Medicina i religija

User avatar
legenda
Forumski specijalizant
Posts: 226
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:54 pm
Location: Београд
Contact:

Re: Medicina i religija

Post by legenda »

Одакле ти идеја да СПЦ рачуна атеисте у своје? Како је то уопште могуће? Први пут чујем за тако нешто...
Све причајући лепу причу о Европи.. одведоше нас у Африку.
"Један сексуални партнер за цео живот"
Учите децо, дан и ноћ. Знање је сила, знање је моћ. Ко учити неће, тај не може проћ.

:arrow: Да ли је паметнији Суботић као Dr или Др?
User avatar
legenda
Forumski specijalizant
Posts: 226
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:54 pm
Location: Београд
Contact:

Re: Medicina i religija

Post by legenda »

Ево једне прекрасне вести из Русије :dance:

НА ДРЖАВНОМ УНИВЕРЗИТЕТУ У РУСИЈИ ИЗУЧАВАЋЕ СЕ ПРАВОСЛАВНА МЕДИЦИНА

АРХАНГЕЛСК, 23. маја – На архангелском Сјеверном државном медицинском униврзитету (СГМУ) отворен је Факултет за ментално здравље. На новом Факултету изучаваће се пет нових дисциплина: духовно образовање, православна медицина, демографска политика, заштита јавног здравља и суочавање са социјалним проблемима, православна психологија и психотерапија.

„Оформљени Факултет је позван да акумулира мултидисциплинарне приступе духовног и моралног васпитања у оквиру православља, чији је циљ јачање породичних вриједности и формирање јавне свијести студената.“, што је објашњено у саопштењу Универзитета.

Претпоставља се да ће Факултет похађати не само руски студенти, од којих је 75% православне вјероисповјести, него и страни студенти, од којих је пола Индуса и припадника других источних религија, 30% су муслимани и 20% хришћани различитих конфесија.

„Модернизација Русије коју спроводи Медведев у принципу је немогућа без високог квалитета менталног здравља“, изјавио је поводом стварања новог Одсјека, ректор СГМУ Павле Сидоров.

http://svetigora.wordpress.com/2011/05/ ... %B7%D1%83/
Све причајући лепу причу о Европи.. одведоше нас у Африку.
"Један сексуални партнер за цео живот"
Учите децо, дан и ноћ. Знање је сила, знање је моћ. Ко учити неће, тај не може проћ.

:arrow: Да ли је паметнији Суботић као Dr или Др?
User avatar
Sventovid
Forumski student
Posts: 72
Joined: Fri Feb 26, 2010 11:45 am
Location: Arkona
Contact:

Re: Medicina i religija

Post by Sventovid »

Ovo je duhovno i moralno vaspitanje u okviru pravoslavlja. :mrgreen: :lol:
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/267183 ... cenog-mesa
Ponekad provedem po celu noc u polu mraku, mesto da negde locem.
Njalon, osmeh, olovo, udica namestam pecaljke bice dubinac ubica!
User avatar
legenda
Forumski specijalizant
Posts: 226
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:54 pm
Location: Београд
Contact:

Re: Medicina i religija

Post by legenda »

Ne, to je pokusaj "duhovnog i moralnog" prevaspitavanja Pravoslavlja. Vladika je lepo rekao sta je bilo.

Bitno je da se u Pravoslavlju ne prinose ljudske zrtve kao sto je to slucaj kod vas neopagana i sekte Novo doba (New age, Nju ejzd).

