Poslednji film koji ste gledali...

ponovo radi bioskop. Šta ste poslednje gledali? Gde ima dobra žurka? Šta preporučujete?
User avatar
johnatans
Forumski student
Posts: 67
Joined: Thu Nov 30, 2006 3:34 pm

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by johnatans »

Mogu da podelim sa vama nekoliko filmova sa Festivala autorskog filma koji je nedavno odrzan u dvorani KCB-a:
1.J'ai tué ma mère (sjajnog mladog kanadskog autora)
http://www.youtube.com/watch?v=k2mLtMCDTss
Kanada / 2009 / 96 min
Žanr: biografski, drama
Scenario i režija: Xavier Dolan-Tadros
Uloge: Anne Dorval, Xavier Dolan, Suzanne Clément, François Arnaud, Patricia Tulasne, Niels Schneider, Monique Spaziani
Jezik: francuski

Nagrade: Nagrada C.I.C.A.E., Nagrada mladih, Nagrada SACD - Filmski festival u Kanu 2009

U ovoj poluautobiografskoj priči Ksavier Dolan, kome je to scenaristički, producentski i rediteljski debi, precizno i temeljno istražuje napet odnos između dečaka i njegove majke. Sedamnaestogodišnji Hubert Minel ne voli svoju majku. Prezire je i primećuje samo njene neugledne džempere, kič ukrase i mrvice hleba koje joj ostaju u uglu usana dok žvače. Osim tih iritantnih, površinskih detalja, tu je i majčin omiljeni mehanizam manipulacije i krivice. Zbunjen odnosom ljubavi i mržnje koji ga sve više opseda, Hubert proživljava marginalne i tipične tajne adolescencije – umetnička otkrića, nepristojna iskustva, otvaranje prijateljima, seks i odbijanje.
2.Soul kitchen Fatiha Akina -nemacki, za ljubitelje komedije
http://www.youtube.com/watch?v=Vc93A0qxdY4
Nemačka / 2009 / 99 min
Žanr: komedija
Režija: Fatih Akin
Scenario: Fatih Akin, Adam Bousdoukos
Uloge: Adam Bousdoukos, Moritz Bleibtreu, Birol Ünel, Anna Bederke
Originalni jezik: Nemački

Nagrade: Specijalna nagrada žirija i Nagrada “Young Cinema” – Venecijanski filmski festival 2009.

Mladog vlasnika restorana, Zinosa, napustila je dugogodišnja devojka Nadin. Pošto je više vremena provodio u restoranu nego sa njom, ona odlučuje da prihvati posao koji joj je ponuđen u Šangaju. Pošto ona ode, Zinos upada u krizu i odluči da proda svoj restoran koji je pamtio i bolje dane. “Soul Kitchen” i ne vrvi od gostiju u poslednje vreme, a Vilhelmzburg, kraj u kome se nalazi restoran, daleko je od urbanog i užurbanog srca Hamburga. Zinos, ne znajući šta da radi, odlučuje da prati Nadin i zato pokuša da proda restoran. Pre nego što i sam primeti – preostanu još tri nedelje do njegovog zatvaranja. Tokom te tri nedelje restoranom zavlada potpuna anarhija – šef kuhinje kuva ono što je oduvek želeo, novi DJ pušta muziku uz koju gosti igraju posle obroka, umetnici izlažu svoje radove – a gostima se sve to sviđa! Glasine o kultnom restoranu “Soul Kitchen” polako počinju da se šire Hamburgom. Na poslednjoj žurci Zinos shvata da je pogrešio prodavši restoran. A kada shvata da će na tom mestu biti izgrađen tržni centar, Zinos kreće u bitku da povrati “Soul Kitchen”…
3.Mleko tuge - sjajni peruanski film
http://www.youtube.com/watch?v=hAxBkfBBTTI
Španija, Peru / 2009 / 94 min
Žanr drama / muzički
Scenario i režija Claudia Llosa
Uloge Magaly Solier, Susi Sánchez, Efraín Solís, Marino Ballón, Antolín Prieto
Direktor fotografije Natasha Braier
Montaža Frank Gutiérrez

Austa boluje od takozvane bolesti “čemernog mleka“ - čudne bolesti koja se prenosi preko majke koja je tokom trudnoće ili perioda dojenja bila zlostavljana. Deca ovih žena bivaju neizlečivo za-ražena putem mleka, i razvijaju strašni atavistički strah koji se kod Fauste manifestuje čudnim ponašanjem tokom trenutaka ekstremne napetosti. Ona takođe krije i jednu tajnu, koju neće otkriti sve do smrti svoje majke koja će prouzrokovati neočekivane događaje i promeniti njen život…
GDE CU BRE DA NADJEM OVAKO SITAN AVATAR????????????????????????????????
User avatar
Soul
Forumski student
Posts: 66
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:50 pm

