Preporučite mi telefon

browseri, problemi, mobilni telefoni, mp3 plejeri, ...
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Preporučite mi telefon

Post by nikolav »

E, Medicinar, da se i ja jednom složim sa tobom :lol:! Bar za prvi pasus :lol:!

Elem, Željko, nikad prepaid ne može biti povoljniji od postpaid-a, pa ni u zemlji Apsurdiji :D. Sve te promocije o kojima pričaš su uglavnom u mreži i/ili ograničene na 7 dana i/ili samo na nekoliko brojeva i/ili samo za poruke/samo za pozive, itd. Može da se potrefi da nekome odgovara takva promocija, ali u globalu gledano, nije povoljnije. Navedi mi prepaid koji za 1000 din daje 325 minuta+325 SMS+325MB+0din/min u mreži nakon potrošenih minuta? Nema šanse.

Što se tiče kupovine telefona, uvek je povoljnije uzeti telefon sa paketom nego bez njega, naravno, pod uslovom da uzimate radi usluge, a ne radi telefona. Problem je što kod nas ljudi prvo gledaju koji će telefon, a ne koji im paket odgovara, pa se malčice zaračunaju. Prvo i osnovno pitanje koje treba postaviti je 'koliko sam spreman da trošim mesečno na razgovore/poruke (naredna 24 meseca)?' odnosno 'koliko mi minuta/poruka mesečno treba?'. Nakon toga, pronađeš tarifni paket koji sadrži toliku količinu minuta/poruka koja tebi treba (ili košta onoliko koliko si najviše spreman da plaćaš), pa na kraju pogledaš koliko u tom tarifnom paketu košta izabrani telefon. E tek tada, taj telefon postaje povoljan. Ako se vodimo obrnutom logikom, pa kažemo 'hoću Sensation za 150EUR', pa kad krenu da stižu računi od 4000 mesečno, kreće hvatanje za glavu. Tako mali Perica zamišlja 'telefon za 1 din'. Ozbiljni ljudi znaju šta i koliko koriste i prema tome potpisuju ugovore i kupuju telefone. Ako već nemaju para da pljunu odjednom...
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
dradmin2
Site Administrator
Posts: 388
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm
Contact:

Re: Preporučite mi telefon

Post by dradmin2 »

@николав
свака ти је ка Његошева :clap:
апсолутно се слажем, види какав ти пакет одговара па онда према томе и телефон, или скупи паре и кеширај.
Image
Image
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Preporučite mi telefon

Post by dradmin1 »

Pretpostavljam da svi već znaju za ovaj sajt...
http://www.mojatarifa.rs/

Nisam siguran da li je apdejtovan u poslednje vreme, ali ima kontakt, pa možete da pitate autora! :)
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Preporučite mi telefon

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

Imam dve kartice sa ovom tarifom, i to nije promocija nego je redovna usluga i nema ograničenje ni na 7 dana, ni na 7 godina...
To znači, čak 6 brojeva sa kojima pričam skroz džabe.
Evo pogledajte:

http://www.mts.telekom.rs/index.php/partizan.html

Kad na kraju meseca pogledam brojač minuta, shvatim da bi sa najskupljom pretplatom na postpaidu dobio manje od ovoga... Naravno, onima koji komuniciraju sa više od 6 brojeva, taj postpaid će više odgovarati.
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Preporučite mi telefon

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

I, da... Vip je mreža, koja je došla u Srbiju poslednja, pa je kod njih jasno ono što u celom svetu važi, a to je da prepaid ne može ni da se približi postpaidu, pa je zato njihova jedna jedina prepaid tarifa koju imaju papreno skupa, ali zato u postpaidu imaju gomile povoljnosti, koje se najviše isplate u njihovoj mreži ali je ok i prema drugim mrežama.