Pogledajte film

http://video.google.com/videoplay?docid ... 1074&hl=sr

У овом филму срешћете се са следећим појмовима: Гуруи и однос према њима, жртвовање људи или људске жртве, Саи Баба, Џим Џонс као реинкарнација Исуса Христа, проширивање свести, Багван Шри Ражниш, култ психичких моћи, значај Битлса за пропагирање ове секте, поштовање према Гандију, медитација има за циљ душевну празнину, породичне комуне, ви сте Христ, голи свештеници, свирепост и нељудскост као духовни успех, Харе Кришна, ниподаштавајући однос према породици, Махариши Махеш Јоги, трансцендентална медитација или научна јога изазива блаженство али и зависност уместо наркотика, јога, Брама Кумарис, целибат, сексуалне перверзије, ашрами као религијске комуне, нељудски однос према деци, Бхагавад Гита, проституција у име бога, нема греха, морални релативизам без ослонца у апсолуту, слобода од индивидуалности, безосећајност на патње других људи, овај свет је илузија, карма, реинкарнација, зен будизам, одсуство наде, циљ је угасити осећања помоћу медитације, самсара, бекство из самсаре помоћу јоге која има за циљ да се убију воља, ум и емоције и тако ослободе душу од бескрајних реинкарнација и споје је са Брамом, астрологија, читање из длана, спиритизам, излечења, Исус Христос као реинкарнација Кришне или Буде, шакти, мантра, кундалини, змије, вежбе дисања за упијање енергије космоса прана, јога начини седења асанас, паранормалне моћи сидис, тантра, црна магија, без хиндуизма нема јоге нити без јоге има хиндуизма, хата јога, ослобађање од стреса, самоспознаја, сидхи јога, левитација, динамичка медитација је новодобашка комбинација хиндуизма и психотерапије, психотерапеутски курсеви Помози сам себи, утеловљење, биоенергија, шакре или чакре, енергетски канали у телу, јога и ТМ изазивају зависност, задатак трансценденталне медитације је да се супростави све распрострањенијем демону хришћанства, циљ је успостављање једне јединствене светске владе, визуализација као техника, холистичке масаже, изолациони танкови, хипноза, вегетеријанство, макробиотика, продавнице здраве хране врло често растурају новодобашку литературу, хомеопатија, акупунктура, самоусавршавање, позитивно размишљање, самохипноза, да би се нешто десило важно је само чврсто веровати да ће се то десити те жељени исход визуализовати, сајентологија, Силва метод за контролу ума, динамика ума, алфа тренинг можданих таласа, холистичка медицина и лечење, биофидбек или електронска јога, јога у спорту, саморазвој, самоцењење, љубав према себи, треба волети себе, прихватање себе, позитивна слика о себи, самоостварење, далекоисточни мистицизам, ја сам ти и ти си ја, он је она и сви смо једно, интегрисани наставни програм за напредну децу у школама, читање мисли, прорицање будућности, подизање људи и ствари мислима итд.

Preuzeto sa *******************
Last edited by nikolav on Thu Jul 21, 2011 9:51 pm, edited 1 time in total.
Reason: uklonjen link
Све причајући лепу причу о Европи.. одведоше нас у Африку.
"Један сексуални партнер за цео живот"
Учите децо, дан и ноћ. Знање је сила, знање је моћ. Ко учити неће, тај не може проћ.

:arrow: Да ли је паметнији Суботић као Dr или Др?
User avatar
Sventovid
Forumski student
Posts: 72
Joined: Fri Feb 26, 2010 11:45 am
Location: Arkona
Contact:

Re: Medicina i religija

Post by Sventovid »

Sta je rekao vladika? Da se pop sapleo i polomio nogu i facu?

O cemu ti pricas? Ljudske zrtve? Ocigledno si ne informisan do koske, bitno ti je samo sta crkva kaze i to je jedina istina. Ljudske zrtve u Slovenskoj veri nisu postojale, vec su to ubacivali razni hriscanski putopisci, kako bi ocrnili Slovene, kao zivotinje i divljake. Od zrtava su se prinosili jelo i pice, obredni kolaci, medovina...Pa sta mislis odakle to da se mesi pogaca za slavu, bozic i ostale pravoslavne praznike, sve je preuzeto iz Slovenske religije. A ako oces o sektama, pa hriscanstvo je sekta sto je nema, vi ste unistili sve normalno i zdravo na svetu, sreca pa se vracaju prave vrednosti, polako ali sigurno ljudi vide koliko je hriscanstvo licimerje...

