Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

Hvala, draga koleginice... :)
User avatar
carelesswhisper
Forumski student
Posts: 6
Joined: Fri May 28, 2010 3:06 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by carelesswhisper »

Ovo je moj prvi post, na forumu sam od relativno skoro i nisam imala pojma da postoji i odakle moje kolegi imaju svakakve informacije iako sam trenutno treca godina, dok me drugarica nije zamolila da pogledam sta pise za profesorku patologije cini mi se pred junski rok...

Sto se tice kolegijalnost, iznenadjena sam sto uopste ima ovoliko informacija! Realno gledano, ljudi sa kojima sam ja na godini u stanju su da urade mnogo toga samo da bi te presli! (Naravno da ima izuzetaka, hvala Bogu, ali njih mogu na prste da izbrojim!) Tako da ne treba da cudi to sto vecina dolazi samo da pokupi informacije koje su im potrebne... Naravno da nije OK, ali ne vidim kako se na to moze uticati... A ovom prilikom sam htela da `pomognem` u resavanju ovog problema....

RandomName wrote:
Bez obzira sto se radi o medicinskom forumu, gdje bi ljudi trebali biti kulturni i ljubazni.. opet se svako ponasa mnogo bahatije nego sto bi u pravom zivotu - jednostavno "zato sto moze". :violence-uzi: jer nema rizika od svadje ili drugih vidova razracunavanja...
Trebalo bi, ali uopste nisu... :) Koliko sam ja imala iskustva za ove tri godine vecina ljudi kod nas na faxu, nazalost, je prilicno bahata i u stvarnom zivotu, pa ne vidim sto bi se ustrucavali na forumu...
User avatar
komarackole
Forumski student
Posts: 6
Joined: Thu Jun 10, 2010 8:10 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by komarackole »

:clap: :clap: :clap:
Čim budem položio neki važniji ispit podeliću svoje iskustvo sa drugim :D
User avatar
marm
Forumski student
Posts: 19
Joined: Fri Jun 04, 2010 12:23 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by marm »

-Zaista dobar forum za medicinare, ali jedno treba shvatiti : sve sto se napise je individualno, tj. zavisi od licnog utiska i (loseg) iskustva osobe koja je pisala post (''O ukusima ne vredi raspravljati''). Ali, naravno, to se vec zna :)
-Sto se kolegijalnosti tice, u ovom slucaju, kratko receno, ona je reciprocna shvatanju odgovornosti svojih odluka.
User avatar
marm
Forumski student
Posts: 19
Joined: Fri Jun 04, 2010 12:23 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by marm »

Eh, da! Iako bi bilo lepo da svet ne funkcionise po pravilu: oko za oko, usluga za uslugu, tako bi bilo lepo da se one fraze tipa: dobrovoljno pruzena pomoc ne trazi nista za uzvrat, ne shvataju toliko bukvalno, jer smatram da par minuta za podelu prezivljenog iskustva (pored tolikih ovde) nije mnogo.
User avatar
draganaSG
Forumski specijalizant
Posts: 209
Joined: Tue Jul 21, 2009 8:22 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by draganaSG »

Naravno da svako svoju odgovornost shvata drugacije, i da ce svako svoj ispit da prezivi na svoj nacin, ali si u pravu. Treba izaci u susret onima koji jos nisu prosli kroz to gde si ti bio video i poceo da zaboravljas kako bese. Svakome je stalo da prodje sto bolje, s tim sto se neko plasi da ako pomogne nekome doci ce mu na njegov racun pa ce mozda i da ga potera maler ako isprica kako je polozio s lakocom ili ne znam ni ja kako, propljuvao krv na ispitu i sl. Strasno. Ali u svakom slucaju dobro je skrenuti paznju na posmatrace, da se malo dotaknu svoje tastature.
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by Ceftriaxone »

Pogledajte moj signature :D
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by Ceftriaxone »

