Стока која каља име лекарске професије поново удара!

User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by Ceftriaxone »

Mnogo su opasniji oni koji nesavesno lece od ovih koji operisu pa ,,uzmu" pare. Nevini dok se ne dokaze suprotno..al pred nezavisnim sudom,a ne partijski ofarbanim.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
User avatar
tastatura
Forumski stažista
Posts: 118
Joined: Mon Jan 19, 2009 10:34 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by tastatura »

Da vas sve pitam..a jel ja gresim sto bih kad postanem lekar uzeo cokoladu il bombonjeru ako mi neko donese?
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by nikolav »

Da, zbog ovoga:
Природно је било да ће, кад-тад, да пређу, са кафе и бомбоњере, на евре па и да се окураже да данас људе на тако подмукао начин поткрадају.
Ja sam zakleti protivnik bilo kakvih poklona i nema šanse da jednog dana bilo šta uzimam. Živi bili, pa videli.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

Pa kupi sebi bombonjeru i čokoladu, ako ti se toliko jedu!
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by dradmin1 »

E sad se ja razilazim sa Nikolom...
Ako neko, sam od sebe, reši da kupi lekaru čokoladu i kaže ovo je za Vas, mislim da nije neophodno odbiti. Ili treba odbijati JAKO JAKO ljubazno!
Šta da vam kažem... ja verujem da nekoga treba nagraditi ako je fin, ljubazan, prijatan, ako dobro radi svoj posao (čak iako mu je to POSAO, dakle već prima platu za to). Znam da sam ja puno puta odneo čokoladu osobama koje su ostavile na mene utisak kao dobri ljudi koji su se možda vanredno potrudili da mi pomognu oko nečega, ili su prosto samo dobro radili svoj posao. Treba skrenuti pažnju ponekad da cenite nečiji rad i van toga što mu država za to plaća...
Dakle, nikako kao obaveza! Ali nikako ni ono kategoričko odbijanje svega! To je moj stav...
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by Ceftriaxone »

Ajd sad jedno pitanje za sve.
Ne moze se porediti pacijent koji je dosao zbog neke banalne stvari (npr. prehlada) i pacijent kojem je spasen zivot (dete izleceno od leukemije), i uvek i u svemu posebne porodilje i njihovi lekari. Ti pacijenti drugacije gledaju na svog lekara i drugacije ga
,,caste", svako prema svojim mogucnostima. I pokloni se onda razlikuju. Prvi dobije kafu,a drugi dobije kola (ako je pacijent jako bogat).
Da li je to ispravno?
I jednom i drugom pacijentu je lekar pomogao, oba idu srecni kuci, oba hoce da se zahvale lekaru...
Jednom je bombonjera prikladna,a ovaj drugi bi svom lekaru dao sve...
Kako biste postupili da ste lekar 1 i lekar 2?

95% a mozda i svih 100% ce reci da bi primilo samo bombonjeru ili nista.
User avatar
tastatura
Forumski stažista
Posts: 118
Joined: Mon Jan 19, 2009 10:34 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by tastatura »

Uf,automobil da ti neko pokloni :o ?Ne verujem da se tako nesto ikad desilo ovde.Mozda u Saudijskoj Arabiji pod uslovom da spasis Seikovog sina sigurne smrti.No,ajd recimo da je u pitanju neki mnogo jeftiniji,al opet skup poklon...sad,sa ove tacke gledista mi se cini da ne bih prihvatio,medjutim svestan sam cinjenice da mi ne bi bilo sve jedno i da postoji mogucnost da u buducnosti promenim misljenje.Znam za gomilu postenih hirurga koji ne traze,a opet dobiju na "cast" par stotina evra povremeno i isto tako znam da ih ne odbijaju.Jedino sto sam 100% siguran jeste da NIKADA nikom nista ne bi trazio ili uslovljavao..NIKAD!
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

Desilo se i to relativno skoro, da je doktor dobio automobil, čini mi se u porodilištu u Narodnog fronta. Dosta se pisalo o tome...

Da mi pacijent donese viski, prvo bih najljubaznije primio tog pacijenta, otvorio kutiju u kojoj se nalazi flaša, pa ako bih, osim viskija, unutra našao i neke evre, poklon bi istog momenta bio vraćen, a pacijent zamoljen da ode.

To je vrhunac neukusa i primitivizma.