Evo obrazuj se malo:

Родна Вера



Ми верујемо у словенске Богове. Ми верујемо у мудрост, доброту и лепоту, скривене под њиховим сопственим ликовима. Словенски Богови су извори живота, моћи и среће. Вера у наше Богове, јесте традиција коју настављамо.



Словенски Богови, који су поштовани миленијумима, јесу најлепши одраз божанске моћи, и најближи нашим срцима. Богови стварају хијерархијски, разнолики и међусобно употпуњујући ред. Ред који је настао из хаоса.



Верујемо да Богови дају смисао нашем постојању, верујемо да они штите од заборава дела наших праотаца, као и наша дела, дела наше деце и наших унука. Оно највредније биће преношено, и постојаће у вечном кругу који обнавља живот.



Претпостављамо да је смрт човека, крај његове физичке бити. То је стање преласка у нови облик постојања. То је одбачени део старог, истрошеног облика. Племенити и упорни, биће награђени уласком у непрекидне и све више нивое постојања, промишљенији, знаменитији и ближи Боговима.



Знање човечанства није достигло ниво који би нам помогао да утврдимо суштину васељене, но ипак, свесни смо његовог раста. Сада можемо постати део његовог раста. Трајни напредак испуњава наш живот смислом, и дарује нам веру у опстанак наших дела.



Примењујемо строга етичка правила. Живимо како доликује, часно и племенито. Осуђујемо лењост, кукавичлук, немар и лицемерје. Најсрамнија за нас је издаја,



Непријатељи смо подлости, а највише од свега осуђујемо недостатак воље да се иста надвлада. Преносимо оно што је најбоље у нама. Носимо одговорност за сопствена дела. Растемо и стварамо, јер то је наша судбина.



Браниоци смо наших вредности, породица и наше заједнице. Бранимо право да живимо на сопственој територији, бранимо простор наше цивилизације. Ова дужност произилази из најочигледнијих закона природе.



Наши ритуали управљају се ка праћењу ритма природе, ка проналажењу мудрости међу законима природе и ка божанским правима који су представљени у њој. Наши ритуали негују однос са етничком и духовном заједницом. Заједничке молитве и заједнички оброк. Одавање почасти нашим прецима. Жртва за наше Богове. Враћамо значај нашим родноверским гозбама.



Верујемо у разум, извор људске спознаје. Верујемо у наше моћи, разлог наше сталне промене. Верујемо у душу, божански део у човеку.



Наша заједница окружује нас помоћу и подршком. Заједно износимо највредније унутар нас, једине ствари вредне помена.



Свастика, трискелион, коло и једнакокраки крст, симболи су Родноверних Словена, симболи који садрже знање о поретку васељене.



Слава Боговима, помен Прецима!
Ponekad provedem po celu noc u polu mraku, mesto da negde locem.
Njalon, osmeh, olovo, udica namestam pecaljke bice dubinac ubica!
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Medicina i religija

Post by nikolav »

Legenda u narednih mesec dana neće biti u mogućnosti da ti odgovori zbog ponavljanog reklamiranja svog nakaradnog sajta.

A uostalom, ko si bre ti da dovodiš u pitanje reči našeg presvetlog vladike?! :-D

WF via Tapatalk
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Medicina i religija

Post by Medicinar »

...našeg presvetlog vladike?! :-D
Vladici koji ima rang episkopa poput pomenutog Vasilija se obraća sa "preosvećeni",
mitropolitu i arhiepiskopu sa "viskokopreosvećeni", patrijarhu sa "svetosti", a vaseljenskom patrijarhu sa "svesvetosti".
Kao i u vojsci i u crkvi postoje činovi, pa mu ovo dođe prikladno obraćanje u skladu sa rangom arahijereja. Inače, arhijereji su crkveni velikodostojnici (episkopi, mitropoliti, arhiepiskopi...). Prepoznaćeš ih po traci koju stavljaju preko oba ramena i koju samo oni smeju da nose kada su u bogoslužbenoj odeždi. Zove se omofor.
Nije spojenih krajeva, za razliku od epitrahilja koji se provlaci kroz glavu a sama rec ti kaze preko kog dela tela se nosi...epitrahilj je pak najvažniji deo svešteničke odezde bez koje on ne moze da uradi ni jednu sveštenu radnju.
Za đakona je prepoznatljiv deo odežde orar, al da ne širim...koga interesuje može da se informiše...

