Da li je medicinski fakultet u Beogradu prava odluka?

zvanične objave koje se tiču portala belimantil.info, read-only forum. Podforumi su slobodni za diskusiju.
Forum rules
Ukoliko imate problema sa registracijom, funkcionisanjem foruma ili nečim drugim obratite nam se putem emaila : office@belimantil.info
Post Reply
User avatar
Marta1995
Forumski student
Posts: 1
Joined: Fri May 10, 2013 5:50 am

Da li je medicinski fakultet u Beogradu prava odluka?

Post by Marta1995 »

Trenutno zivim u Kanadi i uskoro cu zavrsiti 4. srednje. Voljela bih studirati u Beogradu iako mi svi govore da je fakultet u Kanadi (na koji sam vec primljena) puno bolji. Ipak, zivot u Beogradu mi zvuci puno zanimljivije. Zanima me koliko je medicinski fakultet tezak tamo jer je gradivo ovdje puno lakse nego dolje. Bojim se da nisam dovoljno spremna za beogradski fakultet. Iako imam visoke ocjene ovdje, program nije zahtjevan i naravno, nije nista naspram onoga u Srbiji. Kolike su sanse da cu uspjesno studirati? I kakve su mi opcije nakon zavrsenog medicinskog fakulteta? :think:
User avatar
draganaSG
Forumski specijalizant
Posts: 209
Joined: Tue Jul 21, 2009 8:22 pm

Re: Da li je medicinski fakultet u Beogradu prava odluka?

Post by draganaSG »

Sanse da uspesno studiras ne zavise samo od tebe nazalost, vec i od faktora profesora sto se samog ispita tice, a koliko ces cuti i videti u toku studiranja najvise zavisi od njih pa onda od tebe. Tako da, kako bi sto tacnije obracunala svoje sanse da dobro i uspesno studiras imas problem jer su faktori promenjljivi, ali uglavnom na fakultetu vlada generalna i konstantne nezainteresovanost nastavnog kadra za studente, cast izuzecima , to je cinjenica koju ce svako da ti potvrdi, a ja imam za pravo da to kazem jer sam na kraju studija. E sad, sta posle fakulteta...to je definitivno stvar zbog koje treba da ostanes tamo gde si i da ti Beograd bude destinacija za odmor ili sta vec, NEMA BUDUCNOSTI SA ZAVRSENIM MEDICINSKIM FAKULTETOM u Beogradu, diplomu niko ne priznaje, nemamo skoro uopste prakticnog znanja .... drugim recima kad zavrsimo shvatimo da smo na nuli. Tako da, ja ti zelim da ti se jos neko obrati ovde i cujes mnogo misljenja i saveta pre nego odlucis ali moj najtopliji savet je da ostanes tamo. Srecno!
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Da li je medicinski fakultet u Beogradu prava odluka?

Post by Ceftriaxone »

Бежи од овог факултета ако већ имаш могућност да студираш у Канади!
User avatar
MrsBrightside
Forumski student
Posts: 60
Joined: Sun Feb 22, 2009 7:12 pm

Re: Da li je medicinski fakultet u Beogradu prava odluka?

Post by MrsBrightside »

Bojim se da bi to bila vrrrrlo pogresna odluka. Nazalost, ali je tako. Zivot u Beogradu je zanimljiv kad dodjes 10 dana jednom u dve-tri godine. Moj najdobronamerniji savet ti je - ne, nikako!!!
Zavrsavanjem ovog fakulteta dobijas u praksi neprimenjivo znanje i nikakvu mogucnost zaposlenja i napredovanja. Regularnim putevima.
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Da li je medicinski fakultet u Beogradu prava odluka?

Post by nikolav »

Ne nikako dolaziti u Srbiju na studije, pogotovo što si već u Kanadi primljena! To bi ti bio najgluplji i/ili najluđi potez u životu.

ASUS TF300T via TT HD
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Da li je medicinski fakultet u Beogradu prava odluka?

Post by dradmin1 »

Da, super bi se zabavljala u Beogradu, ali bi shvatila da si se zesce zeznula vec posle mesec dana. Fakultet u Beogradu je težak ne zato što je kvalitetan, nego zato što se ne radi ništa kako treba. A posle nemaš skoro nikakvu perspektivu! Lepo ti studiraj u Kanadi, naći ćeš i tamo sigurno način da ti bude zabavno, a posle ćeš imati perspektivu. Pa ako odlučiš da nešto radiš u Beogradu, mnogo ćeš to lakše sa kanadskim fakultetom, nego što bi tamo (kad shvatiš da si se zeznula) sa beogradskim.

Naravno, 1000 saveta ne vrede kao jedna velika sopstvena greška - i najbolje se uči na sopstvenim greškama, pa ti slobodno probaj u BG-u... :)
User avatar
vjelena
Forumski student
Posts: 10
Joined: Tue Jun 10, 2008 11:54 am

Re: Da li je medicinski fakultet u Beogradu prava odluka?

Post by vjelena »

NEMOJ DA SE IGRAS SA ZIVOTOM!!!!!
BEZI OD SRBIJE!!!! A O MEDICINSKOM FAKULTETU DA NE GOVORIM!!!!!!!
User avatar
vjelena
Forumski student
Posts: 10
Joined: Tue Jun 10, 2008 11:54 am

Re: Da li je medicinski fakultet u Beogradu prava odluka?

Post by vjelena »

"Fakultet u Beogradu je težak ne zato što je kvalitetan, nego zato što se ne radi ništa kako treba."
User avatar
Medicinar
Forumski specijalizant
Posts: 250
Joined: Thu Dec 29, 2005 3:21 pm
Location: Београд

Re: Da li je medicinski fakultet u Beogradu prava odluka?

Post by Medicinar »

Ko danas u Srbiji upisuje medicinu, a u perspektivi nema jaku vezu za posao, taj nije normalan.

Sent from my HTC One SV using Tapatalk
"Да би био популаран мораш преузети ризик непопуларности."
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Da li je medicinski fakultet u Beogradu prava odluka?

Post by nikolav »

Medicinar wrote:Ko danas u Srbiji upisuje medicinu, a u perspektivi nema jaku vezu za posao, taj nije normalan.

Sent from my HTC One SV using Tapatalk
Problem je što je "jaka veza" užasno promenljiva kategorija, menja se sa svakom (užasnom) političkom garniturom koju građani ove zemlje dovedu na vlast, pa bih ja ipak eliminisao onaj deo između dva zareza u tvom postu :D.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
xechasiar
Forumski specijalista
Posts: 628
Joined: Wed Mar 13, 2024 9:27 am

Re: Da li je medicinski fakultet u Beogradu prava odluka?

Post by xechasiar »

Post Reply