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by Soul »

Dorian Gray, radjen po romanu Oskara Vajlda. Zaista dobro uradjen, bas mi se svideo te ga shodno tome, preporucujem.
Reach out, touch fate!
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by dradmin1 »

I ja sam gledao Doriana, ali ga ne bih preporučio. Naravno, ljudi koji vole da gledaju filmove (kao ja koji se trudim da sve filmove odgledam) mogu da ga pogledaju... Čim se film završio izbrisao sam ga bez imalo dvoumljenja. "Efekti" su trećerazredni, priča je malo razočaravajuća, i poruka je nepostojeća.

Ali mogu da preporučim film THE BLIND SIDE! Odlična priča, odlična gluma, odlična poruka, odlična kopija (ima DVDRIP)! Stvarno super film! :)
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by Elanor »

El gledao neko Shelrock Holms? :) Išla bih da gledam, pa da znam da li vredi :)
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by dradmin1 »

Dobar je film! Nisam gledao u bioskopu, nego sam skinuo sa neta, ali možda vredi platiti...
Ima dosta akcije i dosta "misterije" (komplikovan je). Roberd D.Jr je ekstra!
Libertine
Forumski student
Posts: 69
Joined: Sun May 31, 2009 11:56 am
Location: Beograd

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by Libertine »

Ja sam gledala Sherlocka u bioskopu. :) Inace, skidam filmove s neta ili kupujem na ulici one cuvene 6 na 1 kompilacije, ali zelela sam potpuni dozivljaj, jer ovaj film to zasluzuje. :D Dakle, mislim da vredi otici u bioskop, jer su akcione scene fantasticne, kao i prizori starog Londona, a bioskopsko platno za ovakav film je idealno!

So, Elanor, lep provod! ;) :dance:
Take A Walk On The Wild Side...
User avatar
Stefan
Forumski stažista
Posts: 118
Joined: Thu Jun 01, 2006 5:25 pm

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by Stefan »

E, ja sam svašta gledao u poslednje vreme, pa ću sada napisati izveštaj! :)

A Serious Man - smor, predugo traje...
Brooklyn's Finest - nije loše, ali nema baš neku poentu. Deluje kao jedan od onih filmova koje su snimili čisto da nešto snime. Ričard Gir! :)
Capitalism A Love Story - Majl Mur, još jedan od njegovih filmova. Nije loš, vredi pogledati!
Edge Of Darknes - Mel Gibson, ali daleko ispod proseka njegovih filmova. Ne bacajte pare na ovaj film, ali nije strašno skinuti ga sa neta...
Forgetting Sarah Marshall - komedija! SUPER! Umirao sam od smeha i super mi je bilo da se opustim dok sam spremao ispit! :)
From Paris With Love - lepa akcija, Džon Travolta.
Old Dogs - opet Džon Travolta, i Robin Vilijams. Komedija, jako smešan ponekad... :)
The Boondock Saints II All Saints Day - akcija, komedija. Nije neko umetničko delo, ali može da se odgleda.
The Collector - nešto kao horor triler. Nema baš neku priču, ali ima mnogo krvi... :)
The Men Who Stare At Goats - vredi pogledati. Džordž Kluni.
The Wolfman - Entoni Hopkins! Mislim da je film dobar, ali još nema dobre kopije da se skine... čekam bolji snimak! :)
Tooth Fairy - komedija, nije loša ideja, ali nije baš ni neko umetničko delo. Uspeo sam da ga odgledam do kraja, tako da nije ni mnogo loš!
Vicky Cristina Barcelona - nešto kao ljubavna komedija, ali nije onaj standardni američki fazon. Film je stariji, mislim da je iz 2008.
Australia - avantura, romansa, komedija... Isto iz 2008. Treba ga pogledati.
Shutter Island - KAKAV PROMAŠAJ!!!! Baš nisu znali kako da bace pare, pa su snimili ovaj film. Leonardo DiKaprio!
Look inside, look inside your tiny mind, and look a bit harder, cause we’re so uninspired, so sick and tired, of all the hatred you harbor... F.U.
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by Medicinar »

The Wolfman - Entoni Hopkins! Mislim da je film dobar, ali još nema dobre kopije da se skine... čekam bolji snimak! :)
E Stefane, upravo ovo sam jutros gledao. :) Film je solidan i preporučujem ga!