Ovo ne pišem zato što mislim da bi i trebalo da koristis napred navedene termine, već čisto informisanja radi pošto si pogrešno napisao. Možda nisi znao kako je ispravno, možda se zezas, kako god...tvoje je pravo da izabereš... Pozzz!
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Medicina i religija

Post by Elanor »

U kog god Boga ili bogove da verujete, svi su nas zaboravili... Tako da oslonite se na sebe, od njih vise nema pomoci...
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Medicina i religija

Post by nikolav »

Medicinar wrote:Vladici koji ima rang episkopa poput pomenutog Vasilija se obraća sa "preosvećeni",.....
Nadam se da nećeš da mi zameriš, ali, znaš kol'ko me zabole... Podučavaj tome svoju pastvu, mene to ič ne interesuje, za mene su svi oni - popovi.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Medicina i religija

Post by dradmin1 »

Svaka čast, Sventovid!
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Medicina i religija

Post by Medicinar »

E bas mi je dobrodosao poslednji post, ali nisam siguran da li da se oglasim...ili cete samo vas trojica da razmenjujete iste stavove u krug. ;)
Da li je ovde i dalje zagrantovana sloboda izrazavanja? Da li mi koji se ideoloski ne slazemo sa vama mozemo slobodno da pisemo ono sto mislimo, bez obzira na licni animozitet admina prema clanu foruma?!
Dobio sam informacija koje ne idu u prilog tome i zato mi treba prethodna javna potvda.
Znate, ne bih da dolazim u konfliktne situacije zbog stvari koje se podrzumevaju jer forum sluzi upravo razmeni stavova. Cesto sam i sam bio admin i znam da nekada nije lako pretrpeti argumentovane kritike na svoj racun sa tog mesta (koje ti daje moc da drugima brises poruke ili ih banujes). Zato i pitam i ocekujem konkretan odgovor, jer zaista ne zelim da kvarim odnose medju adminima ili da budem banovan posto nisam zavrsio faks pa mi ovo mesto znaci. Ako je problem, samo ukazite, ali onda ni forum nece moci da se smatra slobodnim. :D
U svojim diskusijam nikoga do sada nisam vredjao (prosto nisam taj tip), pa ocekujem da se i drugi ponasaju tako prema meni.
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Medicina i religija

Post by dradmin1 »

Ako sam dobro izbrojao...
Medicinar: 7 postova na ovoj temi
Legenda (banovan): 14 postova na ovoj temi

Ko vam brani, pišite šta hoćete... Ali nemojte da se čudite kada vam neko kaže da su to gluposti!
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Medicina i religija

Post by Medicinar »

Sventovid je napisao:
A ako oces o sektama, pa hriscanstvo je sekta sto je nema, vi ste unistili sve normalno i zdravo na svetu, sreca pa se vracaju prave vrednosti, polako ali sigurno ljudi vide koliko je hriscanstvo licimerje...
Dradmin1 hvali ono sto je Sventovid napisao recima "Svaka cast Sventovid", pa citiram deo tog posta.
Imam pitanje za dradmina1. Na forumu smo ranije imali smo prilike da se uverimo da se pomenuti vrlo kriticki (da ne kazem pljuvacki) odnosi prema hriscanstvu, sto je potvrdio i ovom prilikom.
Kad je vec tako, pitam dradmina1 zasto je isao na hriscanski hadziluk i klanjao se Hristovom grobu u Svetoj zemlji ako je ta religija licemerna i toliko omrazena kod njega?!
"Omrazena" je pravi termin, jer samo covek pun mrznje moze da napise ili podrzi gore citirano.
Jos mi je manje jasno, kako uopste neko na popisu moze da se izjasni kao pravoslavac-hriscanin a da gaji toliki animozetet prema istoj toj veri kojoj svojevoljno pripada?! Tako je doticni napisao u nekom postu od ranije.
Podvlacim da se radi o zgrazavanju nad verom, a ne institucijom koja je reprezentuje! To je vrlo bitno u celoj prici. Iskreno, ja veceg apsurda u zivotu nisam video....ali, to me i ne cudi previse s obzirom na trend koji se ovde pokusava nametnuti. Ne znam kakav uopste odgovor moze da opravda spomenuto ponasanje, al ajde...
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Medicina i religija

