Medicina i religija

User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Medicina i religija

Post by dradmin1 »

Jel to Medicinar banovan zbog svojih "naprednih" stavova? Jedino ako je sam sebe banovao... Ništa od odgovora, ništa od nastavka ove zanimljive teme... Dok se Medicinar ne probudi opet za mesec-dva, resetuje se, pa počne da priča o zaverama protiv pravoslavnih moderatora, banovanju, visokom procentu obespravljenih pravoslavaca...
:violin:
User avatar
Mironosica
Forumski student
Posts: 26
Joined: Thu Jul 04, 2013 1:33 pm
Location: Antiohija

Re: Medicina i religija

Post by Mironosica »

„Čuvajte se lažnih proroka, koji vam dolaze u ovčjem ruhu, a iznutra su grabljivi vuci.“

Evanđelje po Mateju 7:15.

Istina.Da bi neko sebe mogao da nazove vernikom mora dosta dobro da poznaje svoju veru,mislim i na teorijski,a najviše od svega na praktični deo.
Ako si uspešan,onda kažu,svaka mu čast,on je i verujući čivek.
Ako si luzer,kao ja,onda kažu,on je gubitnik,verujući čovek,i svi misle dasi neka konzerva...
Zato bi trebalo da sve što radiš,radiš na slavu Božju i da se ponašaš u skladu sa onim što ispovedaš.Jer ako se izjašnjavaš,moraš da poneseš krst i preuzmeš odgovornost za svoje postupke.
Meni je nelogično da neko odbacuje veru i njenu suštinu i smisao samo posmatrajući popove i druge vernike,to je zaista glupo.Popovi su ljudi,liturgija je sveta.Zato mislim da je potrebno čitati pre svega Sveto pismo i pravilno ga tumačiti.Nesreća nastaje onda kad iz neznanja ili pogrešno shvaćenih istina Božjih nanosimo veliku nepravdu bližnjima.Kod nas u narodu je vera dosta izvitoperena i potpuno izvučena iz okvira jevadjeljske ljubavi.Zato ljudi doživljavaju Boga kao nekog ko kažnjava i nagradjuje.
Bog je ljubav.
Sve je jako komplikovano,dok ne postane vrlo prosto.
Najvažnija stvar i samo suština ispovedanja pravoslavne vere leži u evharistijskom sabranju i svetotainskom životu...tu je blagodat.
Pa zar nije cilj hrišćanskog života zadobijanje te blagodati i zajednica ljubavi sa Bogom i bližnjima...

"Ubi nas neznanje"Sveti Vladika Nikolaj Velimirović
"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф
User avatar
Mironosica
Forumski student
Posts: 26
Joined: Thu Jul 04, 2013 1:33 pm
Location: Antiohija

Re: Medicina i religija

Post by Mironosica »

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Medicina i religija

Post by dradmin1 »

Pre par nedelja jedna drugarica na FB je objavila link ka sajtu našeg kolege (medicina kroz religiju ili kako se već zove) uz komentar "Ako su ovo naši lekari...".
Bilo je tragi-komično objasniti joj da to nije STVARNO sajt studenata medicine.
User avatar
legenda
Forumski specijalizant
Posts: 226
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:54 pm
Location: Београд
Contact:

Re: Medicina i religija

Post by legenda »

dradmin1 wrote:Pre par nedelja jedna drugarica na FB je objavila link ka sajtu našeg kolege (medicina kroz religiju ili kako se već zove) uz komentar "Ako su ovo naši lekari...".
Bilo je tragi-komično objasniti joj da to nije STVARNO sajt studenata medicine.
Ијууу Боооже, какав типичан медиокритет, чим јој је било нешто нејасно и требало појашњавати :!:
Све причајући лепу причу о Европи.. одведоше нас у Африку.
"Један сексуални партнер за цео живот"
Учите децо, дан и ноћ. Знање је сила, знање је моћ. Ко учити неће, тај не може проћ.

:arrow: Да ли је паметнији Суботић као Dr или Др?
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Medicina i religija

Post by nikolav »

Opa, i Petar Luković se pozabavio sajtom našeg kolege:

http://www.e-novine.com/entertainment/e ... ezije.html

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kolega Radoja, komentar moliću...
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
Igor123
Forumski student
Posts: 1
Joined: Wed Aug 28, 2013 1:19 pm

Re: Medicina i religija

Post by Igor123 »

Sta je sa nama ateistima? Mi ne mozemo biti doktori, jel da :D
User avatar
legenda
Forumski specijalizant
Posts: 226
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:54 pm
Location: Београд
Contact:

Re: Medicina i religija

Post by legenda »

Igor123 wrote:Sta je sa nama ateistima? Mi ne mozemo biti doktori, jel da :D
Атеисти не могу бити доктори, јер атеисти једноставно не постоје.
Једна од одредница човека је и Homo religiosus, исто као и Homo sapiens итд.
legenda wrote:
dradmin1 wrote:Pre par nedelja jedna drugarica na FB je objavila link ka sajtu našeg kolege (medicina kroz religiju ili kako se već zove) uz komentar "Ako su ovo naši lekari...".
Bilo je tragi-komično objasniti joj da to nije STVARNO sajt studenata medicine.
Ијууу Боооже, какав типичан медиокритет, чим јој је било нешто нејасно и требало појашњавати :!:
А ево шта је једна бака одговорила некој новинарки, којој исто тако неке ствари нису биле јасне.
Погледајте снимак :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=sUQyzuhS6oo
Све причајући лепу причу о Европи.. одведоше нас у Африку.
"Један сексуални партнер за цео живот"
Учите децо, дан и ноћ. Знање је сила, знање је моћ. Ко учити неће, тај не може проћ.