Ja imam predlog kako da ,,nateramo" kolege da budu kolege u pravom smislu te reci! Npr. na benchmark forumu postoje teme u kojima mogu da postuju samo member clanovi,nesto slicno bismo mogli i ovde da napravimo. Student koji upisuje drugu godinu mora imati 3 posta (ali ne kakav je ovaj,nego nesto konkrefno,neko iskustvo sa ispita iz prve godine), student trece godine 7,student cetvrte 11...pretpostavljate analogiju. znaci u temama za datu godunu morate imati bar 3-4 normalna posta. ko to ne ispuni, moze da gleda ostale teme,ali bez prava da postuje! Mozda nekog to natera da pise,a svakako ce biti manje onih pitanja: a sta pita,a kako pita,a jel dovoljna skripta?
Ne znam koliko je ovo (ne)izvodljivo,ali treba pokusati nesto. Znam da ja ne mogu nekog sa 20 godina (ponavljam se),uciti ponasanju,ALI ovde vaze neka pravila,ako hoces poslvinuj se,ako neces molim lepo, tvoj problem. Nije tesko biti fin, i jednom u 3 meseca ostaviti post (4 ispita u godini, ne racunam onu boraniju od sociologije,okp-a i ostalo).
Ne kazem da je moj predlog najbolji,samo kazem kako bi to moglo da izgleda.
Jos jedna stvar, posto je ono zlo od fejsbuka toliko popularno, mogli bismo tamo da otvorimo stranicu.


Jednu stvar sam zaboravio. Npr. na mobilnomsvetu je najkraca moguca duzina posta 100 karaktera, ovde mozemo staviti 50-60. To je u vezi sa regulisanjem postova sadrzine: sta pita,kakav je i sl...i nema dopunjavanja smajlijima i znacima interpunkcije
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by nikolav »

Ceftriaxone wrote:Ja imam predlog kako da ,,nateramo" kolege da budu kolege u pravom smislu te reci! Npr. na benchmark forumu postoje teme u kojima mogu da postuju samo member clanovi,nesto slicno bismo mogli i ovde da napravimo. Student koji upisuje drugu godinu mora imati 3 posta (ali ne kakav je ovaj,nego nesto konkrefno,neko iskustvo sa ispita iz prve godine), student trece godine 7,student cetvrte 11...pretpostavljate analogiju. znaci u temama za datu godunu morate imati bar 3-4 normalna posta. ko to ne ispuni, moze da gleda ostale teme,ali bez prava da postuje! Mozda nekog to natera da pise,a svakako ce biti manje onih pitanja: a sta pita,a kako pita,a jel dovoljna skripta?
Hm... znači da im dozvolimo da čitaju, ali ne i da pišu... epic fail :D.
Jos jedna stvar, posto je ono zlo od fejsbuka toliko popularno, mogli bismo tamo da otvorimo stranicu.
Ne, ja nisam upravo pročitao da ti nemaš pojma da mi FB stranicu imamo već mesecima! Još jedan epic fail za tebe :D. Pogledaj naslovnu stranicu foruma, naziv drugog podforuma je Facebook, pa klikni tu.
Npr. na mobilnomsvetu je najkraca moguca duzina posta 100 karaktera, ovde mozemo staviti 50-60. To je u vezi sa regulisanjem postova sadrzine: sta pita,kakav je i sl...i nema dopunjavanja smajlijima i znacima interpunkcije
Kako neko da ostavi iskustva sa ispita ako mu ograničiš post na trećinu SMS poruke? Nisam baš razumeo tvoje predloge, moram priznati...
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by Ceftriaxone »

Ovo za fb, ok moj propust. Cak mi je i prijatelj :violence-uzi: :violence-uzi: Ovo prvo, oni koji pisu o svojim iskustvima sa ispita ce pisati i dalje! Znaci, ko je pisao nesto kratko,ili ce pisati normalne postove,ili nece pisati. Tu nema gubitka :lol:
A ovi trece me nisi razumeo. Post mora imati minimum 50-60 karaktera. To znaci da automatski nema vise onog: e,a kakav je ovaj prof? Sta pita? (ovo je 30ak karaktera). Jel me pratis?
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by nikolav »

Ceftriaxone wrote:Ovo prvo, oni koji pisu o svojim iskustvima sa ispita ce pisati i dalje! Znaci, ko je pisao nesto kratko,ili ce pisati normalne postove,ili nece pisati. Tu nema gubitka :lol:
Ovi drugi pre neće pisati, nego što će ih to naterati da nešto opširnije napišu. A cilj nam je da animiramo i njih da pišu.
A ovi trece me nisi razumeo. Post mora imati minimum 50-60 karaktera. To znaci da automatski nema vise onog: e,a kakav je ovaj prof? Sta pita? (ovo je 30ak karaktera). Jel me pratis?
Aha, nisam razumeo. Šta znam, nije loš predlog, ali to se uvek može zaobići.