Post by Medicinar »

dradmin1 je napisao:
Ko vam brani, pišite šta hoćete... Ali nemojte da se čudite kada vam neko kaže da su to gluposti!
Znas sta druze, do sada sam te smatrao za koliko-toliko ozbiljog sagovornika ali ti pokazujes da to ne zasluzujes. Kakvu sam ja to glupost ovde napisao? Ajde navedi mi, citiraj me. Jel glupost to sto ne mislim isto kao ti? Jel ti zaista ocekujes da svi misle isto kao ti? E pa onda ces morati da nas sve pobijes, nas nekoliko miliona...tek onda ces da uzivas sam sa svojim istomisljenicima.
Ako vec na taj nacin omalovazavas svoje sagovornike, zasto ulazis u diskusije sa neistomisljenicima spustajuci se na njihov nivo i odgovarajuci na njihove "gluposti"?
Sramota je to sto pises, jer jednostavno nije tako. Moras da prihvatis da nisu svi ljudi kao ti i da svako ima pravo da bude razlicit i to javno pokaze! Pritom se ovde ne radi o bilo kakvim ekskremnim stanovistima vec necemu sto bi sigurno zastupala vecina Srba. A onaj ko u ovome sto pisem vidi ekstremizam, zapravo je on sam ekstremista!
Dakle, ubuduce imaj bar malo vise uvazavanja prema sagovornicima, iako si admin ovde. Ja tebe necu da vredjam ili ti odgovaram na isti nacin jer ne mislim da je to sto pises glupost, vec da su to stavovi na koje imas legitimno pravo u skladu sa svojim sistemom vrednosti.
Takvi poput tebe se stalno busaju u grudi svojom tolerancijom a najmanje su tolerantni i imaju najmanje prava da se pozivaju na slobodu i demokratiju jer se u praksi ponasaju apsolutno suprotno tome sto propovedaju. Eto, ovime sto si napisao si samo potvrdio da si takav.
I na kraju, ako budes nastavo ovako da vredjas, ti za mene neces biti nista bolji od "legende"...samo se radi o drugom delu ideoloskog/politickog spektra.
Nazalost, bojim se da ce se i ovoga puta pokazati da gresim sto ulazim sa tobom u diksusiju. Ja te nisam znao kao ovakog kakvim se ovde prikazujes, a prikazujes se kao arogantan, zadrt i covek koji ne vidi dalje od svog nosa niti je spreman da prihvati drugacije misljenje od svog.

Voleo bih da mi konkretno odgovoris na upucena pitanja, umesto da me banujes...mada mi ne to ne bi iznenadilo. Ipak ti imas moc na ovom forumu.
(da, pljujes, zato sto vecina onoga sto pises spada u tu kategoriju a ne nekakvu argumentovanu kritiku. To je ono sto sam citirao u svom prethodnom postu, a i ranije si se isticao koriscenjem raznih epiteta tipa "hriscanstvo je sranje" itd.)
Last edited by dradmin1 on Mon Jul 25, 2011 3:45 pm, edited 1 time in total.
Reason: Izbrisane dve rečenice koje odaju lične podatke o adminu...
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Medicina i religija

Post by dradmin1 »

Hehehehe, opet ti počinješ sa pričom o banovanju... Jadan, baš deluješ uplašen, a i tako si često bio banovan...
Kao što rekoh, pričaj šta hoćeš, mene mrzi (trenutno) da se sa tobom prepucavam.
Što se tiče rečenice koju si boldovao, pročitaj je još jednom, smiri strasti, pa onda reci DA LI SAM TI JA REKAO DA SI NAPISAO GLUPOST?
Ali nemojte da se čudite kada vam (sve vreme u množini, ne persiram ti) neko kaže da su to gluposti!
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Medicina i religija