:arrow: Да ли је паметнији Суботић као Dr или Др?
User avatar
Webad
Forumski student
Posts: 47
Joined: Sun Apr 15, 2012 11:08 pm

Re: Medicina i religija

Post by Webad »

Ево шта је још једна бака одговорила некој новинарки, којој исто тако неке ствари нису биле јасне.

User avatar
legenda
Forumski specijalizant
Posts: 226
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:54 pm
Location: Београд
Contact:

Re: Medicina i religija

Post by legenda »

Webad wrote:Ево шта је још једна бака одговорила некој новинарки, којој исто тако неке ствари нису биле јасне.

http://www.youtube.com/watch?v=yr__oDTWueU
Боже, каква простакуша!!! Жена којој у њеним годинама патка не излази из уста, вероватно је некада лепо знала да пева другу Титу, високо вреднујући његове борбене подвиге
Image

Не бих се изненадио да почне да прича, како и у њеним годинама води рачуна да има што чешће сексуалне односе, јер је чула да то подмлађује :lol: :lol: :lol:

Ја гласам за ову баку
Све причајући лепу причу о Европи.. одведоше нас у Африку.
"Један сексуални партнер за цео живот"
Учите децо, дан и ноћ. Знање је сила, знање је моћ. Ко учити неће, тај не може проћ.

:arrow: Да ли је паметнији Суботић као Dr или Др?
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Medicina i religija

Post by dradmin1 »

Da da, baka je super! Bolje bi bilo da grade škole, ili da u onim koje postoje srede toalete.

Crkveni prevaranti mogu da se okupljaju i po parkovima (zajedno sa ostalim XXXXXXXX).

Edit: uf, preterao sam... Ali me je tvoje vređanje predsednika svih naroda i narodnosti naše zemlje ponosne uvredilo...
User avatar
legenda
Forumski specijalizant
Posts: 226
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:54 pm
Location: Београд
Contact:

Re: Medicina i religija

Post by legenda »

dradmin1 wrote:Da da, baka je super! Bolje bi bilo da grade škole, ili da u onim koje postoje srede toalete.

Crkveni prevaranti mogu da se okupljaju i po parkovima (zajedno sa ostalim XXXXXXXX).

Edit: uf, preterao sam... Ali me je tvoje vređanje predsednika svih naroda i narodnosti naše zemlje ponosne uvredilo...
Да није било вас Титића, сада се школе због недостатка ђака не би затварале, већ би се отварале, јер би "црквени преваранти" помогли народу да сачува здраву памет, те да се последично више рађа и поштује светињу брака и породице. Тада би се школе сигурно отварале, уместо што овако затворене само сведоче како су Титићи нас Србе жестоко прегазили. Најгоре је што би уместо да се опамете, они исто то и даље хтели да раде, али "није вино пошто приђе бијеше".
Све причајући лепу причу о Европи.. одведоше нас у Африку.
"Један сексуални партнер за цео живот"
Учите децо, дан и ноћ. Знање је сила, знање је моћ. Ко учити неће, тај не може проћ.

:arrow: Да ли је паметнији Суботић као Dr или Др?
User avatar
Webad
Forumski student
Posts: 47
Joined: Sun Apr 15, 2012 11:08 pm

Re: Medicina i religija

Post by Webad »

Али твоја бака нема овако божанствен римекс. :)

User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Medicina i religija

Post by dradmin1 »

Gospođa je genijalna!!!

A naša zemlja zagazila najviše u probleme sa prirodnim priraštajem odkada su nacionalisti i crkvenjaci preuzeli stvar... Ili, ako ćemo realno, arapske zemlje nemaju problema sa prirodnim priraštajem, a ne govori im SPC šta treba da rade! :roll:

U svakom slučaju, krenimo od sebe... Ja hoću da imam bar troje dece, kako kaže veliki filozof Bajone!!! A ti?

User avatar
legenda
Forumski specijalizant
Posts: 226
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:54 pm
Location: Београд
Contact:

Re: Sajt www.medicinari.com - medicina i/ili religija?