Sve u svemu, svi smo mi ovde na dobrovoljnoj i kolegijalnoj osnovi, neko manje, neko više, ne želimo nikog da prisiljavamo ni na šta, svakome pisanje ide na sopstvenu dušu i obraz.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by Ceftriaxone »

Nikola, kako bi animirao vecinu? Vecina ljudi koji pisu, pisace i dalje. Ko nece, ne mora,ali onda ne moze
da postavlja pitanja. Sigurno nece napustiti forum,jer je on ipak dragoceni izvor informacija.
User avatar
coka89
Forumski student
Posts: 14
Joined: Thu Sep 10, 2009 11:17 am

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by coka89 »

Ok...do mene je ovo doprlo.. Cim se zavrsi ispitni rok - pisem o svim profesorima sa kojima sam imala "posla".. Barem o ovima sa 3. godine, dok mi je jos sveze. ;) Hvala na skretanju paznje..
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by nikolav »

coka89 wrote:Ok...do mene je ovo doprlo.. Cim se zavrsi ispitni rok - pisem o svim profesorima sa kojima sam imala "posla".. Barem o ovima sa 3. godine, dok mi je jos sveze. ;) Hvala na skretanju paznje..
:clap:
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
LYCKY03
Forumski student
Posts: 3
Joined: Thu Apr 08, 2010 9:28 pm

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by LYCKY03 »

Bravo za temu ...
Pronasao sam se u onom delu sa " MALO POSTOVA " ali kolege treba da znaju da od 4 hiljade registrovanih koji nemaju ni jedan post bar trecina je ogranicena u mogucnostima upotrebe racunara ...
tako da bi napisali post moraju da idu do drugara ili internet caffea, a to ponekad ume da bude cim ...

Ja cu se popraviti OBECAVAM i cim zavrsim sa ispitima u ovoj god nacicu vremena da napisem licna iskustva sa svih svojih ispita do sada,s' obzirom da sam forum poceo da koristim relativno skoro ...

Hvala administratoru sto vodi racuna, i jos nesto ...

Ovaj fakultet je simbol prestiza,ne samo u domenu obrazovanja vec i nacina ponasanja i zivota uopste ...
oni koji studiraju na nasem faxu u Bg, su bar do trece god, mada je i to kasno, trebali da nauce kako i kada treba da se ponasaju, i da svoje '' seljecke'' navike i manire prvo uvide poredeci se sa nekim ljudima iz svoje ''prestizne'' okoline ili pak trazeci uzore u svojim profesorima koji su bez siunmje krem ovog drustva, a potom pokusaju da koriguju svoje stavove, PONASANJE i R E C N I K !!!!!!!

Tako da molim savesnog administratora da takve ''seljake'' sankcionise na neki nacin i obrise ili koriguje takve postove koji odgovaraju navijackom forumu, a ne studentskom ...

HVALA SVIMA !!!!!!
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by nikolav »

LYCKY03 wrote:Bravo za temu ...
Tako da molim savesnog administratora da takve ''seljake'' sankcionise na neki nacin i obrise ili koriguje takve postove koji odgovaraju navijackom forumu, a ne studentskom ...
Konkretno?
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
coka89
Forumski student
Posts: 14
Joined: Thu Sep 10, 2009 11:17 am

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by coka89 »

nikolav wrote:
coka89 wrote:Ok...do mene je ovo doprlo.. Cim se zavrsi ispitni rok - pisem o svim profesorima sa kojima sam imala "posla".. Barem o ovima sa 3. godine, dok mi je jos sveze. ;) Hvala na skretanju paznje..
:clap:
Popravila sam se! Sad sam pravi forumas.. :) Nisam mogla da odolim, tako da sam u pauzi izmedju ucenja ispisala par reci o nekim profesorima kojih se detaljno secam..

Molim administratora za jos jedan aplauz. :)
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by nikolav »

:clap:
:lol:
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
coka89
Forumski student
Posts: 14
Joined: Thu Sep 10, 2009 11:17 am

Re: Kolegijalnost ili KAKO VAS NIJE SRAMOTA?!

Post by coka89 »

dradmin1 wrote:I od mene!!!
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

O! Pocastvovana sam! :) Mislim da cu otvoriti temu : "Od 0 do 6 postova za jedan dan" iliti "Kako odobrovoljiti administratore"
Hvala jos jednom za budjenje svesti. ;)
Post Reply