U 90% slučajeva će takav pacijent pričati po čaršiji kako je platio skupo lečenje za taštu, ženu, svastiku ili koga već i širiti neistine.
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by nikolav »

ŽELJKO PRVAK SVETA wrote: U 90% slučajeva će takav pacijent pričati po čaršiji kako je platio skupo lečenje za taštu, ženu, svastiku ili koga već i širiti neistine.
Upravo tako, Željko, nebrojeno puta sam čuo pacijente kako kažu su dali lekaru x stotina eura (najčešće akušeru/anesteziologu), ne pominjući da lekar to nije ni tražio, i onda naravno doktori ispadaju stoka. Jednom kad se pročuje da si uzeo od nekog pare (tražio ti to ili ne), ne mogu te oprati više ni Dunav ni Sava.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by Ceftriaxone »

I onda to cuje neka sizoidna licnost pa to prijavi plavcima i onda nevin covek zavrsi u celiji sa kriminalcima...

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by nikolav »

Dobro sad, verovatno može i to da se desi, ali nešto ne verujem da su ovi do sada uhapšeni nevinašca.

Još će ispasti, kako pišemo ovde, da su pacijenti jedini krivci. Po meni, uvek je 'krivlji' onaj što uzima mito, nego onaj što daje, bez obzira da li ga je tražio ili ne.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
User avatar
ŽELJKO PRVAK SVETA
Forumski specijalista
Posts: 318
Joined: Tue Dec 04, 2007 4:37 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by ŽELJKO PRVAK SVETA »

Upravo tako... Ceftriaxone na sve moguce nacine pokusava da umanji krivicu, da ne kazem brani korumpiranu stoku.
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by dradmin1 »

Ma daj, Ceftriaxone, nemoj da budeš naivan!
Nije niko šizoidan prijavio ove, nego neko kome su tražili velike pare PRE operacije da bi uopšte uradili operaciju. To je mito i ucena, a cena koju pacijent može da plati je ŽIVOT. Drugo je kada ti neko uradi posao, pa se ti pojaviš sa parama. To može da se zove neprimereni poklon ili nešto slično, ali taj što se pojavi POSLE operacije doktoru sa poklonom, on se samo nada da će lekar primiti taj znak pažnje, i nema razloga da uključuje policiju u celu priču.

Za korupciju se hapse ljudi sa jasnim namerama: "Donesi mi 6000 evra inače neću moći da te ubacim u program za operaciju narednih 10 godina. Možda preživiš, a verovatno nećeš..."
User avatar
dradmin2
Site Administrator
Posts: 388
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm
Contact:

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by dradmin2 »

Овде многи никада не би узели, као вратили би...можда сада као студенти или млади лекари јесте тако...али шта када дођеш у неке године, као специјалиста са платом од 600јура, плаћаш стан, храну, одећу, не само себи него и деци, па онда плаћаш школовање итд итд....да ли ћеш онда тих пар еврића које нађеш пар дана пошто примиш виски опет да вратиш ''пацијенту''? Хмм...
Image
Image
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by dradmin1 »

Odgovor je lak: ako ti je malo, radi nešto drugo! Ako ne možeš da nađeš bolji posao, ćuti i budi srećan što dobijaš i tih 600 jura!

Znam ja da je to egzistencijalno pitanje, ali vrlo je jednostavno reći NE korupciji. To je na svakom od nas da odluči, bilo kada u toku karijere, šta će da radi. Ja sam o tome razmišljao dosta, iako je pitanje da li ću ikada biti u prilici da neko želi da mi donese neki poklon. Mislim da svako može da smisli svojih nekoliko pravila što se tiče tih neizbežnih poklona, tako da ga nikada neće biti sramota.

1. Ne primajte ništa pre nego što je pacijent oslobođen vaše nege.
2. Ne primajte NIKADA novac. Makar bilo 10 evra.
3. Ne primajte poklon koji vredi preko 50 evra (lupio sam cifru). Npr. flaša čivasa košta oko 3000 dinara. Ako ste vi nekoga izlečili, otpustili iz bolnice (ili iz svoje nege, dakle više mu ništa ne zavisi od vas), i ta osoba reši da dođe samo da bi vam donela poklon, ja ne znam kako bih odbio...
4. Svaki poklon "vrednujte" isto. Poklon je poklon. Nekome nije problem da kupi flašu skupog viskija. Nekom drugom je problem da kupi i flašu Ždrepčeve krvi (oko 250 dinara). Ja sam čuo od prijatelja kako su iz poštovanja odneli doktorki parfem (koji je koštao 35 evra, umesto da je neki od 100 evra), a onda im je sa gađenjem rekla "ja ne koristim ovo..."
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by Ceftriaxone »

Zar nisu ovi posle operacije trazili pare? Ja sam procitao na netu prvi dan kad se pojavila vedt,pisalo je da su oni operisali i da su posle toga trazili pare za neke ,,lekove".
Ne branim ja njih,ja branim jednu drugu osobu,koja ni lriva ni duzna moze da zavrsi iza brave.
Ali, vi ste svi sad kao Tadic kad je jos pre sudjenja osudio one grobare na dozivotnu,i onaj Homen koji je pre sudjenja osudio onu decurliju koja je unistavala grad, i ovo u slucaju Dzajic. Svako treba da odgovara,ali ne mozes nekog proglasiti krivim dok to ne dokazes.
Ako se za ove dokaze,naravno da treba da se sankcionisu po zakonu.

