Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

User avatar
draganaSG
Forumski specijalizant
Posts: 209
Joined: Tue Jul 21, 2009 8:22 pm

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by draganaSG »

Slazem se da ovako naglo suocenje sa veoma izopacenom realnoscu, pa samim tim i otud reakcija, ne predstavlja bas verni odraz prave situacije. Ne kazem da nesto od toga nije tacno, a ne kazem ni da jeste, samo isticem da to sto ste tek sad videli kako se radi u zivotu i kako se ko probija kroz faks i posao i celu karijeru pa cak i kad ode po hleb u maxi ne treba da shvatate kao smak sveta. Sto pre prihvatite da je tako, u tom pre vas nista nece moci iznenaditi i prosto, sigurno cete imati nekog takvog kao kolegu godinama, radicete u takvom nekom sistemu gde ce takvi da cvetaju dok vama nece ici kako treba ili kako bar mislite da treba, i jedina razlika je u tome , ako se pommirite s tim, sto ce vas manje boleti glava kad krenete kuci s posla, nista vise. Nas posao je nesto drugo, da usavrsavamo sebe i radimo na tome da nas takvi ne pokopaju tako lako, a ostalo ce vreme da donese. Vise paznje usmerite na sebe i svoje postupke u zivotu i poslu, tako ce vam takvi dogadjaji manje privlaciti paznju i prosto necete primati k srcu ljude koji, cim su takvi, su mali ljudi. Sve najbolje, pozdrav svima
User avatar
pametnica88
Forumski student
Posts: 37
Joined: Thu Sep 02, 2010 1:15 am

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by pametnica88 »

naravno da se niko nije naglo suocio s realnoscu, jednostavno, kako godine prolaze, stvari se bolje i jasnije vide.
naravno da je najveci broj ljudi spreman na bilo koji nacin da dobije ono sto zeli, i sama sam takva, ali ako nemas na osnovu cega da se boris sve pada u vodu. dakle,primer- ja volim psihijatriju i neurologiju, i trudicu se da naucim i da pokazem sto vise u tim oblastima, dakle, necu se trpati da pisem rad iz pretklinickih predmeta, koji me apsolutno ne zanimaju, samo da bih imala lepsu biografiju, znam da je to glupo, i da gresim, ali jednostavno ne zanima me, necu da se mucim, nekoga zanima, i super, eto mu prilike da radi ono sto voli.
i ovo sto si rekla da obratimo paznju na svoje postupke, bas zato sto ja vodim racuna o potrebama drugih ljudi,a istovremeno uspesno zadovoljavam svoje, znam da to mogu i oni, i normalno da me ljuti cinjenica da su nezasiti, i fenomonoloski pisem i pricam o njima, svaka cast svakome ko je dovoljno ravnodusan da ga nepravda ne dotice, mene dotice, i kao sto sam i ovde rekla, i kao sto sam i njima rekla u lice da su govna, svaki put cu da kazem, jer ako ne kazem bicu samo jos jedno govno koje ne brine ni za koga, bas kao sto je slucaj i sa njima!
User avatar
ThePretender
Forumski stažista
Posts: 150
Joined: Sun Nov 07, 2010 8:10 am
Location: Novi Sad

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by ThePretender »

Malo ću u off topic - ne kontam zašto se ljudi trpaju za te radove, na prošlom kongresu sam prisustvovala odbrani radova iz nekoliko predmeta i ni jedan nije bio ni od kakve koristi, većina je napisana u roku od 2 nedelje i to retrospektivnog karaktera, to može svako. Što neko ne napiše rad kome je posvetio 6 meseci ili više godina?! Naravno to se ne isplati, jer bi po završetku fakulteta možda imali po dva rada, a ne 6-7...
See one, do one, teach one!

"There are Pretenders among us. Geniuses with the ability to become anyone they want to be."
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by nikolav »

Sam si sebi odgovorio. U suštini, većina ljudi koja radi rad nije uopšte zainteresovana za nauku i naučno-istraživački rad, već samo gleda tri stvari:

1. Da popuni svoj cv radovima, pri čemu je bitniji kvantitet od kvaliteta.

2. Da se uvuče u dupe mentoru radi eventualne prednosti pri dobijanju posla ili nekih drugih vidova "prednosti"...

3. Da o trošku fakulteta svake godine ode na kongres, tamo se dobro oleši i eventualno povali nešto... (mada tu medicinijada dominira).

Možda sam zaboravio neki razlog, ali to definitivno nije ljubav ka nauci.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
SarloAkrobata
Forumski student
Posts: 58
Joined: Fri Jun 27, 2008 5:55 pm

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by SarloAkrobata »

Zaokružujem ovo pod 3 :)
User avatar
Vuvuzela
Forumski student
Posts: 17
Joined: Wed Jun 16, 2010 3:21 pm

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by Vuvuzela »

Hocu i ja! Gde mogu da se prijavim? xD
User avatar
xechasiar
Forumski specijalista
Posts: 17419
Joined: Wed Mar 13, 2024 9:27 am

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by xechasiar »

User avatar
xechasiar
Forumski specijalista
Posts: 17419
Joined: Wed Mar 13, 2024 9:27 am

Re: Vaške dođu po svoje kad ne prepoznaš gnjide

Post by xechasiar »

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
Post Reply