Post by Medicinar »

A zasto bi mi neko rekao da su to gluposti? Jel i ti mislis da je glupost ono sto ja ovde pisem? Ako ne mislis, zasto si tako nesto napisao?
Ne mrzi tebe da se prepucavas, nego nemas odgovore na napred postavljena pitanja koja razotkrivaju tvoju plitkost i neprincipijelnost! Ljudi koji ovo citaju neka sami prosudjuju ko je kakav.
Ako se vec deklarativno zalazes da forum bude slobodan, prestani da pretis moderatorima kako ces im skinuti funkciju ako budu i dalje iznosili stavove koje iznose...Da ne govorim o "legendi"...sta god mislio o tom coveku, ocigledno je da on pojedine administratore svojim stavovima vrlo iritira te ga zato i banujete cim se pojavi...i to za sitnicu i to ni manje ni vise nego mesec dana. OK, politika admina. Vi odlucujete, ja samo komentarisem...samo mi se cini da malo preterujete s njim.
Kako se ne seti da banujes samog sebe zbog zbog recnik koji korsitis?! Aaaa pa da, zelis da se prikazes kao predvodnik slobodoumnog naroda i tebi nista nije zabranjeno...ma bre ti si najbolji, najlepsi, najpametniji i najveci car! jel tako? :D
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Medicina i religija

Post by dradmin1 »

Hahahahahahah!
Ako hoćeš da raspravljamo o uplašenim (kao što si ti) moderatorima i o legendinom banu, prebaci se na "Portal". Ovo je mesto za medicinu i religiju.

I ako ti nešto znači, DA ja mislim da je ono što se nalazi na legendinom sajtu čista glupost... I većina stvari za koje se ti zalažeš (u vezi sa pravoslavljem i ćirilicom) za mene su čista glupost... Ali ti si slobodan da iznosiš svoje mišljenje. Ali nemoj da si tako razdražljiv, nego lepo diskutuj sa ljudima.
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Medicina i religija

Post by Medicinar »

dradmin1 je napisao:
I većina stvari za koje se ti zalažeš (u vezi sa pravoslavljem i ćirilicom) za mene su čista glupost...Ali ti si slobodan da iznosiš svoje mišljenje.
Ok, hvala za pojasnjenje. To je veoma binto i lepo je sto si na moje insistiranje ipak priznao da je tako...samo se onda pitam sta ti uopste trazis u ovoj diskusiji kad je sve sto se kosi sa tvojim misljenjem "cista glupost"?! I sa kim ti uopste mozes da diskutujes takvim pristupom...
Ja ne mislim da je to za sta se ti zalazes glupost, vec smatram da imas puno pravo da se boris za svoja uverenja. U tome se ti i ja razlikujemo. Ti se samo deklarativno zalazes za slobodu, ali zapravo zelis da NAMETNES svoje misljenje drugima kao jedino ispravno! Ja uvazavam razlicitost i borim se da svako moze slobodno da je izrazi pa i ti, koliko god se ne slagali.
I pazi molim te, pritom sam ni manje ni vise nego desnicar, nacionalista, nosim smrdljive carape, praziluk mi viri iz dupeta...ali sam ipak slobodarski orijentisan a ne diktatorski! Drago mi je sto smo bar nesto razjasnili. ;)
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Medicina i religija

Post by dradmin1 »

Ne vidim u čemu je problem (ajde kad si me uvukao u raspravu)...
Jel problem što mislim da je priča o "devici" koja je zatrudnela od svetog duha čista glupost?
Jel problem što mislim da je "ćirilica kao stožer srpskog naroda" čista glupost?
Jel problem što mislim da je ponašanje naših popova odvratno, i prema određenim grupama fašističko?
Jel problem što mislim da je SPC jedna firma koja mlati pare i troši ih kako hoće bez ičije kontrole i bez plaćanja poreza?
.....
Da bih učestvovao u raspravi sa tobom, treba prvo da priznam da ti imaš pravo na svoje mišljenje? Pa naravno da imaš, i kao i do sada možeš slobodno da ga iznosiš na ovom forumu (kao i na mnogim drugim mestima). A kada ti neko lepo odgovori, onako kako bih ti rado i ja odgovorio, ali me ponekad previše mrzi, i ja ga podržim i kažem "svaka čast", ti se onda rasrdiš i kreneš da lupetaš nešto o banovanju, slobodi, itd...

