Poslednji film koji ste gledali...

ponovo radi bioskop. Šta ste poslednje gledali? Gde ima dobra žurka? Šta preporučujete?
Post Reply
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Poslednji film koji ste gledali...

Post by nikolav »

Nadam se da medicinari nađu malo vremena i da pogledaju neki film :mrgreen:, pa da preporučimo jedni drugima šta bi se moglo pogledati.

Prvo da naglasim da ja jesam filmofil, ali da u filmovima vidim isključivo zabavu i odmor, a ne neku posebnu umetničku vrednost, ne volim kad moram da razmišljam posle filma šta je pisac hteo da kaže. Dakle, ako u filmu vidite pre svega umetnost, moje preporuke zaobiđite, pomalo sam površan kad je filmski ukus u pitanju :D, moji omiljeni filmovi su po pravilu holivudski blokbasteri. Stranih i starih filmova se, onako malo, gnušam :lol:. Iz prvog primera ćete skontati šta želim da kažem i verovatno ćete umreti od smeha 8).

Dakle, "Transformers: Revenge of the Fallen" 8). Ako volite sci-fi akciju, ovo je jedan od najboljih filmova tog žanra koji sam ja video. Više od dva sata savršenih audio-vizuelnih efekata i akcije! Čak ni ja nisam mislio da ću se toliko oduševiti. Ali stvarno, takve CGI efekte do sada nisam sreo, kakav Matriks, kakav LOTR, ovo je neverovatno. Priča, naravno bezvezna, mislim biju se dve civilizacije robota, a ljudi u sredini, površno čak i za mene, ali s druge strane, Megan Fox :oops:... vredi svakog minuta...

I, naravno, long live the torrent community!
http://thepiratebay.org/
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
Hot_Chip
Forumski student
Posts: 100
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:58 am

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by Hot_Chip »

nikolav wrote: Prvo da naglasim da ja jesam filmofil, ali da u filmovima vidim isključivo zabavu i odmor, a ne neku posebnu umetničku vrednost, ne volim kad moram da razmišljam posle filma šta je pisac hteo da kaže. Dakle, ako u filmu vidite pre svega umetnost, moje preporuke zaobiđite, pomalo sam površan kad je filmski ukus u pitanju :D, moji omiljeni filmovi su po pravilu holivudski blokbasteri. Stranih i starih filmova se, onako malo, gnušam :lol:. Iz prvog primera ćete skontati šta želim da kažem i verovatno ćete umreti od smeha 8).

Dakle, "Transformers: Revenge of the Fallen" 8)

Shvatio! :D ...ponekad mi i prija neki maloumnički film, al' brate TRANSFORMERSI su najmaloumničkiji od svih maloumnih! :lol: ...pa čuveni crtać iz osamdesetih je bio "filozofskiji" ... :lol: :lol: :lol:

Ja volim horore i preporučujem od srca ovaj (bolestan do koske!) :

Last edited by mrcp on Sat Oct 03, 2009 12:45 pm, edited 2 times in total.
Reason: imamo youtube dodatak :)
User avatar
nervus
Forumski student
Posts: 13
Joined: Tue May 12, 2009 12:58 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by nervus »

....sto se tice filma "The Children",potpuno se slazem sa tobom!....mozda je naziv filma malo bezvezan i ofucan,ali da je bolestan,JESTE!!!....poslednji koji sam ja gledao je "The Last House On The Left",i to verzija od ove godine,tipican slasher film,nista posebno,ali sa nestrpljenjem iscekujem "Paranormal Activity",po netu se prica da je to jedan od najboljih horora ikad!....inace,veliki sam ljubitelj istih,pa evo nekih mojih preporuka : Rec,Tale Of Two Sisters,One Missed Call,The Eye,Shutter (ne rimejk,bezveze je),Descent,The Ring,SAW (mada je to vise triler)....a naravno,dam sebi malo oduska i pogledam neku komediju,jedna od mojih omiljenih je "RRRrrrr",francuski film o kamenom dobu!....sto se tice blokbastera,gledam samo kad moram,i to kad me devojka natera!.... :D
User avatar
Hot_Chip
Forumski student
Posts: 100
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:58 am

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by Hot_Chip »

E, da "Paranormal Activity" se željno iščekuje! :D ...ali plaši me jako što ga reklamiraju u stilu bedne "Veštice iz Blera"... :(

Nego, da ti preporučim par horora koje moraš da vidiš:

1. Haute Tension (a.k.a Switchblade Romance)
http://www.imdb.com/title/tt0338095/

2. À l'intérieur (a.k.a Inside ...kao Inside ga možeš naći na torrentima)
http://www.imdb.com/title/tt0856288/

3. Ils (a.k.a Them!)
http://www.imdb.com/title/tt0465203/

4. Shrooms (o džankijima koji su se u šumi nadrogirali otrovnim pečurkama, vrlo zabavan! :lol: )
http://www.imdb.com/title/tt0492486/