"Anđeli i demoni" - izuzetan film po istoimenom romanu Dena Brauna! Jedan od najlepših koje sam gledao u poslednje vreme, mada je to naravno pitanje ukusa... Preporučujem ga!

Juče sam gledao "Zatvoreno ostrvo", sa Leonardom Dikapriom u glavnoj ulozi. Kopija je loša. Moram da priznam da sam očekivao mnogo više od ovog filma...

"Šerlok Holms" - po meni ništa posebno, a i kopija je loša...
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
Libertine
Forumski student
Posts: 69
Joined: Sun May 31, 2009 11:56 am
Location: Beograd

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by Libertine »

Shutter Island- za nepoverovati da ga je snimio Skorseze! Na pola filma sam shvatila ono sto je na kraju trebalo da bude inzenadjujuci obrt :geek: A tek promasene scene sa Misel Vilijams, geez!-prilicno prizemno i amaterski...Zaista me nije oborio s nogu!
Take A Walk On The Wild Side...
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by dradmin1 »

Ja sam gledao sada Green Zone! Vredi ga pogledati, ali nema još DVDrip, tako da nije baš sjajna slika... Nije loš glumac onaj Met Dejmon!

E da, Sherlock Holmes ima DVDrip, tako da bi kopija bar trebalo da bude dobra!
User avatar
Hot_Chip
Forumski student
Posts: 100
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:58 am

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by Hot_Chip »

Stefan wrote: Forgetting Sarah Marshall
Jeste, okej je... A tu je i Džeki iz "Veselih '70ih"... ;)
Libertine wrote:Shutter Island-
A tek promasene scene sa Misel Vilijams, geez!-prilicno prizemno i amaterski...
Šteta, jer mi je Mišel bila kul u svim svojim filmovima do sada... :|

Ja gled'o :
"The Time Traveler's Wife" - toliko su hteli da naprave jedinstvenu i specifičnu ljubavnu priču da je na kraju film ispao sterilan da sterilniji ne mož' biti... Totalni promašaj! ...Kažu da je knjiga bolja, ali posle ovoga nemam nameru da je nabavim...

"Broken Embraces" - poslednji Almodovarov film... Almodovar je izgubio i poslednje zrnce onoga zbog čega sam ga ranije voleo...

"Where The Wild Things Are" - predivan dečiji film po priči Morisa Sednaka! ...Još ga je režirao Spajk Džonz koji je režirao genijalno uvrnuti film "Biti Džon Malkovič"... Obavezno ga pogledajte!

p.s. za sve ljubitelje Terry Gilliam-a, pojavio se DVDRip njegovog novog filma "IMAGINARIUM OF DOCTOR PARNASSUS ...ujedno i poslednji film pokojnog Hit-"Džokera"-Ledžera... Ledžer je preminuo u toku snimanja, a Gilliam je pošto-poto želeo da izgura ovaj film do kraja... Zato su Ledžera zamenili Džud Lou i Džoni Dep... Ne bih znao kakav je, ali jedva čekam da ga pogledam...
User avatar
Stefan
Forumski stažista
Posts: 118
Joined: Thu Jun 01, 2006 5:25 pm

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by Stefan »

Evo šta NOVO ja imam da ponudim!!! :)

Defendor - savršen film! Jedan od onih koji imaju lepu poruku, umeju da nasmeju čoveka, ali i da rasplaču! Preporučujem!!!

Clash Of The Titans - vredi pogledati. Naravno, u pitanju je rimejk onog prastarog filma o Perseju! Efekti su mnogo bolji, što ne treba da čudi! :)

Repo Man - delovao je kao fina akcija, ali se pretvorilo u lošu dramu... Može da se gleda, ali sam ga odmah posle izbrisao sa kompa!

She's Out Of My League - loša romantična komedija! Nije problem u priči, nego je glavni muški junak očajan glumac, a njegov lik je neki beskičmenjak zbog kog me je bilo sramota što sam muškarac (ili što je on muškarac). Tužno!

