Plexus Brachialis

Post Reply
User avatar
pedja80
Forumski student
Posts: 1
Joined: Sat Feb 13, 2010 1:31 pm

Plexus Brachialis

Post by pedja80 »

Šta može da se učini i koliko u smislu oporavka lezije plexus brachialis kod odrasle osobe ako je povreda nastala pri njenom rodjenju?
Da li postoji mogućnost za reinervacijom oštećenih nerava?
User avatar
mrcp
Site Administrator
Posts: 646
Joined: Mon Sep 01, 2008 8:33 pm

Re: Plexus Brachialis

Post by mrcp »

Poštovani Peđa,

Odgovori koje dajemo su informativnog karaktera jer je ovo pre svega studentski forum, a s druge strane ne postoji uvid u medicinsku dokumentaciju i stanje pacijenta prilikom fizikalnog pregleda.

Lezije brahijalnog pleksusa se česte kod akušerskih manipulacija tokom porođaja i najveći deo oporavka se dešava tokom prvih godina života kada se nervni i mišićni sistem razvijaju u smislu manipulativnih sposobnosti (hvatanje šakom, suprotstavljanje palca, itd.)

U odraslom dobu se sprovodi ojačavanje muskulature ruke uz korišćenje ortoza, zavisno od toga da li su povređeni gornji ili donji korenovi pleksusa, odnosno kliničkih entiteta Klumpke-Dišenove ili Erbove paralize.

Pozdrav,
mrcp
User avatar
Markic
Forumski student
Posts: 1
Joined: Mon Aug 29, 2011 12:22 am

Re: Plexus Brachialis

Post by Markic »

Imam Brachial plexux od rodjenja desne ruke na pocetku nisam mogao nista sa njom i odmah sam krenuo sa terapijama i vezbama pa do sada,dosta sam napredovao saka mi nije bila ostecena sve mogu sa tom rukom ali mi je malo tanja u odnosu na levu,sadd imam 18 godina,radio sam EMNG pre mesec dana i ostecena su mi dva nerva C5 i C6 zanima me dali je moguce da se uradi nervi transfer ili da uzmem Tens nervni stimulator.Planiram da odem kod Dr.Miroslava samardjica?
Post Reply