E, sad, kad smo kod prepaida, tu je MTS i ćale i keva i treba da uživamo dok ga ne prodaju. Ako uporedimo Vipovu tarifu (ovu jednu jedinu, jer drugu nemaju), sa mts-ovom tarifom koju koristim, shvatimo, da je razlika tolika, da su svetlosne godine u pitanju.
http://www.vipmobile.rs/privatni/prepaid/tarifa.7.html

Onda se čovek zapita, da li je moguće da uopšte postoje Vip prepaid korisnici, ali marketing je taj koji čuda čini, posebno u zemljama sa niskim stepenom obrazovanja. I Vip i Telenor imaju lepe šarene kutije, a mts prodaje kartice u celofanu, najlonu običnom, nemaju nikakve reklame, čak i kad snime reklamu, oni umesto da stave neku ribu, sređenu, koja ti se smeška, oni stave Sašu Ćurčića i eto... Odoh sad predaleko...
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Preporučite mi telefon

Post by nikolav »

Pa da, ako zanemarimo činjenicu da moraš da imaš dva telefona ili duosim telefon, tebi odgovara, ali realno, koliko ljudi komunicira sa samo 3/6 mts brojeva? Jako malo, a svaki poziv van tih 6 te košta 14din/1.min+7din/min = dranje. To je ono što sam mislio pod "može da se potrefi". Uglavnom, svako prema svojim potrebama, ali većinski gledano, postpaid više zadovoljava potrebe korisnika od prepaida za manje para...

I da - pravi si paket odabrao, bar po imenu :D...
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Preporučite mi telefon

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

Pa, da, duo sim, to sam na početku i rekao...
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Preporučite mi telefon

Post by dradmin1 »

Ja furam VIP prepaid broj, i taj zadovoljava moje potrebe... "Metnem" u njega 250 dinara nedeljno, šaljem poruke kao lud konstantno, a imam na raspolaganju i tih 250 dinara za pozive. Izađe 1000 dinara mesečno.
Ono što diže cenu prepaidu jeste mogućnost da nedelju dana, mesec dana ili više ne uplaćuješ nikakav kredit. Npr. ako odeš na more, ne plaćaš ništa. Ili ako si u nekom periodu u sranje finansijskoj situaciji, isključiš telefon i vratiš mu se za mesec-dva. To je možda najjači adut prepaid-a u Srbiji!
User avatar
dradmin2
Site Administrator
Posts: 388
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm
Contact:

Re: Preporučite mi telefon

Post by dradmin2 »

kako god okrenes trebaju ti 2 kartice
Image
Image
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Preporučite mi telefon

Post by Ceftriaxone »

Не знам да ли сам ја био непажљив при читању, или нам драдмин1 није рекао какав је епилог...

Кад већ имамо поменут iphone, чисто да напишем за оне који бе знају: јабука отворила представништво у Приштини...



Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Preporučite mi telefon

Post by dradmin1 »

Uf, da... epilog je... čudan.
U svakom slučaju, odlučio sam se u jednom trenutku za iPhone 4s.
Ključno u odlučivanju bilo mi je: apdejtovanje operativnog sistema na nove verzije nekoliko godina, OS koji je KONAČNO odgovorio na veći deo korisničkih žalbi i sada radi ono što treba, osećaj u ruci i sporo opadanje vrednosti. Sledeće opcije su mi bile Galaxy Nexus i Galaxy SII.

Odem ja u TRE, kažem "dobar dan dobar dan", oni mi izlože plan, i sve lepo krene, dok ja ne kažem da sam stranac. Oni kažu "kako stranac????" (očigledno italijanski pričam kao naški), i ja ih uveravam da sam stranac... Onda oni izvade jednu listu dokumenata koja je neophodna ako stranac želi da uzme iPhone i ja kad sam to video, tj. kad sam video da neke od tih dokumenata nemam i da ne mogu da ih izvadim, probam još malo da ih ubedim da sam ja dobar stranac, a ne kao oni što nisu dobri... Uzalud. Oni su mi iskreno rekli da je bolje da neki moj drugar Italijan dođe sa mnom i uzme na svoje ima. U tom trenutku, moj drugar Italijan koji je došao sa mnom počne da viče "VI STE RASISTI!!! KAKO VAS NIJE SRAMOTA!!!???", ali ja završim bez iPhona.

Pošto su me tako lepo dočekali, i moje im pare očigledno nisu bile drage, ja rešim da iskuliram celu priču i sačekam iPhone 5 koji ću onda naručiti direktno preko Apple sajta... Ako mi me moja stara i verna Nokia N95 ne izda pre toga potpuno.

KAD NE LEZI VRAŽE!!!