The Princess And The Frog - Diznijev crtać! Lepo je videti da naprave crtać u kome ima crnaca... Ne liči na njih! :) Može da se gleda, ali za moj ukus ima previše pesmica (karakteristika Diznijevih crtaća). Naravno, film je skroz "family safe"!
Look inside, look inside your tiny mind, and look a bit harder, cause we’re so uninspired, so sick and tired, of all the hatred you harbor... F.U.
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by Elanor »

Uh gledala sam Clash of the Titans i meni je jako loš film, žao mi što sam ga gledala u bioskopu. Razvoj priče je loš, dijalozi su slabi, progres karaktera ne postoji, ne mogu da se vežem ni za jednog... Čak me ni efekti nisu oduševili... Očekivala sam mnogo, mnogo više od ovog filma i po meni jedan od najlošijih filmova koji sam gledala poslednjih godina...
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by Elanor »

IRON MAN 2 Kako je dobar film :D Kako je dobar Robert Downey Jr. xD
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by dradmin1 »

Pogledajte film UNTHINKABLE!!! Extra je!
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by nikolav »

dradmin1 wrote:Pogledajte film UNTHINKABLE!!! Extra je!
Danas ga odredio za download :).

Inače, pogledao sam u poslednje vreme sledeće filmove:

1. "Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief" - simpatična mitološka bajka, nešto kao Narnia samo su u pitanju grčki bogovi i demi-bogovi. Odgledavši trailer očekivao sam više, ali sve usvemu, ništa posebno, možda za mlađu populaciju.

2. "Edge of Darkness" Triler sa Melom Gibsonom, poprilično neubedljiv i površan, jedva sam izdržao do kraja.

3. "Sherlock Holmes" Po utiscima drugih ljudi, očekivao sam mnoooogo više, kad ono... tja... nije me dojmio, ali ni malo. Prosek.

4. "Defendor" - :D :D :D Sjajan film, svima bi nama trebao jedan Defendor :clap:. Najtoplija preporuka.
and finaly
5. "Avatar" - :clap: :clap: :clap: Čista desetka od mene, jedan od najboljih filmova koje sam pogledao (ali ne toliko dobar kao LOTR). Ne toliko kvalitetna priča, rekao bih cliche, ali spojeno sa najboljim audio-vizuelnim doživljajem u istoriji kinematografije, daje zaista spektakl.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
molly
Forumski student
Posts: 15
Joined: Mon Jun 01, 2009 5:07 pm

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by molly »

Nesto nema dobrih filmova u poslednje vreme..

Mozda bi tebalo da se zadrzimo na starim/starijim:
24 hours partty people,before sunrise,before sunset,9 songs istog rezisera 24 hours partty people - jako dobar film,ekspilcitan dosta "personal" ali lep..THe wind that shakes the barly,divan Lisbon story sa gradom koji ima takvu energiju,miris,zvuk i boju.. Stealing Beauty...
User avatar
Elanor
Forumski specijalizant
Posts: 239
Joined: Thu Jun 04, 2009 1:58 pm
Location: Beograd

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by Elanor »

Inception... Priča je dobra, kraj neizvestan, film drži pažnju sve vreme... Sve u svemu mislim da je jedan od najboljih filmove ove godine... Samo se nadam da onakav kraj ne znači nastavak, pošto obično ne ispadnu baš najbolji :)
I'm too f***in' good, and f***in' proud...
Image
User avatar
sco
Forumski stažista
Posts: 125
Joined: Tue Feb 03, 2009 6:26 pm

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by sco »

Precious based on the novel push by sapphire.... imao je 6 nominacija za oskara a dva su osvojena... meni se svideo...
User avatar
drLecter
Moderator
Posts: 178
Joined: Tue Jun 08, 2010 7:10 pm

Re: Poslednji film koji ste gledali...

Post by drLecter »

Ja sam skoro zaplakao na kraj Inception-a, nego me bilo blam pred punom salom :D
A poslednji sam gledao The Exam, to je film koji se odvija bukvalno u jednoj učionici sa par klupa i stolica, znači utrošili su čitavih 1000 dolara :D na scenografiju celog filma, ali je interesantan, psihološki... nije lako napraviti ''gledljiv'' film od onog koji se ceo dešava u jednoj sobi....
Srpski film sam na preskok gledao kod kuće, čisto da vidim šta ima toliko gadno, i odlučio sam da ga ipak ne gledam nikad. Scena u kojoj se žena porađa, beba izlazi, ne znam da li su joj i vrpcu još isekli, a doktor skida gaće i siluje bebu dok ona vrišti. To je vrhunac boleštine i uopšte nemam želju da ga odgledam.
Dobar lekar ima čistu savest, želju da uči i prikuplja iskustva, blagu narav i veseo duh, moralan način života i umerenost u svim stvarima, veću brigu za svoju čast nego za novac, lavlje srce, orlovsko oko i nežnu ruku. - iz starih poslovica
Post Reply