izvlacio uzasne profane, stalno padao, nocima nije spavao, dao uslov u oktobru 2, i zbog toga sto je on isao preko trnja, ne zeli da neko drugi prodje isti ispit prijatno i bez nerviranja (koliko god je moguce tako poloziti ispit), pa zato ne daje nikakav savet, ili, sto je jos gore, namerno daje pogresnu informaciju.
Naravno, puno je i onih sto gledaju samo sebe, pa ne vide tudje obaveze kad traze pomoc od drugih i uvaljuju drugima svoje obaveze. Oduze se oni, naravno, ali tek posle ispitnog roka.
Takodje, kad su na faxu peticije i protesti, ima, normalno, onih koje to ne dotice, npr. problemi samofinansirajucih studenata budzetske studente, ali sta je tim ljudima tesko da stave jedan potpis ili da dodju na protest ako su ocistili godinu ili ako bi za to vreme bili na kafi?
Sto se mene tice, ja se odgovorno trudim da dam sto bolji savet drugima i da im pomognem da se ne muce na pojedinim ispitima koliko sam se ja mucila i da ne naprave istu gresku kao sto sam ja napravila. Cini mi se da tako vecina radi od onih koji pisu na forumu, i hvala im na tome, puno su mi pomogli u ovoj godini.
Na osnovu mog korisnickog imena lako se moze shvatiti moje ime i prezime, tako da i nisam bas anonimna. Iz tog razloga misljenje o predmetu ne pisem pre nego sto polozim ispit, da me prof. posle ne bi maltretirao, ali nakon ispita objavim svoje celokupno misljenje o predmetu.
Jedino sto nikad ne pisem termine potvrda i ispita. Racunam: pise na oglasnoj tabli, to svi znaju, ali samo se odjednom dogodi da neko to nije procitao. Zato cu od sada i to pisati.
Molim administratore da ne iskljucuju ljude koji nisu bili aktivni 2-3 meseca, bar da produze na godinu dana, jer nemamo sta da pisemo u novembru i decembru na forumu, kad smo tek poceli sledecu godinu, ili obnovili staru, pa nemamo informacije ni o kolokvijumima, a ispiti jos nisu blizu, pa da podelimo iskustva.
A Zeljka nemojte da mi dirate. :D On je samo nezadovoljan kolegama, profesorima i ispitima, kao i svi ostali, ali potpuno objektivno sagledava situaciju i trudi se da da najbolji savet kolegama. Njegovo misljenje cenim.
Srdacan pozdrav svima!!! Ako primetite da nesto u mojim porukama nije kako treba ili zelite da cujete neki savet od mene, slobodno mi se obratite.
Post Reply