I sta je na kraju mito? Parfem jeste,civas nije,100e jeste... lose se to definise,svako interpretira kako mu se svidja.

Zeljko, ne branim ja nikoga. Ako je kriv,zna se sta se radi. Ali, ne mozes nekog proglasiti krivog bez dokaza.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
User avatar
dradmin1
Site Administrator
Posts: 1531
Joined: Sun Nov 02, 2008 1:31 pm

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by dradmin1 »

Poenta je u tome što su TRAŽILI!!! To je osnovna razlika između poklona i mita! Ako ja uradim dobar posao i neko mi donese kilogram svog domaćeg sira na poklon, ja mogu sa osmehom to da prihvatim. Ako ja kažem čoveku "Vi ste iz Užica? Sigurno imate dobar sir tamo... Aj mi sledeći put donesite kilogram-dva" (ovo se stvarno desilo, ne izmišljam), to je čista korupcija i iznuda čak!

Što se tiče osuđivanja pre suđenja, mi ovde (koliko sam shvatio) pričamo o principu, o korumpiranim lekarima uopšteno. Videćemo šta je ta ekipica radila, i da li će biti osuđeni.
Što se tiče "dečurlije", nisu oni nikakva dečurlija nego organizovana banda kriminalaca! Uhapšeni su na licu mesta dok su radili svoje "dečije" poslove. Čak i ako ih ne osude, što kod nas ne bi bilo nikakvo iznenađenje, oni ostaju kriminalci i ja ću ih uvek tako zvati...
Što se tiče onih grobara, isto...

(voleo bih da ne širimo ovu ionako široku temu na Tadića i huligane)
User avatar
Ceftriaxone
Moderator
Posts: 414
Joined: Wed May 30, 2007 4:24 pm
Location: Београд

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by Ceftriaxone »

U redu,trazili su,nek odgovaraju. Ja ih ne branim!
Opet se vracam na svoje prethodne postove, odgovarace sitna riba,a oni glavni ce ostati zasticeni.
Ja ne mogu tek tako da ne pomenem grobare i one klince. Oni su osudjeni na dozivotne robije,a oni koji su prodavali decu rade i dan danas,i puno drugih ubica su ili na uslovnim ili na minimalnim zatvorskim kaznama.

Ja se trajno iskljucujem iz ove rasprave. Ne bih sebi i drugima pravio probleme.. ovde se sve zna,samo sto se svi prave ludi jer je tako bolje za njih
Svako dobro:)
User avatar
nikolav
Site Administrator
Posts: 1186
Joined: Sat Sep 10, 2005 12:36 am

Re: Стока која каља име лекарске професије поново удара!

Post by nikolav »

Ceftriaxone wrote:Ja se trajno iskljucujem iz ove rasprave. Ne bih sebi i drugima pravio probleme.. ovde se sve zna,samo sto se svi prave ludi jer je tako bolje za njih
Svako dobro:)
Ajde, nemoj da si na kraj srca, samo razgovaramo.
U redu,trazili su,nek odgovaraju. Ja ih ne branim!
Opet se vracam na svoje prethodne postove, odgovarace sitna riba,a oni glavni ce ostati zasticeni.
E ovako mali Perica zamišlja pravdu: ode u radnju, ukrade čokoladu, a kad ga uhvate kaže 'šta ste se navrzli na mene, pustite me, pogledajte šta su sve pokrali Mišković i Beko, idite i njih hvatajte, pa posle hapsite mene'. Pa neće da može, krivično delo je krivično delo i mora biti kažnjeno, bez obzira što postoje i veća. Kad bismo išli hijerarhijski, živeli bismo u sodomi i gomori.
Ja ne mogu tek tako da ne pomenem grobare i one klince. Oni su osudjeni na dozivotne robije,a oni koji su prodavali decu rade i dan danas,i puno drugih ubica su ili na uslovnim ili na minimalnim zatvorskim kaznama.
A ja ne mogu a da ne prokomentarišem ovo :evil: (na stranu što takođe primenjuješ logiku malog Perice od gore). To nisu klinci i grobari, to su ZVERI, kriminalci i najgori OLOŠ koji je mučki i divljački UBIO jednog nedužnog mladića i društveni talog koji je zasluženo dobio primerenu kaznu. Takođe, te tvoje dve rečenice su flagrantan primer kako se sve može relativizovati, čak i ono što je jasno kao dan.
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
Post Reply