A ovaj samo-opis nacionaliste nisi sigurno od mene čuo, nego je to tvoja predrasuda. Šta ti ja mogu? :)
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Medicina i religija

Post by Medicinar »

1.
2. Ako je sve to tako, zasto si se izjasnio na popisu kao Hriscanin?

Moracu da ponavljam pitanja, jer uporno izbegavas odgovor a sam takav cin najvise govorio o tebi. Mozes i dalje da izbegavas, ali cu smatrati da je besmisleno nastavljati ovo...znaci umesto da se posle ovako necega pokrijes usima, ti jos agresivnije furas svoju procu koja pada u vodu zbog apurdnosti situacije u kojoj se nalazis.

Ti mozes da se pozivas i citiras samo ono sto sam licno napisao! Ja ne mogu da odgovaram za stavove drugih, jer se ne slazem sa njima u svemu.
Samo ono sto se tice cirilice je delimicno tacno. Dakle, ja smatram da je cirilica jedan od najznacajnijih stubova sprske kulture i identiteteta. U skladu sa tim zalazem se za donosenje zakona koji ce jos direktnije i snaznije favorizovati njenu upotrebu u svakodnevnom zivotu. Mislim pre svega na propise oko isticanja reklama, titlovanja na tv, upotrebe na dokumentima itd.

Ja nisam pisao o tome kako je devica zatrudnela, ni o ponasanju popova, pa ni o trosenju para SPC. Pisao sam o nekim cinjenicama veznim za hriscanstvo i SPC, a posto su to cinjenice ne mogu se tumaciti kako se kome cefne. Dakle, vrlo pazim sta pisem ,ali se bojim da ti ne citas dozvojno pazljivo i imas zelju da generalizujes odmah stavljajuci sve u isti kos po pincipu "a on je napisao nesto pozitivno za SPC, pa onda on sigurno veruje u bezgresno zacece i misli da su svi popovi bezgresni". Mislim da je upravo u ovome greska u tvom procesu zakljucivanju. Ti se postavljas kao da ti je sve crno ili belo, a nema nigde sivog. To je besmisleno!

Savremeni pristup ovoj temi ne podrazameva i apsolutno verovanje u sve sto propoveda religija, vec vise predstavlja deo tradicije koju treba negovati. Bar velika vecina judi koje poznajem tako danas dozivljava religiju...Onih koji sve to bukvalno dozivljavaju poput tebe je izuzetno malo. Tek kad to prihvatis mozemo da raspravljamo dalje...jer ovako zaista nema smisla, posto ti uopste ne kapiras ili se pravis da ne kapiras moje stavove. Uz to, ti stalno pises iskljucivo o negativnim aspektiva religije i SPC, kao da ne postoji nista pozitivno sto se moze vezati za njih! Ali to mogu i da razumem, jer ti je takav sistem vrednosti.
Isto onako kako si ti doziveo pravoslavlje kad si se izjasnjavao na popisu, u slicnom kontekstu ga ja dozivljavam. To sto branim hriscanstvo, ne znaci da verujem u sve njegove dogme! Cak je pitanje dal za sebe mogu da kazem da sam iskreni vernik ali zato jesam postovalac pravoslavne tradicije.

Ja ovde reagujem zato sto iz poruka nekolicine vas izvire mrznja prema toj religiji, a to meni smeta...a kako i ne bi kad sebe dozivljavam kao Hriscanina.
Last edited by dradmin1 on Mon Jul 25, 2011 5:33 pm, edited 1 time in total.
Reason: Ako može bez ličnih podataka... OPET!
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
Post Reply