Popust na iPhone 4s 50% u jednom lancu supermarketa! :) Počinje 15. marta! Naravno, plaća se puna cena, a popust dobijaš u "kreditu" koji posle moraš da potrošiš u tom supermarketu... ali jebga, u supermarket moram da idem u svakom slučaju! :)
Priča se još nije završila... iPhone 4s mi ne da mira!!! :)

Javljam vam da li sam iskoristio tu "priliku" u supermarketu, ili sam veran mojoj staroj ljubi N95!
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Preporučite mi telefon

Post by nikolav »

dradmin1 wrote:probam još malo da ih ubedim da sam ja dobar stranac, a ne kao oni što nisu dobri...
:lol: :lol: :lol:
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Preporučite mi telefon

Post by Ceftriaxone »

Чек,чек ,колико ћеш платити тел? 500е, тј. 250 и 250 кредита,или?

Само једна мала опаска. То ,,чекаћу i5" је смрт у свету електронике:-D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Preporučite mi telefon

Post by dradmin1 »

nikolav wrote:
dradmin1 wrote:probam još malo da ih ubedim da sam ja dobar stranac, a ne kao oni što nisu dobri...
:lol: :lol: :lol:
Ma najbolji su ovi moji Italijani koji su se svi frapirali kako je to rasistički što mi ne daju iPhone! A onda je jedan krenuo da priča "Šta oni hoće, pa nisi ti neki jadni Kinez ili prljavi Ciganin koji $&%&%&%&%&%&$&%$&#%&#!!!!!". Prosto nisam znao na kraju ko je rasista...

Da, znam da od čekanja nema selameta, ali morao sam nekako da se utešim što mi ne daju iPhone!

A ovo u supermarketu je ovako. iPhone 4s košta (da ga naručiš sa Apple sajta) 659 evra. Ti platiš supermarketu 660 evra, a oni ti daju 330 evra u kupovinama u tom supermarketu. Trik je videti koje vreme imaš da potrošiš taj novac. Ako je 3-6 meseci ili više, onda nije loša ideja. Eto, javiću još informacija u četvrtak kada vidim!
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Preporučite mi telefon

Post by dradmin1 »

Drugari, evo samo da završim priču (ili da započnem novu): uzeo sam iPhone 4s. Bez ugovora, samo sa TaxFree. I imam neki paket gde plaćam 5 evra za 100MB dnevno interneta.

Prošlo je 3 nedelje otkad sam ga uzeo, i mogu da kažem da sam 98% oduševljen. Radi sve što treba, navikao sam se na one stvari koje mi se ne sviđaju a ne mogu da ih promenim. Telefon je čudo! Mislim da bolji poslovni telefon ne postoji. :)

Kao za inat, jedan moj drugar je istog dana uzeo Galaxy SII, pa se sad nas dvojica stalno prozivamo i upoređujemo mogućnosti...
User avatar
dradmin2
Site Administrator
Posts: 388
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm
Contact:

Re: Preporučite mi telefon

Post by dradmin2 »

користих оба телефона по месец дана...али и даље не размишљам о мењању моје Њокије Е71...Трајање батерије је главни разлог!

Успут како издржава батерија? 100МБ дневно није лоша варијанта
Image
Image
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Preporučite mi telefon

Post by dradmin1 »

Baterija mi izdržava OPUŠTENO jedan dan! Istina, stara Nokia N95 mogla je da dogura i do 2 dana...
Ali kada uzmeš u obzir šta sve sada radim sa telefonom, što nisam mogao ni da sanjam sa starim. Klasičan primer je GPS i mape... Setim se koliko me je smaralo da čekam dok mi se Nokia nakači na satelit i pokaže gde sam... Pa spor Garmin program, pa dok se pomerim levo ili desno na dugmiće... katastrofa, prestao sam potpuno da koristim mape. Pre neki dan sa hteo da gledam derbi Milan - Inter u nekom baru, i kad smo stigli sve je već bilo rezervisano. I ja izvadim iPhone, on mi za sekund nađe gde sam, ja ukucam u search "bar" i za 5 minuta nađem neki Dickens' Inn dve ulice dalje, gde sam sa uživanjem pio irsko pivo i gledao utakmicu... Samo jedan od primera... :)

A da ne pričamo o iCloud-u! E to je već ČUDO!!!
User avatar
dradmin2
Site Administrator
Posts: 388
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm
Contact:

Re: Preporučite mi telefon

Post by dradmin2 »

обично је за земље преко добар програмчић foursquare
а заживео је и код нас...скоро.. :D
Image
Image
User avatar
xechasiar
Forumski specijalista
Posts: 628
Joined: Wed Mar 13, 2024 9:27 am

Re: Preporučite mi telefon

Post by xechasiar »

Post Reply