Microsoft Live@edu

browseri, problemi, mobilni telefoni, mp3 plejeri, ...
Post Reply
User avatar
mrcp
Site Administrator
Posts: 646
Joined: Mon Sep 01, 2008 8:33 pm

Microsoft Live@edu

Post by mrcp »

http://www.med.bg.ac.yu/?init=news&nid=3147&sid=9999

Code: Select all

Krajem prošle godine Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu je potpisao ugovor sa Microsoft korporacijom čime su nam, između ostalog, postali dostupni alati u okviru „Windows Live“ paketa.
Spaces - blog, slike, video zapisi
Skydrive - 25Gb prostora za mejlove, fajlove, ...
Kalendar - lični raspored + raspored na fakultetu
Događaji - dan fakulteta, bitna predavanja, skupovi, ...
Grupe - formiranje malih grupa sa posebnim prostorom, mejlom i načinom komuniciranja
integracija sa Vašim Facebook nalogom
pristup putem mobilnog telefona

Za studente prve i druge godine otvoreni su nalozi, dok studenti ostalih godina mogu ličnu da odu u CIKT (prostorija desno od ulaza u Silos) ili da pošalju mejl na podrska@live.mfub.rs sa imenom i prezimenom uz željeni username i password.

Već otvoreni nalozi su u formatu ime.prezime@live.mfub.rs, pass je broj indeksa. Po logovanju, Live@Edu će Vas zamoliti da promenite lozinku i dopišete neke podatke, posle čega ste spremni da koristite sve resurse. Da biste se ulogovali posetite adresu : http://live.mfub.rs

Mail adrese i Live ID-jevi postaće zvanično sredstvo komunikacije na Medicinskom fakultetu, pa je preporučeno da svi studenti što pre aktiviraju svoje naloge.
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Microsoft Live@edu

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

Tresla se gora, rodio se miš. Ovo više ne radi. Ostale su nam samo adrese e-pošte @live.mfub.rs koje mogu da se koriste za MSN, za one koji old fešn i koji nisu prešli na skajp.
User avatar
dradmin2
Site Administrator
Posts: 388
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm
Contact:

Re: Microsoft Live@edu

Post by dradmin2 »

тек сада видим ово
Već otvoreni nalozi su u formatu ime.prezime@live.mfub.rs, pass je broj indeksa. Po logovanju, Live@Edu će Vas zamoliti da promenite lozinku i dopišete neke podatke, posle čega ste spremni da koristite sve resurse
лако је неко могао да преузме било чији налог и да се лажно представља, а да људи који нису посебно заинтересовани за ово и не знају...
Image
Image
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Microsoft Live@edu

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

Pa da. Ja sam to koristio jer mi je bilo fensi da imam ovakvu adresu za msn, a da nije ono hotmail, msn, live i to što svi imaju, i koristim i dalje, ali, ono što je bilo zamišljeno, bilo je nepraktično. Ako ćemo realno, fejsbuk stranice su mnogo praktičnije.
Post Reply