5. Martyrs (za ovaj te upozoravam da je jako, jako, jaaaako težak i da nije za svačiji ukus... urniše od težine!)
http://www.imdb.com/title/tt1029234/

...imaš ih sve na torrentima... svi su fenomenalni za nas koje volimo ovakvu vrstu filmova! ...a prevode moš naći ovde:
http://www.all4divx.com/
User avatar
nervus
Forumski student
Posts: 13
Joined: Tue May 12, 2009 12:58 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by nervus »

....ma mogu oni da ga reklamiraju kako god hoce i koliko god hoce,mi cemo ga u svakom slucaju pogledati!.... :D
....nego,ovo su ti sve super filmovi,odgledao sam sve,osim "Shrooms",ajde da ubacim jos The Hills Have Eyes,The Creep,Ju-on 1 i 3,Isolation,Deathwatch (mnogo dobar horor,sa ratnom tematikom),i naravno,svi filmovi Takashi Mikea!.... :D
....i REC 2 se pojavio uskoro,pa se mora skinuti cim se nadje na netu!....
User avatar
nervus
Forumski student
Posts: 13
Joined: Tue May 12, 2009 12:58 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by nervus »

....a sto se filma "Martyrs" tice,mislim da je jedan od najtezih koje sam odgledao!....film sa veoma jakom i dubokom pricom,a samo kad se setim svih onih scena mucenja,dodje mi da povratim!....sva sreca pa smo imali vezbe iz anatomije u prvoj!.... :D :D :D
User avatar
cvetko
Forumski student
Posts: 41
Joined: Sun May 31, 2009 10:44 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by cvetko »

preporucujemo.. za pocetak..
Outsider,
Manhattan Murder Mystery,
Annie Hall,
Americka istorija X,
Iluzionista,
Broken flowers,
Kolja,
nije los ni ovaj "domaci" Pjevajte nesto ljubavno, soundtreck Hladno pivo-Knjiga zalbe, simpaticno..
Pescanik, o zivotu Danila Kisa, izuzetno zaista..
Love and death,
Pre kise
.....
User avatar
Hot_Chip
Forumski student
Posts: 100
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:58 am

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by Hot_Chip »

Final Destination 4/Poslednja Exkurzija 4

...iako sam očekivao da malo zadru u dubinu teme koja se provlačila kroz prva 3 dela, sve je opet ostalo na efektima i na tome ko će da izgine na najbesmisleniji mogući način... ako gledate film sa devojkom/dečkom, prijateljima, komšijama, itd, slobodno organizujte "kladionicu" kojim redom će ko da gine... :twisted:
svakako je i to zabavnije od ovog horora, koji zapravo više nije ni strašan nego smešan!

http://www.youtube.com/watch?v=X1JySwo5LfU
Libertine
Forumski student
Posts: 69
Joined: Sun May 31, 2009 11:56 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by Libertine »

Martyrs- po preporuci Hot_Chip-a :)

Prvobitno me je privukao naziv, a i izazvalo me je ono upozorenje u zagradi 8) Zaista se radi o veoma teskom filmu, ali ne u smislu slash/gore/kill , vec je mentalno veoma iscrpljujuce. Uglavnom, pun pogodak za ljubitelje mracnog evropskog filma!

Svaka cast na ukusu!
Take A Walk On The Wild Side...
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by dradmin1 »

Hot_Chip wrote:Final Destination 4/Poslednja Exkurzija 4

...iako sam očekivao da malo zadru u dubinu teme koja se provlačila kroz prva 3 dela, sve je opet ostalo na efektima i na tome ko će da izgine na najbesmisleniji mogući način... ako gledate film sa devojkom/dečkom, prijateljima, komšijama, itd, slobodno organizujte "kladionicu" kojim redom će ko da gine... :twisted:
svakako je i to zabavnije od ovog horora, koji zapravo više nije ni strašan nego smešan!

http://www.youtube.com/watch?v=X1JySwo5LfU
E baš sam tražio neki film da skinem sa neta... ODLIČNO!
Prva tri dela su bila baš smešna, pogotovo zato što je naziv FINAL (poslednja, prim. prev.) kad ono 1. deo, 2. deo, 3. deo, 4. deo... Kao američki nindža!!! :)
User avatar
Hot_Chip
Forumski student
Posts: 100
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:58 am

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by Hot_Chip »

Libertine,
jako mi je drago što si se oglušila o moje upozorenje :D i pogledala ovaj zaista nesvakidašnji film... Definitivno film o kome se i naširoko i nadugačko može polemisati... ono što se meni ipak čini kao glavna fascinacija, jeste sam kraj filma... (neću ga otkrivati zbog onih koji nisu gledali!)... Režiser je vrlo suptilno izbegao da na kraju publici ponudi nekakvo kvazi-filozofsko rešenje... Ono što ona baba kaže i uradi na kraju je prosto fenomenalno! Jedan od najboljih završetaka filmova svih vremena, rekao bih... U tako maloj i svedenoj završnoj sceni je daleko više rečeno... I sad ću ja sebi dozvoliti da kvazi-intelektuališem, ali mislim da sudbina te babe čeka sve one ljude koji vode ovaj svet u propast, 'igrajući se Boga' na zemlji...