Post by legenda »

nikolav wrote:
legenda wrote:Ајд наведи испаде Православља. Испади РКЦ заиста немају везе са Богом, јер је у цркви-држави све у свему ... све политика.
Image

Hoćeš još?
Elanor wrote:
legenda wrote:Шта конкретно по теби није у реду са горњом сликом Владике Филарета и зашто?
Da li si ti normalan? Ako se već toliko trudiš da dokažeš da poznaješ hrišćanstvo, a onda kažeš da nema ništa loše u tome da se Vladika slika sa puškom u ruci (?!) sa tobom definitivno nešto nije u redu.
Ako ti ne vidiš šta nije u redu sa navedenom slikom, ne verujem da bi skontao ni da dodje sam Patrijarh pa da ti objasni. To što si ti nabubao napamet dogme, istoriju, ne vredi ničemu ako ne razumeš o čemu se tu govori. I malo dete bi shvatilo, a ako ti ne možeš, trebalo bi da potražiš savet i pomoć od stručnih lica.
Нема ништа лоше у томе да се Владика слика са пушком у руци, јер је део његове епархије био под нападима повампиреног усташтва. Одбрана је са животом скопчана. У крајњој линији она се остварује митраљезом. У најкрајњој линији остварују је монаси са митраљезима.

Да мало више знате историју Цркве, знали бисте да су након пропасти српског Царства и надирања Турака према Светој Гори, у жељи да спасу светогорске манастире од турске пљачке и скрнављења, светогорски монаси прекинули пост који је тада био у току, ударили по мрсној храни како би телесно ојачали, исковали мачеве и кренули у одбрану Свете Горе.
dradmin1 wrote:A naša zemlja zagazila najviše u probleme sa prirodnim priraštajem odkada su nacionalisti i crkvenjaci preuzeli stvar... Ili, ako ćemo realno, arapske zemlje nemaju problema sa prirodnim priraštajem, a ne govori im SPC šta treba da rade!
Црква само покушава да спаси што се спасти може, вадећи вруће кестење из ватре, коју су запалили комунисти и одржавају њихови настављачи. А арапске земље нису ни биле на тој ватри, па је код њих што се тиче тога све како треба да буде.
Све причајући лепу причу о Европи.. одведоше нас у Африку.
"Један сексуални партнер за цео живот"
Учите децо, дан и ноћ. Знање је сила, знање је моћ. Ко учити неће, тај не може проћ.

:arrow: Да ли је паметнији Суботић као Dr или Др?
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Medicina i religija

Post by nikolav »

Iz koje rupe si ti ponovo izašao?

Ništa, ostaviću te u srednjem veku da se mačuješ sa imaginarnim povampirenim vešticama u odbrani vaskolikog srBstva i neću te više uznemiravati.

Za razliku od pre dve tri godine, kada sam bio raspoložen i oran da se preganjam sa klerofašistima, prošla me je ta faza. Shvatio sam da to ne vodi nikuda i sad sam u fazonu - živi svoj život i pusti g...a da smrde.

Pozdrav i sve najbolje!
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
legenda
Forumski specijalizant
Posts: 226
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:54 pm
Location: Београд
Contact:

Re: Medicina i religija

Post by legenda »

Ма да, они који се бране су екстремисти, јел тако??? И ни мање ни више него клерофашисти?!?!?

Да имаш образа, ти ме не би тако вређао.

Да имаш осећај дужности као АДМИН овог форума, ти би ме од од таквих увреда заштитио.

Жалосно је то...
Све причајући лепу причу о Европи.. одведоше нас у Африку.
"Један сексуални партнер за цео живот"
Учите децо, дан и ноћ. Знање је сила, знање је моћ. Ко учити неће, тај не може проћ.

:arrow: Да ли је паметнији Суботић као Dr или Др?
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Medicina i religija

Post by nikolav »

Ništa neuobičajeno da SrBovi istinu doživljavaju kao uvredu.

Kao što rekoh, pozdrav i svako dobro.

Over & out.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
legenda
Forumski specijalizant
Posts: 226
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:54 pm
Location: Београд
Contact:

Re: Medicina i religija

Post by legenda »

nikolav wrote:Ništa neuobičajeno da SrBovi istinu doživljavaju kao uvredu.
Истину??? И није те срамота да реч ИСТИНА узмеш у уста???

Кад погледаш себе у огледалу, тек ћеш ми онда моћи рећи истину. До тада ћеш живети у лажи.

Све најбоље
Све причајући лепу причу о Европи.. одведоше нас у Африку.
"Један сексуални партнер за цео живот"
Учите децо, дан и ноћ. Знање је сила, знање је моћ. Ко учити неће, тај не може проћ.

:arrow: Да ли је паметнији Суботић као Dr или Др?
User avatar
legenda
Forumski specijalizant
Posts: 226
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:54 pm
Location: Београд
Contact:

Re: Medicina i religija

Post by legenda »

Све причајући лепу причу о Европи.. одведоше нас у Африку.
"Један сексуални партнер за цео живот"
Учите децо, дан и ноћ. Знање је сила, знање је моћ. Ко учити неће, тај не може проћ.

:arrow: Да ли је паметнији Суботић као Dr или Др?
Post Reply