Some things are definitely too hard to handle... :wink:

p.s. ako nisi pogledala, a ovo ti se dopalo, onda pogledaj "Irreversible" (sa najlepšim bračnim parom na svetu ikada M.Beluči/V.Kasel)... još jedan film od kojeg će ti biti muka, ali vredi... život, smrt i osveta u jednoj krajnje sirovoj priči koja ne štedi nikoga... evo trejlera:

http://www.youtube.com/watch?v=3M32xgAALhU

p.s.2. ...skroz ću bre da te pokvarim! :lol: :lol: :lol:
pozz

dradmin-e,
e drago mi je da sam ti uboo film! :lol: ..."Poslednja exkurzija 4" je totalni odmor mozga... ne brini, ne gledam ja samo ozbiljne filmove, ovi bez mozga su mi još gotivniji za "analiziranje"... u svakom slučaju, zabava je zagarantovana... :lol:
p.s. imam i jednu molbu za tebe... aj pliz ako si u toku šta studentski parlament radi povodom pitanja studenata 2.godine koji studiraju po starom, što im traže čistu godinu... jedna moja drugarica je u tom sosu i presvisnuće ovih dana od nerviranja, pa te molim da izveštavaš o tome... šta se dešava posle 2012.godine i da li je to krajnji rok za završetak studija, or what?! ... hvala unapred!
pozz
Libertine
Forumski student
Posts: 69
Joined: Sun May 31, 2009 11:56 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by Libertine »

Hot_Chip,
i mene je fascinirao kraj, zaista je briljantno odradjen. Odavno nisam gledala ovako dobar film, i daje me 'drzi' :D Pravo osvezenje medju filmovima koji su u opticaju poput 'Poslednje ekskurzije 4' :wink: :lol: :lol: :lol: , 'Orphana' itd...

A sto se tice Irreversible, gledala sam ga pre nekoliko godina, dok sam jos bila 'mala' :lol: i poprilicno me je istraumirala ona cuvena scena! Yikes! :shock: To mi doduse, nije obelezilo film, svakako...On je sam po sebi izuzetno kvalitetan.

BTW, sad se spremam da gledam Ils :wink: Drug mi je spominjao ovaj film, a i naidjoh ovde na forumu, so let's give it a try :D

pozz! :lol:
Take A Walk On The Wild Side...
User avatar
MON084
Forumski student
Posts: 43
Joined: Mon May 04, 2009 12:21 am

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by MON084 »

Hm,od horrora preporucujem ne okreci se/Donald Saterlend u gl.ulozi/ kljuc tajni, duple vizije, mocvara, oko japanska verzija,kletva 1i 2.A od trilera JATO sjajan je!Obavezno pogledajte oteta/rezija Ben Aflek/ premonition sa sandrom bullock.Ko voli drame neka pogleda ostani tu igra penelope/italijanska produkcija/ slomljeni zagrljaji/novi almodovarov film/ dolina suza...Ljudi ako neko zna gde mogu da nabavim film SIROCE neka napise jurim taj film mesecima. :)
User avatar
MON084
Forumski student
Posts: 43
Joined: Mon May 04, 2009 12:21 am

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by MON084 »

E da ovaj kanadski film mucenici stvarno ostavlja bez teksta a francuski film otpozadi dovodi u predinfarktno stanje.Hot Chip imas ukusa breee :D
Libertine
Forumski student
Posts: 69
Joined: Sun May 31, 2009 11:56 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by Libertine »

MON084, Siroce iliti Orphan-a sam ja nasla kod ulicnih prodavaca, na onim njihovim cuvenim kompilacijama 6 na 1. :D
Inace, pretpostavljam da ga ima na torrentima... :wink:
Take A Walk On The Wild Side...
User avatar
MON084
Forumski student
Posts: 43
Joined: Mon May 04, 2009 12:21 am

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by MON084 »

Hvala Libertine.Ako si ga odgledala podeli utiske plizzz. :D
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by nikolav »

Ljudi, dajte neke druge filmove, šta se se uhvatili horora?! Jeste da nam je faks horor film, ali ne moramo i u slobodno vreme da se stresiramo :D :lol: !
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by Elanor »

Ko jos nije, neka pogleda Inglorious basterds :D Fenomenalan film :D NIje horor ali opet preporucujem :P
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
User avatar
Stefan
Forumski stažista
Posts: 118
Joined: Thu Jun 01, 2006 5:25 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by Stefan »

Jel izašla normalna kopija Inglorious bastards-a? Viđao sam samo TS...
Look inside, look inside your tiny mind, and look a bit harder, cause we’re so uninspired, so sick and tired, of all the hatred you harbor... F.U.
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Film koji ste poslednji gledali

Post by nikolav »

Nema još, ja upravo tražio.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
Post Reply